Virgina si gravida?

22-04-2012
Radu234
Nu este medic/terapeut
Radu234
Ma suczati ca insist pe subiectul asta, dar oare chiar se poate sa ramai gravida fiind virgina, doar 'jucandu-te'? fara penentrare? Adica, fara ejaculare nici in si nici in apropierea vaginului.

Va rog frumos un raspuns rapid caci sunt foarte speriat...
24 comentarii
0
22-04-2012, ora 16:25
smashthemup
Nu este medic/terapeut
smashthemup
Nu are cum sa ramana insarcinata din descrierea ta.
0
22-04-2012, ora 16:33
simona243
Nu este medic/terapeut
simona243
Cel mai indicat este sa faca un test de sarcina! bafta:*
0
22-04-2012, ora 16:46
Radu234
Nu este medic/terapeut
Radu234
Multumesc pentru raspunsuri, insa eu unul chiar nu cred ca ar putea sa fie insarcinata atat timp cat nu a existat ejaculare..
0
22-04-2012, ora 16:49
simona243
Nu este medic/terapeut
simona243
Asteptati pana la sfarsitul lunii...poate. Mare grija de acum inainte!
0
22-04-2012, ora 16:53
Radu234
Nu este medic/terapeut
Radu234
Da.. nu o sa mai facem chestii de genul pentru ca sutnem prea stresati amandoi in momentul asta.. zilele astea trebuie sa ii vina si sincer suntem speriati amandoi, desi stim ca nu este posibila o sarcina fara existentai ejacularii.. Se poate oare doar de la o cantitate mica de lichid preseminal sa se intample chestia asta? Desi sunt destul de sigur ca nu a ajuns pe... ei
0
23-04-2012, ora 08:21
smashthemup
Nu este medic/terapeut
smashthemup
Nu Radu, nu are cum sa fie insarcinata !
0
23-04-2012, ora 13:46
Radu234
Nu este medic/terapeut
Radu234
Doamne.. Sper sa nu se poata.. de azi ar trebui in orice clipa sa ii vina cm insa, ea spune ca are doar cateodata niste dureri usoare de burta.. offff..
0
23-04-2012, ora 20:38
bestyutza79
Nu este medic/terapeut
bestyutza79
Se poate să existe sarcină fără ejaculare, dar nu se poate să existe sarcină fără penetrare.
GARANTAT NU E INSARCINATA.
0
23-04-2012, ora 21:26
Radu234
Nu este medic/terapeut
Radu234
dar poate stresul sau ceva sa fie motivul pentru o eventuala intarziere a cm.. ?
0
23-04-2012, ora 21:31
bestyutza79
Nu este medic/terapeut
bestyutza79
pot fi un milion de motive...
0
23-04-2012, ora 21:32
Radu234
Nu este medic/terapeut
Radu234
off doamne.. chiar speram sa ii vina, chiar suntem amandoi speriati.. are rost un eventual test de sarcina..?
0
23-04-2012, ora 21:46
bestyutza79
Nu este medic/terapeut
bestyutza79
scuze, dar tie iti trebuie lectii serioase de anatomie si in general sa te scoleasca cineva cu privire la viata sexuala...ce naiba nu pricepi: nu se poate să existe sarcină fără penetrare(ai luat spermatozoizi si i-ai indesat in vagin ca sa ramana insarcinata?Eu zic sa faceti vreo 10 teste de sarcina, cate unul pe ora, timp de 3 saptamani.poate iese pozitiv...)
Ca sa te iau mai in serios.daca tot ceea ce s-a intamplat intre voi e ceea ce ai mentionat mai sus, NU E INSARCINATA.Ca sa ramana gravida e nevoie de spermatozoizi si cum tu nu i-ai facut cadou nici macar unul, cum ar putea fi vorba despre o sarcina?
P.S Nu crezi ca ar fi mai simplu sa va protejati decat sa stati stresati zile in sir?
0
23-04-2012, ora 21:50
Radu234
Nu este medic/terapeut
Radu234
ok ok, nu e nici o problema, probabil ai dreptate si nu stiu cate ar trebui sa stiu legat de tema asta.. insa iti multumesc pentru ajutor si ca ti-ai facut timp sa imi raspunzi la postare.
0
23-04-2012, ora 22:00
bestyutza79
Nu este medic/terapeut
bestyutza79
Nu mai fi stresat!!!Crede-ma pe cuvant, totul e in regula!!!Byeeee
0
23-04-2012, ora 22:02
Radu234
Nu este medic/terapeut
Radu234
Mersi mult, si multa sanatate! ciao
0
24-04-2012, ora 20:49
Radu234
Nu este medic/terapeut
Radu234
SI daca ar trebui sa ii vina cm si totusi ea nu simte dureri..? doar ceteodata in partea dreapta jos ceva de genul la apendicita.

