Virgina, sanse sa fie gravida?

02-01-2013
aliny2k1
Nu este medic/terapeut
aliny2k1
am nevoie de raspunsul unui medic ! deci ea este virgina, si ne am jucat 'impreuna' fara penetrare si e posibil ca un pic din sperma sa i fi ajuns pe organ ei, este posibil sa ramana gravida?cu 15 ore inainte a fost pe stop. si daca ar fi fost de exemplu pe stop cu o saptamana inainte avea cum sa ramana gravida? poate ramane gravida daca e virgina si doar putina sperma ia ajuns pe organ? va rog urgent si repedel(
7 comentarii
0
02-01-2013, ora 21:05
maria 123
Nu este medic/terapeut
maria 123
Daca cele enumerate au fost chiar asa,
NU este gravida.
Un an nou bun!
0
03-01-2013, ora 23:03
TheDuchess
Nu este medic/terapeut
TheDuchess
Aliny, şi o virgină poate rămâne gravidă, bineînţeles, dacă sperma ajunge pe organ, asta pentru simplul motiv că e o cale atât de scurtă să şi intre în vagin !
Dacă zici că a fost pe stop, atunci fertilitatea ei era zero, aşa se întâmplă în primele câteva zile după această perioadă.

Eu te sfătuiesc să mergi, totuşi, la farmacie, cumpără un test de sarcină, e 10 lei, şi ai scăpat de grijă. Fiţi atenţi să treacă zece zile minim fără să faceţi alte prostioare, atunci veţi fi siguri dacă e totul ok.
0
04-01-2013, ora 12:18
aliny2k1
Nu este medic/terapeut
aliny2k1
theDUCHES si daca doar putin lichid seminal i-au atins organu ? tot sunt sanse sa ramana gravida? ca eui nu cred ca sperma, asa zicea ea, dar eu stiu ca decat lichidul ala seminal cand te exciti, a atins organul ei ?? asa sunt sanse?
0
06-01-2013, ora 12:56
lovely girl
Nu este medic/terapeut
lovely girl
Eu zic sa nu iti faci griji. in primul rand in timpul menstruatiei si cateva zile dupa, gradul de fertilitate este zero. Daca nu ai dezvirginat-o cu atat mai putine sunt sansele sa fi ramas insarcinata. cel mai bine este sa cumperi un test de sarcina si ai rezolvat. iar pe viitor folositi prezervativul daca vreti sa evitati o sarcina nedorita.
0
24-06-2013, ora 18:17
nebuneala
Nu este medic/terapeut
nebuneala
am o problema..acum cateva saptamani mam masturbat cu degetul.acum iiia venit ciclul a tinut 3 zile ca de obiceii..isa burta se pare ca este unflat..posibil sarcina..mam..dizvirginat?
0
26-06-2013, ora 20:45
Vio 49
Nu este medic/terapeut
Vio 49
Cum sa fie sarcina???ar fi pe pamant numai degetei...
Mai copila pune mana si informeaza-te despre actul sexual si tot ce deriva din el.
Ce varsta ai??
Copii nu se fac cu degetul...
0
19-01-2014, ora 09:34
lala12
Nu este medic/terapeut
lala12
Daca fata este virgina si tot asa se joaca cu prietenul ei si acesta ejaculeaza pe fundu ei. Dupa ceva timp isi da seama, merge la baie, se sterge si cred ca a ajuns in zona vaginului. E posibil sa ramana gravida?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  •