voma diaree si varsaturi

04-09-2009
ieduta
Nu este medic/terapeut
ieduta
buna seara am si eu un baietel de 1 an si 8 luni si ieri am fost cu el la medic pentru ca ii curgea nasucul si stranuta, mi-a spus ca are rosu in gat si ne-a dat augmentin 4 ml la 12 ore, nurofen si eurespal.dar peste noapte a inceput sa verse si de dimineata a facut febra si diaree. caca este apa chioara si miroase foarte urat. ce sfat imi dati tinand cont ca a baut toata ziua ceai de menta, zeama de orez si supa de morcovi si nici o schimbare.va multumesc
10 comentarii
0
04-09-2009, ora 22:58
Teodora M.
Nu este medic/terapeut
Teodora M.
Diareea poate fi data de antibiotice. Intrebati medicul sau farmacistul daca ii puteti da pliculete de Hidrasec pentru copii. Si daca sa mai continue cu augmentinul...Sanatate multa si daca diareea nu se opreste mergeti la medic cat mai repede, copiii mici se deshidrateaza repede!
0
04-09-2009, ora 23:02
ieduta
Nu este medic/terapeut
ieduta
mi-a dat tratamentul ieri dar l-am inceput de azi dupa ce a facut diaree.am uitat sa spun ca i-am dat si hidrasec pliculete dar degeaba chiar in urma cu 30 de minute a vomat si a facut iar diaree.multumesc pentru raspuns
0
05-09-2009, ora 00:06
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
ENTEROL 250 un pliculet pe zi dar divizat in doua doze (una dimineata, una seara cu 30 de minute inainte de mese, nu dupa)...NU-i mai dati augmentin...dati-i tinctura de propolis (20 de picaturi in putin suc de 3 ori pe zi; este mai bun decat augmentinul de cel putin 30 de ori)...

Insanatosire grabnica!


Cu deosebit de multa placere si deferenta,
Mister NICK;)
0
05-09-2009, ora 00:07
Teodora M.
Nu este medic/terapeut
Teodora M.
Poate sunt de facut niste analize, sa nu aiba vreun microb, ceva. Sanatate deplina puiutului!!!
0
05-09-2009, ora 10:46
ieduta
Nu este medic/terapeut
ieduta
scuze acum am vazut ce am scris.voma, diaree si febra trebuia sa scriu la titlu
0
05-09-2009, ora 17:53
ieduta
Nu este medic/terapeut
ieduta
am scapat de febra si varsaturi dar nu-i gasim leacul la diaree
0
06-09-2009, ora 00:04
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Nu este bine sa scapati si de diaree. Este de la medicamentele pe care i le-ati dat si organismul are nevoie de ea pt. a se debarasa efectiv de toxine. Nu incercati deci sa o tratati cu medicamente.
0
06-09-2009, ora 00:12
ieduta
Nu este medic/terapeut
ieduta
medicul m-a intrebat daca vreau sa imi dea debridat in locul la nurofen dar eu am ales nurofen credeti ca era mai bun debridatul?
0
06-09-2009, ora 13:30
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
DA, era mai bun!
0
06-09-2009, ora 14:04
ieduta
Nu este medic/terapeut
ieduta
am fost la farmacie si am luat debridat si am citit in prospect ca este bun si pt diaree si pt constipatie.Credeti ca o sa ii foloseasca baietelului meu la diaree?
Multumesc pt timpul acordat
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce îmi vine să vărs aparent fără motiv? Cauze de vărsături
  • Diareea cronică
  • Vărsături repetate / persistente
  • Cum tratezi corect diareea acasă și când te prezinți la medic
  • Tratament diaree adulți - medicamente și remedii
  • Diaree în fiecare zi - cauze și tratament
  • Diareea în timpul sarcinii
  • Tipuri de scaun - cum recunoști diareea și constipația (scala formei scaunului Bristol, BSFS)
  •