Vreau sa fiu gravida

16-03-2016
pasol melania
Nu este medic/terapeut
pasol melania
Timp de 3 luni doctorul mi a dat profertil 15 zile.clostibegyt 5 zile si 10 zile areffam pentru ca am ovare polichistice, ovarul drept are 3.2 si cel stang 2.8, CM mi a venit pe 26.01.2016 a doua luna pe 19.03.2016, dar acum nu mi a venit.. Vreau sa va spun ca ma dor foarte tare sani, mai ales sfarcurile, dupa ovulatie am avut dureri de ovare o saptamana, acum 2 zile am avut o scurgere gelatinoasa branzoasa alba, ieri am avut o scurgere mai lichida transparent alba, mi am luat test de sarcina barza banda si a iesit negativ...Va rog sa ma ajutati.Multumesc
4 comentarii
0
23-03-2016, ora 19:34
lulu7
Nu este medic/terapeut
lulu7
Buna pasol melania.. eu de 7 luni fac tratament pentru stimulare ovariana cu closty, cycloproginova pastile albe, si areffam (deoarece am avut o menstruatie foarte dereglata 45-50 de zile si ovare micropolichistice), luna de luna am fost monitorizata la eco iar acum cand in sfarsit pe ovarul drept aveam folicul dominant de 20.8mm si aveam speranta ca vor fi 2 liniute am ramas dezamagita :-( a venit menstruatia si asta la 29 de zile fata de cum era inainte.Si pe mine ma dureau sanii foarte tare si dureri la ovulatie. o ultima incercare ar fi sa fac ovitrelle...
0
03-05-2016, ora 18:12
Dr. Cosmina Brummer
Obstetrica-ginecologie, Rm.Valcea
Dr. Cosmina Brummer
In principiu, trebuie tratate ovarele polichistice si apoi urmat un tratament de stimulare ovariana.
0
17-05-2016, ora 19:02
Chelbos
Nu este medic/terapeut
Chelbos
Buna ziua ma numesc Cristina.Încerc de 10 ani sa rămân însărcinată și nu reușesc, toți doctorii unde am fost au zis ca nu am nici o problema si sotu e ok.ce trebuie să fac.vă multumesc
0
24-05-2016, ora 21:27
Dr. Rares Ignat
Psihologie, Bucuresti
Dr. Rares Ignat
Buna Cristina,

Cred ca toata aceasta perioada a fost destul de dificila si frustranta pentru voi. La unele cupluri (nu neaparat in cazul vostru) se poate intampla ca aceasta 'goana dupa copil' sa stea in calea unei interactiuni sexuale de calitate. Incercati ca cel putin o perioada sa lasati deoparte acest 'obiectiv' si sa va concentrati mai degraba pe placerea resimtita in timpul interactiunii sexuale. Incercati sa faceti dragoste ca la inceput...ca si atunci cand nu era in plan sa aveti un copil. Uneori foloseste.

Dr Rares Ignat
psihosexolog – psihoterapeut de cuplu
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul