varicele... remedii? se poate opera cu laser?

13-06-2007
Geo@Geo
Nu este medic/terapeut
Geo@Geo
mama mea sufera de ani de zile de varici..are foarte multe, in ciuda varstei de 39 de ani...cand sta mult in picioare i se invinetesc, ii devin aproape albastre..am incercat tot felul de unguente dar fara nici un rezultat...imi poate spune cineva daca exista vreun remediu..oricare ar fi el.de exemplu se poate opera cu laser?
4 comentarii
0
18-06-2007, ora 00:00
ella2312
Nu este medic/terapeut
ella2312
da, am inteles ca se pot opera si cu laser dar m-am interesat eu la bucuresti si au spuc ca costa intre 500-1000 euro de picior. Mama mea s-a operat la cluj si pot spune ca acum se simte foarte bine mai ales ca ea a avut si ulcer varicos la a 4-a recidiva. operatia clasica este sfanta.
0
11-08-2007, ora 00:00
doinel
Nu este medic/terapeut
doinel
am 35 de ani, acum o luna ma-m operat inI Italia la un picior si peste 3 luni ma duc din nou sa-l operez si pe celalalt, vizita la medic ma costat 170 euro si ma operat gratis.Din cat am inteles din mesaj mama dvr are nevoie de operatie clasica
0
19-06-2009, ora 13:11
felicia maria pascani
Nu este medic/terapeut
felicia maria pascani
buna am 24 de ani si am si eu chesti din astea. nu ai ce le face sunt genetice. un remediu?
gimnastica, mersu pe jos, sa eviti apa fierbinte, expusul la soare cand e foarte puternic, sa ridici greutati si noroc sa nu iti apara :)
0
19-11-2010, ora 12:13
Adela F
Nu este medic/terapeut
Adela F
VA ROG RECOMANDATIM SI MIE O CREMA BUNA DE VARICI SAU UN TRATAMENT
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Operatii de indepartare a varicelor
  • Varicele
  • Cum te protejezi de varice?
  • Varicele la tineri
  • Îndepărtarea venelor varicoase ar putea să nu mai fie necesară, grație unei descoperiri recente
  • Sfaturi pentru persoanele cu varice - aspecte pe care trebuie să le știi
  • Dieta vegetariană, asociată cu o creștere a riscului de varice la bărbați
  •