varsatul de dimineata

22-02-2011
sabinella
Nu este medic/terapeut
sabinella
Copilul meu de 9 ani are probleme cam de o luna si jumatate. Dimineata, cand se trezeste pentru scoala, ii este rau. Vomita, nemancand si neband nimic, o doare burtica iar dupa ce varsa un lichid galben-verzui, se simte mai bine. I-am facut analize pentru vreo bacterie la stomac si i-a iesit negativ. Mentionez ca in zilele de stat acasa, se simte mai bine si de o luna, prinde mai usor raceala, in ultimul timp, a luat de 2 ori tratament de faringita. De ieri ii dau un tratament, constand in: metoclopramid, debridat si levant 15 mg. Azi dimineata, ii era iar rau. Am lasat-o la scoala, nu am avut ce sa fac pentru. Imi puteti, va rog a-mi spune, care imi citeste mesajul disperat, ce poate sa aiba pentru ca e foarte greu pentru o mama sa isi vada copilul cum vomita si stau langa ea si nu pot sa fac nimic sau sa o ajut cu ceva. Doar o mangai si ii promit ca situatia asta nu o sa mai dureze mult. Dar nici eu stiu cat.
1 comentarii
0
22-02-2011, ora 11:22
lala2004
Nu este medic/terapeut
lala2004
Buna ziua Sabinella! Am o nedumerire, de ce nu o duci la medic? ar putea sa nu dreneze bine bila, un gastroenterolog ti-ar spune exact.Multa sanatate!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Starea de greață la copil (și vărsături) - cauze posibile
  • Vărsături ciclice (periodice, recurente)
  • Tratament vărsături la copii
  •