Vertij si greata de 4 zile

13-05-2018
Ama1
Nu este medic/terapeut
Ama1
Buna ziua. Am 25 de ani, inaltime: 1, 75. Greutate: 65. De 4 zile sunt ametita. Cred ca mai bine zis sufar de vertij, stari de greata. Totul a plecat de la un rosu in gat, la scurt timp, mi a iesit un ganglion in spatele urechii stangi, care a dat inapoi dupa cateva zile de inflamatoare. Urmand starea pe care o am acum. Ganglionul a aparut dupa ce m am lovit cu un betigas in urechea stanga. Nu stiu daca are legatura intre ele. Am fost la orl = consult plus anumite exercitii pt a vedea echilibrul. Nu am urme de infectii, ceara, ce e drept, era dusa tare spre timpan, insa acesta nu este lovit, mi a extras ceara din ureche pt a vedea daca mai apar ametelile. Se pare ca da, se poate vedea la un simplu consult orl daca sunt probl mai in spatele timpanului ? Starea de ameteala este continuua.Mi a dat arlevert sa il iau 2 sapt, insa nu vad nicio imbunatatire.( e drept ca doar 3 pastile am luat) Din cate am inteles sunt niste particule fine in ureche, ce ajuta la pastrarea echilibrului se poate sa le fi lovit? Desi ameteala vine dupa aproape o saptamana de la lovire. Astept un sfat, multumesc mult.


Am lipsa si de vitamina b, insa fac tratament.
6 comentarii
0
13-05-2018, ora 00:40
Ama1
Nu este medic/terapeut
Ama1
In timpul in care ganglionul era umflat, simteam o caldura in ureche, asta m a facut sa cred ca va fi o infectie, insa doamna doctor mi a spus ca nu este vreo urma.
0
13-05-2018, ora 00:41
Ama1
Nu este medic/terapeut
Ama1
Dupa episodul cu betigasul, doar ma ardea, nu aveam dureri. Nici acum nu am dureri de cap.
0
04-06-2018, ora 01:46
Ama1
Nu este medic/terapeut
Ama1
Pt ca nu mi s a raspuns si poate alte pers sunt speriate si cauta o rezolvare in probl asta.. se pare ca am avut o lipsa de mg si fier. Problema s a rezolvat acum. Sanatate tuturor !
0
10-12-2018, ora 14:25
DanFilij
Nu este medic/terapeut
DanFilij
Buna, te rog frumos am cam aceleasi simptome ! Ma poti ajuta cu un sfat. ?
0767083199 whatssap.Multumesc frumos
0
11-12-2018, ora 22:33
Ama1
Nu este medic/terapeut
Ama1
Buna, cred ca cel mai ok e sa mergi la un medic. Ce mi s a potrivit mie poate nu functioneaza si pt tine. De obicei ameteala survine la dezechilibre..lipsa magneziu, fier; fie o infectie ( masea, ureche ) Daca te stii cu probleme dentare mergi la un dentist, daca nu incearca la un orl. Multa sanatate ! :)
0
11-12-2018, ora 23:08
DanFilij
Nu este medic/terapeut
DanFilij
Am o problema dentara, am sa merg sa clarific !Multumesc mult.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: