Viata mea s-a schimbat

03-11-2012
BVeronica
Nu este medic/terapeut
BVeronica
Buna dimineata tuturor, tin sa va spun ca sunt la a 9 sedimta de psihologie, psihoterapie si au inceput schimbarile.
ma simt mai bn si fizic dar si psihic sunt mai optimista si imi dau bine seama ca sunt o alta persoana.
relatia dintre mine si sotul meu a inceput sa se schimbe datorita mie caci mi-am dorit demult lucrul acesta.
eu care il presam foarte mult vazind ca nu ii pasa de ceea ce se intimpla cu mine, si de copii, am lasat-o balta. nu vreau sa il mai sun, si nu prea mai vreau sa ii mai vorbesc.
si va spun asta pentru ca nu vreau sa mai ajung din nou la reprosuri.
sotul meu care nu imi mai raspundea nici la telefon care ma evita doar cind auzea ca il intrebam cind vine acasa acum ma intreaba el ce se intimpla cu mine de nu il mai sun de nu vreau sa mai vb mai mult cu el.
ma intreaba de unde vine aceasta schimbare.
pentru ca nu vreau sa mai fac reprosuri si s-o iau de la capat cu nervi si cu stres.
nu am de gind sa mai fac asta atita vreme cit el nu isi doreste sa renunte la aceasta despartire dintre noi datorita locului de munca.
vreau sa il las sa faca ce stie mai bn si ceea ce vrea, iar eu ma voi stradui sa ma ocup cit mai bine de fetitele mele si sa ma bucur de ele.
voi merge la sala de sport de 2 ori pe saptamina dupa care imi voi cauta de lucru.stiu ca vor mai fi si zile in care voi mai claca dar voi lupta si nu voi mai lasa ca aceste [simptome ale anxietatii depresiei sa ma faca sa cred ca sunt bolnava cind eu sunt sanatoasa]
va multumesc ca sunteti alaturi de mine si va doresc multa sanatate tuturor
o sa mai revin cu vesti noi
cu stima veronica
10 comentarii
0
03-11-2012, ora 12:19
ionela83
Nu este medic/terapeut
ionela83
citind mesajul tau imi dau seama ca si eu faceam acasa cu prietenul meu crize de gelozie toata ziua il sunam, unde este cand ajunge acasa, de ce se duce acolo, de ce dureaza atat, ma suparam daca se ducea cu prietenii la o bere il sufocam pur si simplu si acum imi dau seama ca toate aceste reprosuri erau de la atacurile mele de panik pe care le-am descoperit nu de mult de cateva sapt.si odata ce incerc singura sa ma vindec de aceste stari, au disparut si gand mele urate despre prietenul meu care ma pune-au in situatii penibile fara sa imi dau seama, mai ales ca nu sunt langa el acum ptr o perioada lunga de timp, dar totusi nu ii mai impun atatea lucruri si nici nu-l mai interoghez ca pe un infractor.ti-am mai urmarit mesajele bveronica, si observ ca nu-s singura in aceasta situatie, ca scaparea o gasim in interiorul nostru si totul depinde de noi.muulta sanatate
0
03-11-2012, ora 12:47
maria 123
Nu este medic/terapeut
maria 123
pt. veronica.
Ma bucur ca ti-ai gasit linistea,
dar

ATENTIE!
NU FOLOSITI MAJUSCULE IN EXCES!
Cititi regulamentul forumului ROmedic aici.

O zi buna!
0
04-11-2012, ora 20:22
BVeronica
Nu este medic/terapeut
BVeronica
pentru ionela 83 iti multumesc mult pentru raspuns sper sa mearga mult mai bn decind merg la ps si asta mi-am si dorit sa fiu o persoana normala nu sa stresez lumea.
daca vrei sa vb cautama pe fb -*


