varsaturi in sarcina

06-11-2014
mihaelaminavoicu
Nu este medic/terapeut
mihaelaminavoicu
Buna ziua!
Nu am sarcina toxica, nu am avut senzatie de greata deloc si nici alte probleme.
In urma consumului unor alimente care nu mi.au priit, am vomitat de cateva ori.
vreau sa stiu daca varsaturile afecteaza bebelusul.
multumesc.
3 comentarii
0
15-11-2014, ora 13:19
cricricri
Nu este medic/terapeut
cricricri
Nu este nicio problema pentru bebelus. Atata timp cat nu te-ai deshidratat si nu ai slabit pentru ca ai vomitat de prea multe ori pe zi...o chestiune ocazionala pe care stii si ce a declansat-o ( deci poti evita pe viitor ) nu are nicio valoare patologica. Este perfect normal.

Sfatul meu: incearca sa nu ti se faca foame prea tare, mananca gustari, mananca putin si des, evita alimentele care iti creaza neplaceri.

In final, sa fii insarcinata, poate insemna sa mai vomiti din cand in cand :)
0
15-11-2014, ora 15:04
mihaelaminavoicu
Nu este medic/terapeut
mihaelaminavoicu
:) multumesc mult!
0
24-02-2015, ora 14:12
Lanny
Nu este medic/terapeut
Lanny
Buna ziua sotia mea este insarcinata are 4luni si vomita aproape in fiecare zi si prin voma mai e putin sange dar rar nu intotdeauna cu sangele poate sa fie ca se forteaza de la 10 saptamani ia melcalciu recomandat de ginecolog va rog dak puteti sa ne ajutati
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: