vom pleca impreuna in concediu familia noastra si a amantei

01-07-2011
ionela cristina
Nu este medic/terapeut
ionela cristina
Imi iubesc enorm sotul.Suntem de 8 ani impreuna.Am fost cea mai iubita femeie pana cand, insarcinata fiind am aflat ca sotul ma inseala.A negat, ba chiar pentru o vreme m+a convins ca nu e asa.Acum sunt sigura, nu i+am spus pentru ca il simt indragostit de ea si ma tem ca m+ar parasi.Avem 2 copii mici.Paradoxul este ca nu o inseala cu mine si vom merge la mare impreuna.Si ea este casatorita.In ultimele zile imi tot spune ca ma iubeste.Nu mai inteleg nimic.Stiu decat ca nu vreau sa-l pierd.Ce sa fac?
35 comentarii 12 Înainte ›
1
01-07-2011, ora 13:37
mihaelaberea
Nu este medic/terapeut
mihaelaberea
Asta e de departe cea mai tare faza pe care am auzit-o.Adica plecati cu totii in vacanta???One big happy family...scuza-ma dar cu toata dragostea, daca nu te respecta nici cat sa isi ascunda aventurile nu vad cu ce te incalzeste ca sta langa tine.Eu as fugi cat m-ar tine picioarele.dar asta e stricta parerea mea.Tine cont de tine, de ce simti tu si de cum iti vezi tu viitorul alaturi de un barbat care nu numai ca nu te iubeste dar nici nu da doi lei pe tine de vreme ce isi permite sa reactioneze astfel.Apoi vezi daca merita sa iti distrugi viata langa el.
1
01-07-2011, ora 13:44
maria 123
Nu este medic/terapeut
maria 123
Buna ziua,
intrebare:
- OARE sotul ei banuieste?!?
-daca DA,..vb. in secret si cu el..si mai vb...
-daca NU,..e cam greu scrie ceva si despre sotul ei: e ?..e?..e?
o fi avand "mandra" ceva motiv de renunta la el..
si iata-l vrea pe al tau.

intrebare:
DACA ai zice sotului ca NU vrei sa mergi..
ci DOAR tu, sotul si copiii..ce ti-ar raspunde?..il cunosti...

Intrebare;
-CUM se comporta ea cand vine la voi, ?
-sunteti prieteni de familie?
- sunteti colegi de munca?

Raspunde DACA vrei si poti si mai vb..

