varice sau trombofeblita

06-01-2008
savel
Nu este medic/terapeut
savel
am facut un examen Dopler si miau esit sechele pe venele varicoase am facut operatie la pic drept mia scos toata vena dar sa facut alta ca un cordon
3 comentarii
0
08-01-2008, ora 00:00
Dr. Halpern Rafael
Chirurgie vasculara, Bucuresti
Dr. Halpern Rafael
nu inteleg ce fel de sechele v-au iesit pe vene
examenul dopler pe ce picior a fost?
puteti sa detaliati toata povestea si ce doriti sa stiti exact?
0
08-01-2008, ora 00:00
savel
Nu este medic/terapeut
savel
examenul lam efectuat la ambele picioare dar ma operat intai la dreptul si acum urmeaza sa merg sa ma operez si la stangul si la dopler mia esit sechele trombotice vena saferna la stangul si la dreptul feblita vena saferna la nivelul gambei in forma sub acuta
0
21-02-2008, ora 00:00
flore
Nu este medic/terapeut
flore
Buna. Bunicul meu are 78 de ani si are picioarele umflate. la inceput a fost doar laba apoi s-au umflat pana la genunchi acum pana sus. Sunt foarte umflate nu se mai cunosc fomele, sunt ca niste butuci. Am fost la medici am facut analize si in urma lor are: hipertensiune arteriala, adenom de prostata, pietre si nisip la rinichi, hipertensiune arteriala, nefrita. Pastile recomandate de medic pe care i le dam intocmai sunt: aspacardin 1-1-1, trombostop 1/2/zi, bilobil 1/zi, enap 1-0-1, digoxin 1/zi 5 zile si 2 pauza, nefrix 1 la 2 zile, symbicort 1-0-1 puf de inhalat si seretide 1/zi. De ce se plange: bineinteles picioarele umflate, il dor, nu poate respira, il doare pieptul. Am observat ca ii tremura si mainile, ca incep si ele sa se umfle si se manifesta uneori ca si cum nu ar sti unde este, daca este zi sau noapte, ca nu isi aduce aminte. Nu stim ce sa mai facem nici macar la ce medici sa mai mergem. As vrea macar sa stiu macar la ce fel de medic trebuie sa mergem. Sa stium de unde i se trage macar. Unii spun ca de la inima, altii de la rinichi, altii ca are probleme de gen reumatic, dar el este din ce in ce mai rau. Iar altii ne intreaba ce mai asteptam la varsta asta. Astept sa nu se chinuie in zilele care i/au mai ramas de trait.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Operatii de indepartare a varicelor
  • Varicele
  • Cum te protejezi de varice?
  • Varicele la tineri
  • Sfaturi pentru persoanele cu varice - aspecte pe care trebuie să le știi
  • Tromboflebita piciorului
  • Dieta vegetariană, asociată cu o creștere a riscului de varice la bărbați
  •