Virgina sau nu?

08-08-2011
lia0
Nu este medic/terapeut
lia0
salut...de citeva zile eu si prietenul meu "ne jucam" si intr-o zi si-a bagat penisul ma durea enorm de la inceput insa mai tirziu simteam placere, nu am folosit prezervativ si credc ca sunt inca virgina pnt nu mi-a curs singe si plus de fiecare data cind facem la fel simt acolo inauntru cum ceva ma doare si il impinge nui da voie mai departe.si de fiecare data cind numai poate nu elimina in mine dar da drumul afara.vreau sa stiu daca precis mai sunt virgina cine imi poate spune va rog?este posibil sa ramin insarcinata daca sunt virgina oare?
17 comentarii
0
08-08-2011, ora 14:21
DenisaBrit
Nu este medic/terapeut
DenisaBrit
Nu e obligatoriu sa curga sange cand te dezvirginezi.La unele persoane curge, la altele nu, depinde de elasticitatea himenului si de organismul fiecareia.Nu toate persoanele sunt la fel.Parerea mea e ca nu mai esti virgina!Poate ma insel, dar cu exactitate doar un medic poate sa te lamureasca.Cat despre sarcina, se poate sa ramai insarcinata chiar fara sa se rupa himenul, pt ca exista un orificiu prin care se elimina si menstruatia..Jocurile astea nu sunt foarte sigure, dar in cazul tau nu cred ca ai ramas insarcinata.Totusi nu se ramane asa usor.Si eu am trecut prin ceva asemanator si am devenit extrem de paranoica, de aceea pe cat posibil incerc sa evit lucrurile nesigure, jocurile acestea fara prezervativ, pt ca chiar daca nu ramai insarcinata poti contacta anumite boli.Mai multa grija pe viitor.Toate jocurile sunt sigure atata timp cat se petrec in afara vaginului tau!
0
08-08-2011, ora 14:33
lia0
Nu este medic/terapeut
lia0
nu ma speria..eu cred ca inca sunt pentru ca nu am simtit cum mi s-a rupt himenul simt ca acolo este ceva ce nui da voie sa treaca si acela cred ca e himenul dar nu sint sigura..oricum ms de sfat o sa iau in consideratie oricum as vrea sa ma duc la un ginecolog sa ma controleze pentru ca sunt foarte ingrijoarata..
0
08-08-2011, ora 14:42
lia0
Nu este medic/terapeut
lia0
si inca ceva prietenul meu mi-a zis ca sunt virgina pnt si el la fel simte acel zid ce nui da voie sa intre mai departe si credem ca e himenul..
0
08-08-2011, ora 14:46
DenisaBrit
Nu este medic/terapeut
DenisaBrit
Nu vreau sa te sperii.Poate ca inca mai esti virgina, fizic.Pentru ca psihic clar nu mai esti pentru ca ai avut contact sexual, indiferent de ce natura a fost el.Orice fata care stie ce inseamna un contact sexual pe propria ei piele nu mai e virgina...poate doar fizic prin prezenta himenului.Dar din moment ce tu si prietenul tau ati fost constienti de ce faceti, inseamna ca ai fost dispusa sa renunti la virginitatea ta, ca doar nu poti sa o faci si sa ramai si virgina :D.Mergi la medic pentru linistea ta.
0
08-08-2011, ora 14:53
Tamanna
Nu este medic/terapeut
Tamanna
Faptul ca nu ai sangerat, nu este o dovada ca mai esti virgina.Himenul nu mai este de mult timp o dovada a castitatii.De ce?In primul rand pentru ca el poate fi inexistent.In al doilea rand poate fi rupt inca din copilarie fara ca fata sa-si dea seama.Iar in al treilea rand poate fi vorba despre un himen complezant, sau cum mai este numit, himen elastic.Si da, sarcina poate exista iar himenul sa fie intact.Dar bineinteles, nu te mai poti numi "virgina" cand deja esti insarcinata.Prin urmare, poti concluziona singura! Numai bine!
0
08-08-2011, ora 16:34
lia0
Nu este medic/terapeut
lia0
va multumesc..
0
08-08-2011, ora 17:27
user101940
Nu este medic/terapeut
user101940
posibil sa mai fii virgina...
eu cand mi-am inceput viata sexuala am avut himer elastic.eu am avut 1 singura data relatii sexuala la 17 ani (cu prietenul de atunci) si nu am sangerat, ,..dupa jumatate de an eram cu alta persoana...si am avut relatii sexuale...a fost cam aiurea pt mine pentru ca eu eram sigura ca nu mai sunt virgina.dar s-a dovedit ca eram inca virgina.am avut dureri de m-am urcat pe pereti cand s-a rupt himenul...plus sangerare.si aproape lesin..am ramas amandoi surprinsi pentru ca eu si partenerul credeam ca nu mai sunt virgina..