NUMAI BINE..
NU renunta..
0
01-07-2011, ora 13:50
ionela cristina
Nu este medic/terapeut
ionela cristina
ei doi sunt colegi.am sperat ca ii inlesneste niste " chestii" si chiar asta cred ca e inceputul intre ei, numai ca al meu, cel mai tare in a manipula pe oricine, s-a cam ars.se straduiesc amandoi sa mentina aparentele.nu mi-e prea clar de ce si pana cand.sotul ei nu stiu ce stie si nu am de gand sa vorbesc cu el.daca e fericit asa, sa fie!nu eu o sa-l trezesc!
refuz sa i-l dau pe tava! Au venit in casa noastra si din ziua aia am fost sigura.Incerc sa fac pe proasta ca poate o fi mai bine, dar nu stiu cat mai rezist.
0
01-07-2011, ora 13:59
mihaelaberea
Nu este medic/terapeut
mihaelaberea
Iar tu te complaci in situatia asta?te faci ca nu vezi, nu stii?Ar trebui sa il provoci la o discutie serioasa, ori tu, ori amanta-sa aleaga.E drept ca trebuie sa te supui si la riscul ca o va alege pe ea dar macar afli cat valorezi pentru el astfel...
0
01-07-2011, ora 14:05
ionela cristina
Nu este medic/terapeut
ionela cristina
fix asa.Culmea e ca simt ca-l iubesc mai mult ca niciodata.Am ajuns sa-i ador si papucii.Stiu ca sunt jalnica.In fiecare zi sper ca renunta la ea.Cand ii displace ceva imi spune ca vreau sa-l gonesc de acasa si daca asta vreau va pleca.Vreau sa renunte la ea si nu stiu cum sa-mi reuseasca.
0
01-07-2011, ora 14:07
mihaelaberea
Nu este medic/terapeut
mihaelaberea
Nu cred ca renunta la ea.Cel putin nu de bunavoie.Ia incearca sa ii contactezi sotul, poate complotati impreuna.
0
01-07-2011, ora 14:10
Tania-bis
Nu este medic/terapeut
Tania-bis
Cea mai desteapta femeie este cea care stie sa o faca pe-a proasta! Insa, nu fiti de-adevaratalea! Spuneti ca refuzati sa i-o dati pe tava. Pai, de ce nu daca el ar putea rezolva problema?!! Dar nu direct, bateti niste apropouri, poate se prinde. Iar cu mersul in concediu impreuna... uf, ce sa zic... pregatiti-va ca nu va fi usor. Mai bine sa le faceti lor concediu amar sa nu mai vrea pe viitor asa ceva.
""Paradoxul este ca nu o inseala cu mine si vom merge la mare impreuna.""
Asta e culmea! Daca stiti ce ati scris si este chiar asa, faceti mai bine ce v-a sfatuit @ dannadna.
0
01-07-2011, ora 14:10
ionela cristina
Nu este medic/terapeut
ionela cristina
daca e doar un foc de paie? daca ii ajut pe ei sa fie mai repede impreuna?poate ca ceilalti nu mai sunt un cuplu de mult, poate sunt impreuna pentru copil.atunci ce fac?
0
01-07-2011, ora 14:13
ionela cristina
Nu este medic/terapeut
ionela cristina
adica sa complotez cu sotul ei?
0
01-07-2011, ora 14:13
Tania-bis
Nu este medic/terapeut
Tania-bis
Iata ca am uitat ceva ce va va ajuta sa luati o decizie: pentru ce il iubiti? Doar pentru cum arata? Asta nu e dragoste, e atractie fizica. Pentru cum se poarta, pentru caracterul lui, pentru ca va este mereu alaturi? Se pare ca nu, din moment ce el nu-si inseala amanta cu nevasta. Greu de dat un sfat, foarte greu.
0
01-07-2011, ora 14:13
ionela cristina
Nu este medic/terapeut
ionela cristina
sau GATA?
0
01-07-2011, ora 14:17
Tania-bis
Nu este medic/terapeut
Tania-bis
""Cand ii displace ceva imi spune ca vreau sa-l gonesc de acasa si daca asta vreau va pleca.""
Pai, in cazul asta e clar: vrea sa plece dar nu-si asuma raspunderea, vrea sa dea vina pe dumneavoastra. Nu-i dati satisfactia asta. Fiti tare!
0
01-07-2011, ora 14:18
ionela cristina
Nu este medic/terapeut
ionela cristina
dragostea lui m-a facut mai buna si mai frumoasa in toate felurile.mi-a pus lumea la picioare.Suntem impreuna si am cladit totul de la o geanta cu carti si una cu haine.ne-am sprijint in toate felurile, ne-am completat intotdeauna, am stiut ce vrea celalalt dintr-o privire.poate ca si de asta mi-am dat seama dupa mai putin de o luna ca e ceva.L-am simtit altfel.Nu este cel mai aratos barbat, dar nu am cunoscut niciun om cu suflet mai bun ca al lui
0
01-07-2011, ora 14:23
Tania-bis
Nu este medic/terapeut
Tania-bis
Greu, doamna, dar va trebui sa va treziti orgoliul si sa va ingrijiti si de dumneavoastra. Va trebui (urgent) sa aveti o discutie cu el dar pentru inceput ceva cu tema: stiu ca esti ca toti barbatii, calci stimb, dar ai onoare si nu ma fa de ris in lume ca pe tine te faci de ris in final. Desi poate ideea @dannadna nu e nici ea rea. Depinde de om.
0
01-07-2011, ora 14:29
ionela cristina
Nu este medic/terapeut
ionela cristina
o discutie prea curand nu pot purta cu el.Eu sunt sigura de 2 luni de cum stau lucrurile.Cam de atunci tensiunea lui nu scade (17 cu 12)..Daca e sa raman fara el, voi supravietui cumva, dar nu vreau sa-mi las copiii orfani.Eu abia ma tin pe picioare, el sta sa crape.Vinovat cum e, insa tot nu merita un infarct!
0
01-07-2011, ora 14:31
mihaelaberea
Nu este medic/terapeut
mihaelaberea
Poi crezi ca el s-a gandit la tine, ca ai putea face infarct daca afli?nu a facut infarct si cand era cu cealalta?asta e psihologie inversa toata ziua...
0
01-07-2011, ora 14:38
Tania-bis
Nu este medic/terapeut
Tania-bis
Pai tensiunea cred ca i-o ridica amanta cu presiunea ce o pune pe el. Ma tem ca ea deja i-a cerut sa renunte la dumneavoastra. In momentul acesta (citind tensiunea), va spun sincer, am inceput sa ma amuz si ar fi bine sa va linistiti. Daca el pleaca, tot fara tata vor fi copiii. Un infarct, un barbat face de la nervi, adevarat, avem un vecin care le face des, chiar la un meci de fotbal, dar scapa mereu fara urmari. Sigur ca sta "sa crape" daca nu-i dati motiv sa va paraseasca. Calmati-va cu ceva, discutati cu el rizind (Doamne, ce mi-ar place sa aflu ca altul e motivul!), si sa vedeti ca si tensiunea din casa va scade. Dar daca stati mereu incordata si nu discutati... va fi rau in toate felurile.
0
01-07-2011, ora 14:39
ionela cristina
Nu este medic/terapeut
ionela cristina
Poate aveti dreptate...
0
01-07-2011, ora 14:40
Tania-bis
Nu este medic/terapeut
Tania-bis
Si, DA, complotati cu sotul ei!
0
01-07-2011, ora 14:43
ionela cristina
Nu este medic/terapeut
ionela cristina
aici aveti dreptate.In nebunia mea m-am gandit ca arma cea mai buna impotriva amantei este linistea de acasa.sa-lstreseze ea, sa-i puna intrebari de genul unde merge, de ce, cat sta si cu cine, de ce nu-i raspunde la telef.Poate asa isi da seama ce nevasta are.De nu s-ar satura la un moment dat de ea mai ales ca e foarte temperamentala tipa
0
01-07-2011, ora 14:44
ionela cristina
Nu este medic/terapeut
ionela cristina
vreau sa-i dau libertatea de a alege sa ramana langa mine.Nu am cum sa-l fortez
0
01-07-2011, ora 14:45
Tania-bis
Nu este medic/terapeut
Tania-bis
Chiar asa! Felicitari @dannadna! El, s-a gindit la dumneavoastra? Nu, numai la el. Face-ti la fel. Desi (nu v-am intrebat) dar s-ar putea sa fie "criza virstei de mijloc" si atunci, ii trece, se intoarce la nevasta... Numai bine va doresc doamnelor!
0
01-07-2011, ora 14:48
ionela cristina
Nu este medic/terapeut
ionela cristina
din pacate nu ne incadram la varsta a doua
0
01-07-2011, ora 14:48
Tania-bis
Nu este medic/terapeut
Tania-bis
P.S.
aici aveti dreptate.In nebunia mea m-am gandit ca arma cea mai buna impotriva amantei este linistea de acasa.sa-lstreseze ea, sa-i puna intrebari de genul unde merge, de ce, cat sta si cu cine, de ce nu-i raspunde la telef.Poate asa isi da seama ce nevasta are.De nu s-ar satura la un moment dat de ea mai ales ca e foarte temperamentala tipa.
Iata ca stiti si sa ginditi bine. BRAVO!!!
Sa auzim de bine! Eu ma retrag. Sanatate.
0
01-07-2011, ora 14:48
maria 123
Nu este medic/terapeut
maria 123
INTREBARE:
la tensiunea pe care zici c-o are 17 cu 11,
el mai e de concediu?

