Varsaturi si scadere in greutate

03-07-2017
anaa8
Nu este medic/terapeut
anaa8
Buna ziua. am un baietel de 6 saptamani cu varsaturi si scadere in greutate de aproc 200 gr in 2 zile, mentionez ca am schimbat laptele praf si niciun rezultat. as dori parerea dvs. multumesc
4 comentarii
1
08-07-2017, ora 14:25
Dr. Marcovici Tamara-Marcela
Pediatrie, Timisoara
Dr. Marcovici Tamara-Marcela
Buna ziua.
L-a consultat medicul de familie? Mai prezinta simptomele descrise? Multumesc si astept raspunsul D-voastra.
0
05-09-2017, ora 16:46
anaa8
Nu este medic/terapeut
anaa8
Buna ziua, imi cer scuze pentru raspunsul intarziat, varsaturile nu mai sunt atat de dese pot spune ca aproape deloc acum, a fost consultat si diagnosticat cu reflux gastro esofagian, insa la 4 luni si jumatate cantareste doar 6 kg as dori parerea dumneavoastra este putin pentru varsta lui.multumesc si astept parerea dumneavoastra. o zi frumoasa!
1
05-09-2017, ora 20:26
Dr. Marcovici Tamara-Marcela
Pediatrie, Timisoara
Dr. Marcovici Tamara-Marcela
Buna seara.
Depinde si de greutatea de la nastere. Teoretic, ar fi trebuit sa creasca in greutate cu 3250 g pana la momentul actual. O seara frumoasa!
0
06-09-2017, ora 21:47
anaa8
Nu este medic/terapeut
anaa8
Va multumesc mult pentru raspuns. La nastere a avut 2800 gr, a varsat enorm si a pierdut in greutate 500 de grame in prima luna, apoi cu lapte antireflux a inceput sa ia in greutate si acum e destul de slabut desi nu mai varsa chiar atat de mult. El mananca intre 90 si 120 ml la 3 ore. Oare este prea putin ? Mentionez ca are 4 luni si jumatate acum. Va multumesc si va doresc o seara frumoasa!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Greutate bebeluș în funcție de vârstă - ce e normal și când trebuie să ne facem griji
  •