virginitatea

21-03-2013
annytz@
Nu este medic/terapeut
annytz@
buna, ma numesa anytza si implinesc in iunie 18 ani si traiesc in cuncubinaj cu iubitul meu de 1 an si 7 luni si el a fost primul barbat din viata, problema este ca la primul contact sexual nu mi-a curs sange absolut deloc si mai nou el a inceput sa imi reproseze dupa ce facem dragoste ca nu am fost virgina ca nu mi-a curs nici pic de sange si daca vede ca ma supar zice ca a glumit dar stiti si dvs ca omul in gluma spune adevarul eu i-am explicat ca e ceva normal ca un la toate fetele se intampla asta dar a zis de multe ori ca nu ma crede si as vrea sa va rog din suflet sa imi spuneti dvs cum sa ii explic mai bine sa il fac sa inteleaga ca am fost virgina si ca sunt doar a lui pt ca il iubesc enorm si el este tot ce am dpdv emotional si nu sa vrea sa il pierd din cauza unei tampenii. va multumesc din suflet pt intelegere si astept cu disperare un raspuns.
3 comentarii
0
21-03-2013, ora 17:19
Sophia1975
Nu este medic/terapeut
Sophia1975
Trebuie sa-i explici clar ca sangerarea NU este obligatorie la deflorare, la primul contact sexual! Sunt cazuri in care apar cateva picaturi, altele cu sangerari abundente, altele absolut deloc, desi femile respective erau virgine.
Explicatia e ca himenul poate fi mai elastic, se poate rupe foarte usor etc.
Daca il preocupa ideea poate sa decomunteze sa vada daca e asa.

Nici tu nu trebuie sa ii tot explici, suna a dezvinovatire si daca nu e dispus sa te creada, oricum nu va crede. Si e umilitor pentru o femeie care se daruieste pentru prima oara unui barbat sa i se spuna apoi ca nu el a fost primul.

Pe de alta parte (desi stiu mentalitatea majoritatii, , , ), problema asta n-ar trebui sa existe, ar trebui sa fie mandru ca e cu tine, ca il iubesti. El a fost virgin? Sau la barbati nu se pune?

Deci tu stai linistita, sunt multe cazuri in care deflorarea (chiar dureroasa unori!) nu produce sangerare!

Sa va iubiti si sa va respectati! Numai bine.
0
21-03-2013, ora 22:38
Ionyssa
Nu este medic/terapeut
Ionyssa
Draga mea, atata timp cat tu stii ca el a fost primul tau barbat, nu inteleg de ce trebuie sa te justifici. Prietenul tau ar fi trebuit sa se documenteze mai bine inainte sa te jigneasca asa. Sincer, un barbat care se comporta asa, nu te prea merita. Incredere? Sinceritate? Daca acum face astfel de glume, mai tarziu ce va mai face? Faptul ca-l iubesti il face sa profite de tine, sa te jigneasca si sa ramana cu siguranta ca nu-l vei parasi, din prea multa iubire. Invata sa te iubesti pe tine mai intai si sincer...ar fi trebuit sa-ti oferi virginitatea unui barbat adevarat, care sa fie mandru de tine, nu unui pustiulica confuz care nu vede ca a dat norocul peste el. Te-ai intrebat vreodata daca pustiulica te iubeste sincer? Gandeste-te, poate vrea sa-ti dea papucii si din cauza lasitatii, incearca sa-ti gaseasca nod in papura.
0
22-03-2013, ora 17:11
aaa24
Nu este medic/terapeut
aaa24
imi pare rau dar si mie mi se pare ca el cauta nod in papura. de ce s-ar fi trezit dupa atata timp sa te acuze? ma gandesc ca e posibil sa vrea sa va despartiti sau a facut el vreo prostie pe care vrea s-o ascunda mutand atentia asupra ta. nu te mai scuza atata in fata lui, ca s-ar putea sa te ia drept o tipa foarte slaba si care o sa-i accepte orice pana la urma... spune-i clar ca ai fost virgina si ca este ultima data cand ii mai repeti asta.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: