Vertij si greata de 4 zile

13-05-2018
Ama1
Nu este medic/terapeut
Ama1
Buna ziua. Am 25 de ani, inaltime: 1, 75. Greutate: 65. De 4 zile sunt ametita. Cred ca mai bine zis sufar de vertij, stari de greata. Totul a plecat de la un rosu in gat, la scurt timp, mi a iesit un ganglion in spatele urechii stangi, care a dat inapoi dupa cateva zile de inflamatoare. Urmand starea pe care o am acum. Ganglionul a aparut dupa ce m am lovit cu un betigas in urechea stanga. Nu stiu daca are legatura intre ele. Am fost la orl = consult plus anumite exercitii pt a vedea echilibrul. Nu am urme de infectii, ceara, ce e drept, era dusa tare spre timpan, insa acesta nu este lovit, mi a extras ceara din ureche pt a vedea daca mai apar ametelile. Se pare ca da, se poate vedea la un simplu consult orl daca sunt probl mai in spatele timpanului ? Starea de ameteala este continuua.Mi a dat arlevert sa il iau 2 sapt, insa nu vad nicio imbunatatire.( e drept ca doar 3 pastile am luat) Din cate am inteles sunt niste particule fine in ureche, ce ajuta la pastrarea echilibrului se poate sa le fi lovit? Desi ameteala vine dupa aproape o saptamana de la lovire. Astept un sfat, multumesc mult.

Am lipsa si de vitamina b, insa fac tratament.
3 comentarii
0
13-05-2018, ora 00:40
Ama1
Nu este medic/terapeut
Ama1
In timpul in care ganglionul era umflat, simteam o caldura in ureche, asta m a facut sa cred ca va fi o infectie, insa doamna doctor mi a spus ca nu este vreo urma.
0
13-05-2018, ora 00:41
Ama1
Nu este medic/terapeut
Ama1
Dupa episodul cu betigasul, doar ma ardea, nu aveam dureri. Nici acum nu am dureri de cap.
0
04-06-2018, ora 01:46
Ama1
Nu este medic/terapeut
Ama1
Pt ca nu mi s a raspuns si poate alte pers sunt speriate si cauta o rezolvare in probl asta.. se pare ca am avut o lipsa de mg si fier. Problema s a rezolvat acum. Sanatate tuturor !
Adaugă un comentariu / răspuns

Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Aplicația Activ (by ROmedic)
Vrei să fii sănătos? Vrei să slăbești? Vrei sa fii în formă și să arăți bine? Vrei să te simți bine în corpul tău? Atunci trebuie să faci eforturi. Aplicația web "Activ" te ajută să fii consecvent în lupta pentru sănătatea ta.

Accesează gratuit Aplicația
Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.