Deci veti zice ca sunt nebun, si poate sunt dar nu inteleg dc nu are dureri...
0
24-04-2012, ora 21:57
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Linisteste-te caci nu e insarcinata..zilele astea va apare sangerarea..Nu e o regula sa ai dureri de fiecare data inainte de menstruatie.si e posibil ca din cauza stresului ea nici sa nu le mai constientizeze...
0
24-04-2012, ora 22:05
Radu234
Nu este medic/terapeut
Radu234
off va multumesc enorm, si scuzati-mi insistenta.. o seara placuta!
0
24-04-2012, ora 22:15
bestyutza79
Nu este medic/terapeut
bestyutza79
Mai omule cauta pur si simplu pe net ce inseamna sarcina si ce inseamna menstruatie si iti dai raspunsul singur.Esti stresant, no ofense.Iti spune toata lumea, de la simplii cititori la doctori ca e imposibil sa fie insarcinata si tot insisti.Prietena ta e Fecioara Maria, care naste copii fara sa aiba relatii sexuale?Daca e asa, va intra cu siguranta si in cartile de istorie si in Biblie.
0
25-04-2012, ora 14:04
Radu234
Nu este medic/terapeut
Radu234
Ok, nu trebuie sa te superi ca sunt eu speriat... Ce vrei sa cred daca inca nu i-a venit menstruatia..? Oricum mersi mult pentru ajutor..
0
25-04-2012, ora 14:39
bestyutza79
Nu este medic/terapeut
bestyutza79
Menstruatia, mai ales la adolescente poate sa intarzie dintr-un milion de motive, de la boli la dereglari hormonale.La astea trebuie sa te gandesti, nu la sarcina.Mie nu-mi vine sa cred ca mai exista oameni in Romania care cred ca se pot face copii fara sa ai contact sexual.Crezi si in adusul copiilor de catre barza?
Eu incep sa cred ca tu ori n-ai spus tot adevarul in ceea ce priveste'jocul vostru sexual', ori fata te traduce cu altul.Daca astea doua motive nu exista, nici o sarcina nu exista.
P.S Pun pariu ca in ziua in care-i vine menstruatia, o sa te simti aiurea pt intrebarile prostesti pe care le pui si pt ca nu faci nimic ca sa te educi sexual, cand internetul iti ofera pe tava tot ce vrei sa stii.De curiozitate, cand i-a inceput ultimul ciclu menstrual?
0
25-04-2012, ora 15:44
Radu234
Nu este medic/terapeut
Radu234
Ok, mersi pt info, am citit pe net destule, dar inca sunt speriat. Am povestit tot ce s-a intamplat, nu s-a produs o ejaculare si nici o penetrare, doar o atingere a organelor, (in "lungime" nu cu capu' inainte ca sa intelegi).Cat despre faza cu altu.. chiar nu e ok sa zici asta, pt ca stiu ce am langa mine, in fine. Pe 24 martie a fost ultimul, presupun ca trebuia sa aiba dureri...

Totusi, tu poti avea ce parere vrei tu despre mine, insa eu chiar iti multumesc ca ti-ai facut timp sa raspunzi aici desi te-am stresat destul de mult. O zi placuta, Multumesc.
0
25-04-2012, ora 16:13
bestyutza79
Nu este medic/terapeut
bestyutza79
N-am zis ca te insala, dar numai daca avea contact sexual cu altcineva putea fi insarcinata.Copii nu se fac atat de usor.Daca nu-i vine intr-o saptamana, mergeti la ginecolog pt ca s-ar putea sa fie ceva probleme, cel mai probabil o dereglare hormonala.Daca vreti sa va incepeti viata sexuala iti recomand sa folositi intotdeauna prezervativ/ anticonceptionale/ etc., ca sa n-aveti surprize vreodata.
0
25-04-2012, ora 16:18
Radu234
Nu este medic/terapeut
Radu234
Da, am inteles, cand va veni momentul sa ne incepem viata sexuala, vom lua masurile de precautie. Insa chiar nu ma asteptam sa vad pe net ca se poate ramane de la un joc de genul.. Chiar nu vreau sa crezi ca sunt paranoia si nebun, dar cand vezi pe net tot felu te porcarii cum ca se poate.. Eu te cred ca nu se poate si sunt convins acum. Astept sa ii vina si o sa iti urmez sfatul in caz ca nu se intampla asta. Iti multumesc enorm si din suflet pentru toate sfaturile pe care mi le-ai dat. O zi si viata placuta.
PS: voi scrie aici ce se mai intampla in caz ca vrei sa aflii..
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Ce este un tuseu vaginal?
  • Ce este secreția vaginală?
  • Criterii de excludere a sarcinii
  • Ce este uscăciunea vaginală?
  • Secrețiile vaginale
  • Dușurile vaginale – benefice sau nu tocmai?
  • Sunt însărcinată?
  • Am rămas însarcinată, deși m-am protejat - unde am greșit (greșeli frecvente ale contracepției)
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  •