(*modificat de admin)
0
05-11-2012, ora 12:28
BVeronica
Nu este medic/terapeut
BVeronica
buna fetelor va multumesc pentru raspuns, si vreau sa va spun ca tocmai vb despre faptul ca ma simteam mai bn dar de 2 zile mie tare rau.ma dor rau articulatiile si nu numai iar durerile in piept si ieri noapte de citeva ori am avut stari de sufocare in somn si de frica m-am trezit.m-am perpelit dupa o parte pe cealalta si aveam un somn neodihnitor.de 2 saptamini jumate sunt intepenita de dureri lombare pe piciorul sting din sold au inceput sa ma doara picioarele si osul coccis spatele si mina stinga si parca se plimba aceasta durere nu stiu ce sa spun.iar claviculele de la git si oasele in general trosnesc la intindere.osul stern si coastele ma dor rau si la miscare mai ales impreuna cu umerii si gitul la fel e de intepenit.e tare groasnic sa nu poti nici sa te incalti sau sa iti tragi ceva pe tine din cauza durerilor
0
11-11-2012, ora 00:36
ionela83
Nu este medic/terapeut
ionela83
cum te mai simti veronica?eu rau nu asa de bine cum speram.nu te-am gasit pe facebook.muulta multa sanatate ca-i mai buna decat toateee
0
11-11-2012, ora 22:08
BVeronica
Nu este medic/terapeut
BVeronica
draga mea ionela83 pot sa iti spun ca nu sunt prea bine nici eu, asa dintr-o data dar, acum imi doresc sa vina aceste simptome le astept cu dintii strinsi de nervi pe ele si vad ca nu prea mai vin
am ramas uimita si eu ca am putut sa fac asta
dar citeodata vin pe neasteptate si ma mai face sa gindesc la prostii
psihologul meu ma ajuta sa fac asemenea progrese
ii multumesc pe aceasta cale
-*


(*modificat de admin)
0
22-11-2012, ora 14:14
suparici17
Nu este medic/terapeut
suparici17
Buna, Veronica!
De unde vin acele dureri in maxilar? Ma doare si bratul stang, si cotul, si pe picior pana la degete totul pe partea stanga. De sus, din maxilar pana in picior. Sunt disperata!!!!!!!!!!!!! nu ma gandesc decat la atac de cord cu toate ca iar am fost la cardiolog si mi-a facut nzmai EKG considerand ca este pe fond de anxietate. Cardiologul m-a diagnosticat cu distonie neurovegetativa si sa iau Distonicalm. De un an am facut 5 EKG-uri si o ecografie cardiaca. Dar ma iau aceste dureri, sa zic pe articulatii, la gat, aseara in clavicula, apoi pe brat, uneori si pe picior. Ma sperii ffffffffffffffffffffftare. Incerc sa ma imbarbatez, dar am impresia ca nu mai apuc ziua de maine. De ce aceste dureri????? De unde vin ? De ce vin??? Am vazit ca si daca beau cafea, incepe sa ma doara. Mai iau un distocalm si parca ma lasa. Am impresia ca voi muri. De mult am aceasta impresie. Acum ma doare si pe la san, tot pe stanga, in coaste. Nu mai suport. Poate ma ajuta cineva cu un raspuns competent.
0
23-11-2012, ora 15:22
BVeronica
Nu este medic/terapeut
BVeronica
buna ROXY 74 nu te speria, eu sufar de 10 ani aceste simptome daca vrei sa vb mai multe cautama pe FB SI VB OK ?-*


(*modificat de admin)
0
30-11-2012, ora 14:20
BVeronica
Nu este medic/terapeut
BVeronica
cautama totusi pe fb eu sunt din ploiesti cautamA -* asa poate ma vei gasi
astept



(*modificat de admin)
0
11-06-2013, ora 12:18
Nedelcu Cristian
Nu este medic/terapeut
Nedelcu Cristian
Sunt din Arad si datorita stresului de la servici am ajuns sa nu m mai inteleg cu nimeni din familie, pana intr-o zi cand sotia mi-a spus ca vrea sa divorteze pentru ca viata langa mine a devenit imposibila. Am hotarat sa apelez la un psiholog, problema e, aveam sa constat mai tarziu ca psihologul nu te repara doar te asculta. Un prieten medic, m-a sfatuit sa caut un psiholog - psihoterapeut si iar a fost complicat pana am gasit pe cineva care sa ma repare. Am avut nevoie de aproape 40 de sedinte de psihoterapie dar ma simt mai bine si mai stapan pe mine ca niciodata. Doamna psihoterapeut Carme Marginean (nu stiu daca am voie sa scriu numarul ei de tel ) mi-a explicat de la inceput ca nu e nicio rusine sa faci psihoterapie, in lumea civilizata toate marile compani multinationale isi trimit obligtoriu in fiecare an toti angajatii din top management la psihoterapie. Adevaru e ca nu realizezi cat esti de debusolat chiar din cauza ca nu gandesti foarte rational in starea aia, doar dupa ce te vindeci, te sperii in ce hal ai fost.Sotia mea e foarte incantata de mine dar cel mai multumit sunt eu.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: