varsaturile unui copil

10-04-2010
parinte
Nu este medic/terapeut
parinte
am o fetita de 8 ani cu astm bronsic, ainceput sa verse acum 1 saptamana din cauza tusei, apoi s-aoprit.DE 2 zile varsa foarte mult [de 4ori inclusiv noaptea].S-a lovit si la cap cu 3 saptamani in urma.Ipotezele mele ar fi vreo 3:lovitura la cap, apendicita sau enterocolita.VA rog sa elucidati voi misterul
3 comentarii
0
10-04-2010, ora 12:23
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Mergeti la un medic homeopat cu copilul. Aceste simptome sunt tipice unui anumit remediu care o pot vindeca usor si fara efecte secundare indiferent de cauza.
0
11-04-2010, ora 18:07
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Nu trebuia sa stai cu fetita acasa asa de mult timp cu varsaturi fara sa o vada un medic, mai ales ca are si o afectiune cronica, astmul bronsic. Daca de doua zile varsa atat de mult era necesar sa te prezinti la un spital ieri sau azi cu ea.Deja din prima noapte in care a varsat de 4 ori trebuia sa chemi salvarea.E o problema serioasa , nu-i cazul sa iei problema copilului ca pe un scurt roman de Agatha Christie.
0
12-04-2010, ora 00:26
parinte
Nu este medic/terapeut
parinte
Nu am stat acasa cu ea, in ziua respectiva fusesem la medicul de familie, iar cu o zi inainte la Budimex
.Am reusit si am pus-o pe picioare cu enterol, singura
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Vărsături ciclice (periodice, recurente)
  • Tratament vărsături la copii
  •