vizibilitatea sarcinii

02-10-2009
jan26
Nu este medic/terapeut
jan26
as vrea sa stiu dupa cat timp este vizibila o sarcina?au trecut 12 saptamani, prietena mea a facut 7 teste de sarcina dimineata si toate au iesit negative dar ink ma tem...astept un raspuns din partea unui doctor care ma poate ajuta sa ma linistesc...va multumesc mult
5 comentarii
0
04-10-2009, ora 16:18
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Ti-am mai spus, stai linistit, o sarcina de 12 saptamani se vede foarte bine la ecograf, mergi saptamana viitoare la un cabinet de ginecologie.
0
05-10-2009, ora 15:04
jan26
Nu este medic/terapeut
jan26
am inteles doamna doctor..dar eram curios dak este vizibila fara ecografie..dak burtica ar trebui sa se fi marit...nu vrem sa afle altcineva iar intrun oras mic vorba circula repede...sunt deja mai mult de 12 saptamani si 7 teste negative dar ma sperie intarzierea ciclului si starile de rau...va multumesc si imi cer scuze pentru insistenta dar mie teama...va multumesc inca odata
0
05-10-2009, ora 18:15
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
la burtica se cunoaste cam din luna a v-a, depinde de persoana.Daca e grasuta s-ar putea sa nu-si dea nimeni seama.
0
05-10-2009, ora 22:34
piciiis
Nu este medic/terapeut
piciiis
deci.eu am facuto cu prietenul acum doua saptamani.ma doare foarte tare burta si vomit.si as vrea sa stiu daca este posibil sa fiu insarcinata.:|
0
06-10-2009, ora 17:44
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Daca erai in perioada fertila si nu te-ai protejat, e posibil. Daca vezi ca-ti intarzie menstruatia fa-ti imediat un test de sarcina.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Vaccinarea în timpul sarcinii
  • Sarcina după 35 de ani
  • Poziții de somn în sarcină
  • Sarcina și toxoplasmoza
  • Sarcina și răceala
  • Constipația în timpul sarcinii
  • Sarcina si fericirea
  • Când poți face un test de sarcină?
  • Testul de sarcină care ar putea identifica sarcina gemelară și riscul de avort
  •