vegetatii veneriene...cum sa fac sa imi treaca?

22-11-2008
adinaadina
Nu este medic/terapeut
adinaadina
vegetatii veneriene...am facut tratament si nu mi-au disparut deloc.. ba din contra.. mi-au mai aparut, , , , nu intelg ce se intampla... mi-a preschis medicul ginecolog.. tratament cu ovule Cervugid...si unguent Clotrimazol...mi s-a recomandat sa fac si spalturi in interior cu ceai de musetel sau bicarbonat...am respectat tratamentul. ce sa fac. care este cel mai sigur tratament... cum fac sa scap. va rog din suflet sa ma ajutati.!!!!
3 comentarii
0
22-11-2008, ora 07:44
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Cum sa-ti treaca vegetatiile veneriene cu musetel si cervugid ???Schimba doctorul nu merge la ginecolog, cere un bilet de trimitere la dermatologie si du-te si la alt cabinet de ginecologie si fa-ti un test Papanicolau. Relatii sexuale sa ai numai cu prezervativ.
0
29-11-2008, ora 01:02
godfather04
Nu este medic/terapeut
godfather04
pt vegetatii veneriene nu cred ca rezolva ceva testul papanicoalu, doar in cazul ca este risc de cancer de col uterin din cauza virusului, iti trebuie un test hpv sa vezi ce tulpini ai.si dak prezinti si inauntru asa ceva, trebe neaparat sa mergi la dermato-venerolog
0
15-12-2008, ora 19:20
andreea88
Nu este medic/terapeut
andreea88
iti scriu si eu ca acu vad mesajul, se poate sa fie tz dar iti dau un sfat.aceeasi chestie am si eu.nu te ajuta nimic decat cauterizarea.consulta un derma-venerolog.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.