vergeturi la 17 ani

20-12-2007
carolina montalva
Nu este medic/terapeut
carolina montalva
am si eu o problema. anul trecut m-am ingrasat brusc cateva kg, si mi-au aparut acele dungi mov pe coapse, picioare... problema e ca nu mai pot sa port nici fuste, am vergeturi si mai jos de genunchi. am auzit de tratamente cu laser, dar am 17 ani... nu-mi permit. va rog, stie cineva un tratament pt vergeturi??? multumesc anticipat
5 comentarii
0
05-01-2008, ora 00:00
madalina90
Nu este medic/terapeut
madalina90
le masezi cu rabdare cu gel pt vergeturi de le oriflame si dim si seara dp ce te speli si iti vor disparea
0
08-01-2008, ora 00:00
carolina montalva
Nu este medic/terapeut
carolina montalva
multumesc mult madalina. o sa incerc. sper sa imi treaca...
0
09-01-2008, ora 00:00
medic_online
Identitate neconfirmată
medic_online
Hai sa iti spun ce faceau bunicii pentru vergeturi: dupa ce se masa simplu locul cu ulei de masline sau de porumb se masau cu "sare de mare"..NU de masa...(nu prea grunjoasa), gasesti asta la raioanele specializate.si apoi se inveleau in saci de plastic..rudimentar dar eficient.

Generatia 60-70 facea mult sport si extrem de multa miscare ...nu prea vedeai vergeturi pe atunci...in Romania nu iti "permiteai "sa te ingrasi sau sa faci vergeturi.


Acum sa iti spun si despre cremele anticelulitice de pe piata..te infiori cand vezi ce substante chimice iti penetreaza tegumentul pentru ca sa iti rezolve problemele "de invelis".Eu zic sa iti modifici regimul de viata si sa faci mult sport, masaj, sauna si sa nu incerci cu "chimicale" sau cel putin sa cumperi un ulei anticelulitic care sa aiba ingredienti naturali.Succes!!!
0
22-03-2008, ora 00:00
paul83
Nu este medic/terapeut
paul83
medic_online scuteste-ne te rog de astfel de comentarii de om fara pic de minte !
0
03-05-2009, ora 20:36
aly_ramona87
Nu este medic/terapeut
aly_ramona87
incercati uleiul de migdale e foarte bun
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Vergeturile după naștere
  • Vergeturile
  • De ce apar vergeturile?
  • Creșterea nivelului de testosteron îi face pe adolescenți să fie nerăbdători
  • Bărbieritul la adolescenți - când să începi să te bărbierești și sfaturi utile
  • De ce nu-mi iese barba? De când e normal să ai barbă?
  • Vergeturile pot fi eficient tratate (înlăturate sau atenuate)?
  • Trăirile pozitive din adolescență pot influența sănătatea și starea de bine la maturitate
  •