Vindecarea locului.

07-04-2018
Ruben98
Nu este medic/terapeut
Ruben98
Buna ziua din nou!

Nu va mai detaliez totul ca posibil sa imi cunoasteti problemele pe care le-am postat deja aici pe site. Dar, e vorba de extractia a doua masele (molari) care au fost scoase acu' 2 saptamani si intrebarile mele sunt:
1. Vad ceva punctulet mic alb inauntru in gaura aia ce a ramas (poate e dupa spalarea pe dinti, pasta de dinti, nu stiu sigur, nu vreau sa bag nimic acolo) poate fi si altceva inafara de resturi de mancare, ceva ingrijorator?
2. Cam dupa cat timp mi-ar disparea gaura respectiva?
3. Cand o sa pot avea curajul sa mestec si in partea cu extractiile fara frica?
Precizez ca nu sunt umflat si nici nu ma doare.
2 comentarii
0
08-04-2018, ora 08:20
Dr. Geanina Miu
Stomatologie, Bucuresti
Dr. Geanina Miu
Buna dimineata,
Dupa 6 saptamani o sa puteti manca pe partea aceea.
0
30-05-2018, ora 11:14
Dr. Clinica Stomatologica Andra Smile
Stomatologie, Bucuresti
Dr. Clinica Stomatologica Andra Smile
Buna ziua,

1. Acel punctulet alb e cu siguranta semn de vindecare
2. Gaura respectiva dispare intre 4-6 sapatamani depinde de cum reactioneaza corpul la vindecare de dupa extractie
3. Puteati manca destul de repede pe partea respectiva, chiar e de recomandat sa mestecati ca sa se vascularizeze zona si sa favorizeze vindecarea, cu mentiunea ca trebuie foarte bine igienizat apoi.

Sper sa va fie util chiar si cu intarziere!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medici stomatologi, dentisti, cabinete stomatologice
Recomandă un stomatolog sau caută unul bun!
Medici-Stomatologi.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 7500 de cabinete și clinici de stomatologie din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor stomatologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. Accesați site-ul