Voce in ureche

26-02-2016
stefan2712
Nu este medic/terapeut
stefan2712
Buna ziua! Am 23 de ani, iar de la aproximativ 13-14 ani ( de atunci imi aduc eu aminte, se poate sa fie de la o varsta si mai frageda) imi aud vocea in ureche, inclusiv bataile inimii, aceasta se intampla DOAR cand vreau sa fac acest lucru si atunci cand o fac ori tin strans de nas si suflu incet ori pur si simplu se aude ceva in ureche ca un fel de fosnet si gata, ma aud in ureche. Nu am absolut nimic, in sensul sa ma doara ceva, eu am crezut ca este ceva normal pana cand l.am intrebat pe tatal meu si mi.a spus ca el nu are aceste simptome. M.am dus la orl, m.a consultat iar doctorul nu prea auzise de o problema ca a mea, spun asta pentru ca reactia lui a fost ' hmmm, este cam ciudat ce ai tu, nu stiu ce sa spun', dupa care mi.a scos un dop din urechi, iar dupa aceea m.a controlat la nas si mi.a spus ca am deviatie de sept si ca S-AR PUTEA sa fie de la deviatie ( deci nu este o certitudine ), apoi m.a pus la o distanta de aprox 6-7 m cu spatele la dansul, si mi.a soptit cateva cifre, punandu.ma sa imi acopar pe rand cate o ureche si sa ii spun daca aud ceea ce el imi sopteste, rezultatul fiind acela ca nu am probleme cu auzul. Daca ma poate ajuta cineva cu jn raspuns la problema mea, ca ma cam indoiesc de domnul doctor prin simplul fapt ca mi.a spus ca e 'ceva ciudat' (ce denota faptul ca nu a mai intalnit in cariera dumnealui un astfel de caz). Si in al doilea rand, mai am o problema, imi tiuie urechile cand e liniste in camera, cu o intensitate maj mare cand casc gura sau cand misc gatul stanga -dreapta.
2 comentarii
0
26-02-2016, ora 18:07
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
1. nu ma fortezi timpanele..sufland aer fortat ( iti complici singur viata)
2 faci Timanograma si audiograma.. la un cabinet ORL
dupa aceste investiagtii o sa stii la ce nivel este problema
0
26-02-2016, ora 18:42
stefan2712
Nu este medic/terapeut
stefan2712
Domnul doctor imi spusese ceva de operatie, ca ar trebui sa incerc sa fac o operatie de deviatie de sept ca poate asta e cauza de ma aud in ureche.Ar fi operatia o solutie? Se poate agrava starea mea pe viitor ?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.