Voma fara diaree

01-08-2017
Raluca Tocanel
Nu este medic/terapeut
Raluca Tocanel
Buna ziua, am un băiețel de 2 ani care duminica sa ars in palma la fierul de calcat, a plans saracu cu orele, la 2-3 ore a facut febra, am mers la Marie Curie la vazut pt febra ( diagnostic : rosu in gat) pt arsura ne a trimis la Gr Alexandrescu pt a i se sparge basicuta formată(nimic grav), pana marti dimineata a facut 3 reprize de febra in timp ce era sun tratament cu antibiotic si antitermice data la 4 h, de marti dimineata pana acum (ora 19)nua. Mai facut febra, a mancat aproape normal cu mici mofturi, a băut apa multa, in schimb acum dupa ce a luat cateva guri de mâncare a vărsat si a inceput sa planga si a cerut sa faca nani.Care ar fi cauza? este foarte speriat de spital din urma acestor zile si as vrea daca este posibil sa evit.Poate fi insolație ? Sau de la rosu in gat? Nu are diaree!!!Azi am observat de cate ori l- am schimbat ca se tine cu mana de cuc.si cand l-am culcat a pus mânuță la cap. Adica ma gandesc sa nu il doară ceva??Va Multumesc si ast un rasp
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul