Vitamina A pentru faringita atrofica

04-01-2012
elwis
Nu este medic/terapeut
elwis
Buna ziua!Pt faringita atrofica de care sufar mi sa prescris si pic in nas vit A.Punindu-le se duc si intr-o ureche unde cindva am fost operat, timpanul paracentat si imi infunda urechea, imi da ceva neplaceri.Cum pot folosi altfel vit a pt faringe?
5 comentarii
0
04-01-2012, ora 10:45
anamaria7
Nu este medic/terapeut
anamaria7
buna ziua, ma numesc anamaria am 24 de ani si sunt insarcinata in 6 luni.mentionez mai am un copil de 4 anisori ma deranjeaza un semn pe care nu stiu sal inteleg si nu mi sa mai intamplat asa ceva, sotului meu ai apar mici leziuni pe penis dupe fiecare contac sunt ca niste rani taieturi care incep sa sangereze si provoaca si mancarituri spune ca atunci cand introduce penisul in vagin nu o poate face pana la capat de parca sar afla niste cioburi la mine in vagin care il ranesc nu pot merge la medic imi este rusine sai spun sa fie ceva la mine in vagin asa cum spune el care sal raneasca asa de tare incat sal raneasca in asa fel ? va rog sami raspundeti, , , , multumesc
0
04-01-2012, ora 13:54
tema
Nu este medic/terapeut
tema
elwis, nu sta culcat cand pui picaturile, ci le pui din pozitia sezand, tii capul un pic pe spate, pui picaturile intr-o nara, inspiri (tragi aer pe nas) dar nu prea tare si ridici capul. Apoi repeti cu cealalta nara.
Si cand o sa inspiri pe nas, o sa ajunga substanta in gat. Stand cu capul ridicat, nu mai poate ajunge in urechi.
Dar exudat faringian si nazal cu antibiograma ti-ai facut?
Poate ai o bacterie care intretine toata problema asta.
Inainte de exudate nu trebuie sa mananci, nu bei apa, nu te speli in gura si nas (se fac dimineata) si sa treaca cel putin 10 zile de la ultima pastila de antibiotic luata, in caz ca ai luat, ca sa nu iasa rezultatul fals negativ.
0
04-01-2012, ora 14:02
tema
Nu este medic/terapeut
tema
anamaria7, sotul tau are o infectie la penis, de aceea are acele leziuni.
Cum sa ai tu cioburi in vagin??? Chiar asa imaginatie bogata sa aiba? Am mai auzit minciuni, dar asta le intrece pe toate :D E de-a rasu'- plansu'. Este chiar absurd !
Din pacate, acum ti-a dat si tie aceasta boala. Mergeti amandoi sa va faceti analize - tu, de secretie vaginala cu antibiograma, iar el sa mearga la dermatolog. Ar trebui si el sa faca secretia uretrala cu antibiograma.
Nu amana, ca esti insarcinata si cine stie ce ti-a dat.
Nu ai un ginecolog care iti urmareste sarcina? Mergi la el.
0
04-01-2012, ora 16:13
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
pt.Lewis
Se plate amesteca 5 pic de vit a cu putina mere si se time in lura pa a se topeste
Este foarte important sa cautati si originea problemelor care au dus la atrofie.
Problemele digestive, lips a vit e,.s.a
0
04-01-2012, ora 17:02
elwis
Nu este medic/terapeut
elwis
SA FIE DE LA refluxul gastric si o candida, probleme pe care la stiu..se poate lua si vit E?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Suplimentarea cu vitamina A - o abordare promițătoare a tratamentului bolii Alzheimer
  •