virus?

24-06-2012
ema-pop
Nu este medic/terapeut
ema-pop
Baietelul meu de 5 ani are de vreo 3 saptamani o tuse persistenta, la inceput a fost seaca, acum de 2 zile e cu secretii, Febra nu face. Medicul pediatru i-a scris la inceput paxeladin, iar acum erdomed sirop, decasept, bioparox, aerosoli cu fixotide(parca asa se numeste solutia), ketof-seara si augmentin, dar tot asa tuseste, aproape fara oprire. Diagnosticul a fost traheita.Nu stiu ce sa-i mai dau sa-i opresc tusea.De ieri a inceput si sotul sa tuseasca, tuseste pana da tot afara. La fel si mama mea, a avut febra iar acum are o tuse persistenta si sangerari nazale, am dus-o la urgenta in seara asta si i s-a spus ca sangerarile sunt de la sinuzita. Nu stiu ce sa mai zic, clar ca e vorba de ceva virus.Exista ceva care sa opreasca cat de cat tusea asta?
Multumesc.
1 comentarii
0
25-06-2012, ora 14:20
joemariana
Nu este medic/terapeut
joemariana
Buna ziua..am si eu o intrebare...tatalui meu ia aparut in cap sub piele niste "umflaturi " sa le spun asa...de atunci il doare cand si cand foarte tare capul, nici nu poate sta pe spate...mentionez ca are si probleme cu tensiunea...poatea avea vreo legatura???
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.