vertij de cinci ani

13-05-2012
rusinica
Nu este medic/terapeut
rusinica
am de 5 ani senzatii de vertij f puternice.apar brusc si dispar imediat ce iau contact cu solul.mentionez ca mi se intampla, numai cand sunt pe scari.ce sa fac va rog ajutatima
4 comentarii
0
27-05-2012, ora 20:40
NicB
Nu este medic/terapeut
NicB
Consultul oftalmologic sau tomografia computerizata la cap ar putea sa dea un raspuns la un medic neurolog.
Vertijul este si un simptom al spondilozei. Evita curentul si pozitiile incorecte.
0
20-06-2012, ora 21:49
rusinica
Nu este medic/terapeut
rusinica
mi a aparut o punga de lichid la gamba stanga de 2 saptamani, se umfla si mi da dureri groaznice.ce e si ce pot face?va multumesc anticipat
0
23-06-2012, ora 10:52
alexaiulia
Nu este medic/terapeut
alexaiulia
buna ziua.sper sa ma ajute si pe mine cineva cu un raspuns.am 25 de ani, nu fumez nu beau, am doar bila lenesa, in schimb in ultimele 2 saptamani am avut parte de niste ameteli foarte urate.
au debutat dimineata in jurul orei 5, senzatia ca se invarte totul cu mine, transpiratii abundente panica.
am fost la urgente, mi-au dau un calciu si m-au hidratat si m-au expediat acasa.
dupa doua trei zile simptomele s-au mai ameliorat, dar azi dimineta iar am avut ameteli, in special cand schimb pozitia culcat/in picioare sau in fund, respectiv cand ma intorc de pe o parte pe alta.
medicul de familie mi-a prescris magneziu calciu si cam atat.
Oare unde sa ma adresez?neurologie, cardiologie? mai trebuie sa va spun ca am pulsul intre 80 si 90 iar tensiunea diastolica a avut valorile 88.90.93. chiar si 113
0
22-11-2012, ora 20:42
monica m
Nu este medic/terapeut
monica m
buna.am si eu exact aceleasi simptome.pot sa te intreb daca ti-au trecut???? cum ai procedat??/
Caare a fost diaagnosticul i cum l-ai tratat???
Ca si tine nu prea stiu de unde sa incep...la cine sa ma duc..medicul de familie spune ca e de la spondiloza cervicala???/
Pliiizzzz raspunde-mi
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: