vegetatie penis

10-05-2010
rusu007
Nu este medic/terapeut
rusu007
Domnule doctor, mi-a aparut pe penis cu aproximativ doua luni in urma un fel de negi...mai exact mi-au aparut pe fren.Am fost la un medic dermatolog si m-a tratat cu Condyline.Vegetatia a disparut pentru un timp, dar a reaparut.Pentru ca medicul ma chema la consultatie de doua ori pe saptamana, am decis sa-mi cumpar Condylineul din farmacie si sa ma tratez singur acasa.Citind prospectul am vazut ca medicamentul se aplica 3 zile consecutiv, , am facut-o, , , am prins niste arsuri destul de urate pe penis, , , , au trecut, , , mi-au dispatur negii din zona frenului.Problema noua e ca mi-au aparut pe pielea penisului niste cosuri micute si niste punctulete rosiatice, , , , , , , , , , am eu o problema sau ar trebui sa mai merg la vreun control la medic.dumneavoatsra puteti sa-mi dati vreun sfat?Va multumesc anticipat!
5 comentarii
0
16-05-2010, ora 12:38
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Aplicati pe acele cosulete Fucicort crema, 4-5 zile, de 2 ori pe zi, dimineata si seara.
Daca nu cedeaza, mergeti la dermatolog.
0
04-06-2010, ora 20:38
rusu007
Nu este medic/terapeut
rusu007
Domnule doctor, dupa ce am avut vegetatie in zona intima, adica pe penis si in zona pubiana si dupa ce am aplicat cu condyline, aceasta vegetatie disparand, cum as putea eu sa stiu ca nu mai sunt bolnav?ar trebui sa fac niste analize, am luat virusul HPV?ma puteti lamuri va rog?va multumesc!
0
16-06-2010, ora 21:29
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Nu cred ca va pot lamuri !
0
27-11-2010, ora 16:09
JasonX
Nu este medic/terapeut
JasonX
Domnule Doctor,

Cu foarte mult timp (ani)in urma, au aparut, chiar linga anus, niste bubite, dupa un timp, in dus, am incercat sa le rup, acum s-au intins mai mult, sau poate triplat fata de ce era inainte de a incerca sa le rup. Niciodata nu au aparut in alta parte, si nu au disparut si sa reapara. Am incercat differite tratamente(rostopasca, duofilm..).nu a dat rezultate.
Exista un tratament cu care sa scap de ele?

Va multumesc foarte mult.
0
27-11-2010, ora 18:43
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Mai intai trebuie sa ajungeti la dermatolog pentru a stabili diagnosticul!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • 61% mai puține cazuri de negi genitali după introducerea programului de vaccinare anti HPV
  • Penisul normal vs penisul anormal - dimensiuni, caracteristici, limite
  • Lucruri pe care nu le știai despre penisul tău
  • Infecție penis fără contact sexual - cauze și tratament
  • Studiul microbiomului mucoasei genitale masculine
  • Condilomatoza genitală
  •