0
08-08-2011, ora 18:28
lia0
Nu este medic/terapeut
lia0
mm interesant sper la mine sa fie la fel pnt nu am simtit cum sa se rupa himenul si plus de fiecare data cind avem acele zise relatii sexuale simt cum se "loveste" de himen simt acel ceva de acolo si de aceia cred ca sunt inca virgina avind himenul inauntru eu insa ca sa scap de dubii voi pleca la ginecolog si voi confirma acestea dubii si va voi scrie..
0
08-08-2011, ora 23:31
niko1974
Nu este medic/terapeut
niko1974
buna.am avut o prietena care avea la fel ca si tine un himen elastic.eu stiu ca ea a mers la doctor pentru ca sotul ei nu a putut sa o dezvergineze.
0
09-08-2011, ora 14:45
lia0
Nu este medic/terapeut
lia0
m..va multumescc ca imi scriti cazurile si povestile voastre pentru ca asa mai mai linistesc inainte sa plec la doctor, pentru ca sunt cam ingrijoarata :)
0
09-08-2011, ora 17:21
Mihaelllla
Nu este medic/terapeut
Mihaelllla
Buna!
Eu sunt activa sexual de vreo 4 ani de zile si.nu am sangerat nici acum. Asta nu inseamna ca mai sunt inca virgina;)).
Ai grija pentru ca nu scrie nicaieri ca prima data nu poti sa ramai inscarcinata!!! E foarte riscant. Invata sa spui NU jocurilor fara prezervativ!
0
09-08-2011, ora 18:11
lia0
Nu este medic/terapeut
lia0
ms de sfat, il voi lua in consideratie..
0
26-08-2011, ora 13:01
eellaaa
Nu este medic/terapeut
eellaaa
hey :( sunt si eu la fel de nedumerita :- am facut-o cu iubitul meu de 5 ori..(eram virgina)..nu mi-a curs sange, insa la fiecare contact exista durere, uneori si placere.mama a aflat ca a fost la me si vrea sa ma duca la doctor pentru a vedea daca mai sunt virgina..ce ma fac??? sunt disperata, pentru ca tati vrea o adeverinta/act/certificat orice, care sa spuna starea mea. Ce fac? unde sa ma duc..si totusi sa scap "virgina" in acte??
0
26-08-2011, ora 13:05
eellaaa
Nu este medic/terapeut
eellaaa
incercati sa-mi scrieti cat mai repede..deoarece este dispusa sa ma duca chiar azi
0
27-08-2011, ora 08:04
Mihaelllla
Nu este medic/terapeut
Mihaelllla
Ella...cam naspa situatia ta..In primul rand, cati ani?
Eu cred ca virgina nu mai esti...
Si pe mine ma ameninta mama ca o sa ma duca la doctor, dar nu a facut-o niciodata. Vorbea la nervi. Cel mai bine e sa taci si sa o asculti.
Nu stiu ce sa zic...Ori te aliezi cu mama ta, recunosti in fata ei ca ai facut-o si mergeti amandoua la doctor si vb acolo sa va dea o adeverinta ceva..Ori iti faci curaj si te duci singura la medic si ii explici care e situatia." Uite nene, am facut sex si ai mei au o banuiala si vor sa le dovedesc ca nu e asa. Ei sunt mai de moda veche, nu ar intelege daca le-as explica, asa ca va rog sa ma ajutati, blabla.". Cred ca pentru niste bani nu le-ar parea rau sa-ti dea o hartie;).
0
22-07-2012, ora 22:49
Cristina :d
Nu este medic/terapeut
Cristina :d
Bunaa...Ma numesc Cristina..In urma cu 1 an si cv am avut primul contact sexual problema este ca nu mi'a curs sange doar ma durut umpic...Mai sunt virgina sau nu?? Si daca nu mai sunt cum pot sa'i demonstrez prietenului meu ca el a fst primul pentru ca nu ma crede el imi spune ca daca eram virgina imi curgea sange..Va rog dati'mi un raspuns cat de repede se poate..
0
30-12-2012, ora 23:27
Dr.YneedLove
Nu este medic/terapeut
Dr.YneedLove
nimeni nu va poate raspunde concret decat la un control amanuntit...fie un barbat cu experienta.fie un medic.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Actul sexual propriu-zis
  • Durerea sexuală după naștere - ce spun studiile
  •