Viol, placere, nici eu nu inteleg

21-02-2012
NebunieLaSecunda
Nu este medic/terapeut
NebunieLaSecunda
Buna seara!Poate nu e locul aici si singur nu e aici locul acestui post, dar un prieten are mare nevoie de ajutor iar eu sunt dispus sa il ofer...ceva la genu a sunat conversatia dintre mine si el:
'El : am stat, am vorbit, si mi-a spus ca a fost violata acum mult timp
Eu : cum?cum e posibil, wow...nu-mi vine sa cred, pare rau sincer
El : da, ms ca esti langa mine, dar totusi nu inteleg un lucru, daca ea a fost violata acum 1-2 ani de ce a facut sex cu mine?oare chiar a fost violata?
Eu : pfff.'

Si aici mi s-a rupt firul, nu am stiut ce sa ii zic, e prima oara cand patesc asta...Dumneavoastra cei de pe acest site de ce parere sunteti?sincer cand il vad parca trec eu prin asta, si pe langa asta mi-a dat si mie de gandit...

Intrebarea e: De ce o fata care e violata 1 data, dupa 1 luna, 1 an...sau oricare alta perioada, incepe iar viata sexuala?Si nu doar cu el, ci si cu altii dinaintea lui...Nu isi aduce aminte de viol?Inseamna ca a trecut peste?A fost sau nu violata?
3 comentarii
0
23-02-2012, ora 09:13
Dr. Costin George Adrian
Obstetrica-ginecologie, Bucuresti
Dr. Costin George Adrian
Femeile dupa ce sunt violate devin frigide sau lesbiene. Unele chiar feministe.
Este posibil ca acea fata sa fi fost violata. Cel mai important lucru ar fi fost sa afle daca violatorul a fost reclamat la politie si daca a fost pedepsit, ca acest lucru sa nu se intample si altora.
Atat tu, cat si prietenul tau pareti niste pusti care nu au mai mult de 12-13 ani si experienta voastra de viata se rezuma la 2-3 filme care au avut tema aceasta problema. Sunt mai multe variante. Cea mai probabila este:
- fata a trecut printr-un viol si este suficient de puternica sa treaca peste asta. Mai mult, a ales sa fie impreuna cu prietenul tau si a avut curajul sa ii spuna un secret dureros.
Este posibil de asemenea sa fie o inventie si o justificare a pierderii virginitatii. Un exemplu ar fi Jenna Jameson, cea mai titrata actrita XXX care in adolescenta a fost violata in grup.
0
24-02-2012, ora 22:03
NebunieLaSecunda
Nu este medic/terapeut
NebunieLaSecunda
12-13? ma jigniti, am 20 de ani chiar asa ca...nu stiu daca ma incadrez varstei date de dvs...in fine, multumesc de raspuns, apreciez lucrul asta
0
26-02-2012, ora 21:11
the_eye
Nu este medic/terapeut
the_eye
Este foarte posibil sa fi trecut peste viol, intr-adevar. Depinde si de cat de violent a fost agresorul, daca a lasat urme adanci in sufletul ei sau nu, cred eu.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Actul sexual propriu-zis
  • Violul - primul ajutor
  •