Raspuns:
la acesta tensiune,
el trebuie internat pt. investigatii si stabilirea unui tratament, intr-un spital.
Vb. serios.

Stii ce presupune ac. tensiune?..am vazut ca stii..

Sanatate,
putere sa treci peste TOT..si TOATE,
ai grija de copii,
NU spune NIMIC...
si-si va reveni.

EA il vrea sanatos...si-n curand va renunta la el..
RABDARE..
pentru ce?
-pentru copii..si pentru tine ca-l iubesti..
Numai bine,
0
01-07-2011, ora 14:49
ionela cristina
Nu este medic/terapeut
ionela cristina
va multumesc din suflet
0
01-07-2011, ora 14:50
ionela cristina
Nu este medic/terapeut
ionela cristina
asa este.ea are nevoie de el si banii lui nu de un om bolnav.cat despre hipertensiune nu stiu cat de bine se impaca cu marea, insa stiu ca noi doi nu iubim marea
0
01-07-2011, ora 14:53
maria 123
Nu este medic/terapeut
maria 123
NU iubiti marea,
deci NU veti merge ca LUI nu-i face bine..
DAR,
mai e pana atunci si-si va reveni...
TU sa ai rabdare, sa taci si sa "nu vezi si sa nu auzi NIMIC"..
O zi buna.
0
01-07-2011, ora 14:56
ionela cristina
Nu este medic/terapeut
ionela cristina
multumesc lucia.si tie dana
0
01-07-2011, ora 14:58
ionela cristina
Nu este medic/terapeut
ionela cristina
are cineva idee de ce mergem in concediu impreuna ?
Adaugă un comentariu / răspuns
35 comentarii 12 Înainte ›

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul