viroza pulmonara acuta

27-12-2011
300000000000
Nu este medic/terapeut
300000000000
fetita mea are 3 anisori si de 4 zile ne chinuim cu ea face febra foarte mare aproape 40 nu stim ce sai facem si nici ce are am fost la medic mi sda spus ca are viroza pulmonara iam facut inectii cu ampicilina si gentamicina 12 a fost bine pe perioada tratamentului dupa care a revenit iar la aceleasi simptome aqm incercat si cu tratament homeopatic degeaba nici o ameliorare este la fel nu mananca absolut nimic nu vrea spune ca nu ie foame deloc ce sai fac datimi un sfat o indrumare suntem dispersati va multumesc
1 comentarii
0
27-12-2011, ora 22:29
Dr. Alina Maria Bălţăţeanu
Oftalmologie, Bucuresti
Dr. Alina Maria Bălţăţeanu
Buna seara! Mergeti la un serviciu de Urgente Pediatrie. Eu stiu ca se administreaza Nurofen sirop pentru a scadea febra la copii, dar daca febra nu scade, mergeti la Urgente Pediatrie, intrucat la temperaturi mari, exista riscul producerii de convulsii febrile.Si inca ceva, nu ar trebui administrata gentamicina la copii, aceasta avand efect ototoxic si nefrotoxic.Numai bine
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul