vertij

06-07-2008
vladoianu adriana
Nu este medic/terapeut
vladoianu adriana
sufar de neuronita vestibulara stanga de 2 ani. Boala a debutat brusc cu ameteli f.mari, nistagmus, varsaturi. Am fost internata la neurologie 2 saptamani dar recuperarea s-a facut foarte greu. Am fost la spitalul de ORL la dr. Pascu unde mi-au fost facute mai multe teste si s-a spus ca diagnosticul din spital a fost corec si ca nervul vestibular a fost lezat iremediabil. Am facut si o tomografie si a fost ok. Dar, cu toate ca au trecut 2 ani am perioade sau zile sau bucati de zi cand ma simt aproape bine si in altele ma simt rau. Am ameteli, greata si cateodate capul tulbure si o slabiciune in picioare. Toate astea dispar in momentul cand imi trece ameteala.Spre stanga nu pot sa intorc brusc capul iar pe strada merg mai prost in sensul ca sunt ametita.Am momente cand nu pot sa mai lupt cu aceste stari si nu stiu ce sa fac. Nimeni nu mi-a spus sincer si pana la capat evolutia acestei boli si daca vor trece vreodata aceste simtome. Poate cineva sa-mi dea un raspuns? Va multumesc
5 comentarii
0
04-12-2009, ora 20:18
cristineleugen
Nu este medic/terapeut
cristineleugen
si eu sunt diacnosticat cu aceiasi problema de 3 luni de zile urmez un tratament der tot asa sunt perioade scurte de timp care ma simt bine dar in restul timpului tot stari de ameteala si greata poate sa mi spuna cineva mai mult decat asta ?
0
13-05-2011, ora 20:00
paianjenul
Nu este medic/terapeut
paianjenul
daca mai intrati pe forum din cand in cand as dori sa stiu cum va simtiti acum in 2011 ? am aceiasi afectiune din 2009 !
0
23-07-2018, ora 12:24
ruxxx80
Nu este medic/terapeut
ruxxx80
Si eu!
0
01-08-2018, ora 22:05
oanam12
Nu este medic/terapeut
oanam12
A gasit cineva rezolvarea la aceasta problema? Am patit la fel... dupa un episod puternic de vertij, am ramas ametita... asa sunt de 6 luni!!!
0
02-08-2018, ora 15:29
ruxxx80
Nu este medic/terapeut
ruxxx80
Caut si eu rezolvare
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.