Vreau sa-i arat ca o iubesc, nu am mai vazut-o de aproape o luna, mie dor de ea. Ce sa fac?

11-09-2010
porcusoru
Nu este medic/terapeut
porcusoru
va rog sa ma ajutati ! trec printro perioada foarte dificila! in urma cu un an am cunoscut-o pe iubita mea, neam hotarat sa stam impreuna ea evea 3 copii din prima casatorie, eu nu am mai fost casatorit dar am vazut in ea persoana care stie ce vrea! in acest timp au inceput certurile intre noi, eu aveam un id de mess mai vechi, si am trait cu ideea ca ea ma inseala, atunci eu am tot vrb pe acel id cu diverse persoane, intr-o buna zii ea a aflat de acel id si neam certat (neam despartit) dupa ceva timp neam impacat din inima mai mia dat o sansa eu nu am vrb cu ea tot ce aveam pe suflet intre timp a mai facut o prostie (pe tren am cunoscut pe una si ma intrebat cu cine sunt, eu iam zis ca singur, vroiam sa gasesc o chirie pentru noi toti si sa ne facem o familie intemeiata, asta din tren sa oferit ca stie ea chirii, iam lasat nr de tel, eu am ajuns acasa fara ca iubitei mele sai zic) a trecut ceva timp. in aceasta perioada am mai avut discutii eu lucrez intr-un domeniu unde o data pe luna trebui sa plec acolo, cand mam intors in loc sa stau sa vrb cum faceam de fiecare data mam dus la baie sa-mi fac baie ma simteam murdar si chiar eram de la praf, de la mizeria de acolo, ea mia zis ca nu am mirosul meu si ca miros altfel, nu am facut nimic oameni buni nu am inselato niciodata nu mam culcat cu nimeni decat cu ea! neam mutat in chirie, si intr-o seara tarziu suna aia din tren si o ia pe ea la telefon ca cine este ? iubita mea sa suparat a facut bagajele si a plecat, eu ca un tampit de nervi a doua zii iam dat un sms lu aia care a sunat sa ne vedem, cand am ajuns acolo iam zis, , tu mai imi trebuiai la cate discutii avem, esti bomboana de pe coliva, in aceasta perioada aia radea si fara sa vreau iam spus cateva din problemele care treceam eu, iam zis la sf sa ma lase in pacesa nu mai sune, aia a zis imi place sa despart barbatii de femeia lui! la cateva zile iubita mea a venit sa lamurim totul, mie imi era greu sai zic adeavaru ce am vrb cu aia, am mintito, pana a pus mana pe telefon si a sunato pe aia, aia spunandui nu ce am vrb eu ci mult mai multe si ca am injurato etc, de atunci nu mai vrea nimic! nu mai vrea sa ne impacam ca isi aduce aminte cat miam batut eu joc de ea, cat am mintito, cat ma ascundeam de ea. inima ii spune sami dea o sansa, da vrb la telefon, eu plang continuuu, imi curge sange din nas, am vomitat cu sange, nu mananc nimic ca dau afara tot, mie dor de ea, o iubesc vreau sai arat ca nu sunt asa si ca sunt si sincer si ca intradevar o iubesc si nu mai vreau rau intre noi doi! dar ea zici pentru cat, pentru o saptamana, o luna, nu stiu si iar sa fie suferinta? nu mai vreau suferinta intre mine si ea nu mai vreau. vreau sai arat ca o iubesc nu am mai vazuto de aproape o luna, mie dor de ea. ce sa fac ?? toti ma arata cu degetu cum arat!
38 comentarii 12 Înainte ›
0
11-09-2010, ora 20:39
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
Acum, sincera sa fiu, daca nu facusei nimic cu tipa din tren, de ce-ai mintit-o pe iubita ta?Iar respectiva, daca nu avea nimic cu tine, pt ce a afirmat ca ii face placere sa desparta barbatii de sotiile/iubitele lor?
E ceva neclar aici...
In loc sa te chinui, sa plangi sau mai stiu eu ce, mai bine gaseste solutii pt a-ti convinge iubita ca nu o vei mai face sa sufere, sa ii duci flori, bomboane, sa iti ceri scuze.Trebuie sa insisti un pic, pt ca daca te iubeste cu adevarat o sa treaca peste aceasta problema.Si-a pierdut increderea in tine si este normal sa reactioneze asa!
0
12-09-2010, ora 06:07
porcusoru
Nu este medic/terapeut
porcusoru
nu am facut nimic cu tipa din tren, absolut nimic! de prost am mintito, ooooooffffffff. si sincer nu avea nimic cu mine tipa aia cu mine dupa luni intregi a sunat si ia raspuns iubita mea la telefon, eu eram la magazin, si pe iubita mea a luato la suturi aia, asa mia ras mie in nas ca ii face placere sa vada suferind un cuplu sai desparta. am fost cu flori dar apoi nu mai ma primit cu nimic, ooooffffff, imi cer iertare zilnic de la ea si stie ca plang si sufar si ca miam dat seama ca am gresit, si ea ar mai incerca dar ie frica sa nu mai fie ceva rau si iar sa suferim. stiu ca sia pierdut increderea dar vreau din inima sa o recastig si sa o fac fericita!!!! pentru ca o iubesc !!!
0
12-09-2010, ora 16:01
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
Eu zic sa nu te lasi batut si sa incerci in continuare, pentru ca daca te iubeste cu adevarat iti va mai da o sansa ;). In general femeile gandesc cu inima :D, nu spun ca e de bine, dar in unele probleme chiar ajuta.
Si convinge-o sa iti mai dea o sansa, pt ca altfel nu are de unde sa stie daca vei mai gresi sau nu.Eu cred ca iti da o lectie acum si te mai lasa un pic sa fierbi in suc propriu :)), apoi iti va mai da o sansa sigur.
Bafta!
0
12-09-2010, ora 16:06
porcusoru
Nu este medic/terapeut
porcusoru
zi tu cum ??? ca nu ma lasa sa o vad, sa merg la ea, distanta intre noi este de 60 km acum.
0
12-09-2010, ora 16:07
porcusoru
Nu este medic/terapeut
porcusoru
mia zis o data ca iam distrus tot ce avea bun in ea,
0
13-09-2010, ora 01:38
Vanessa1
Nu este medic/terapeut
Vanessa1
Parerea mea, poate gresesc, dar cred ca ar fi totusi mai bine daca nu ai mai suna-o sa-i plangi la telefon atat...sun-o, vorbeste-i frumos, discutati problemele..dar incearca sa nu te mai rogi atat de mult de ea..fa-o sa vada o schimbare in tine, incearca sa te porti barbateste :)Bafta
0
13-09-2010, ora 12:32
Lucifer from Hell
Nu este medic/terapeut
Lucifer from Hell
Porcusorule, uite cum trebuie procedat, nu cum facem noi : http://www.youtube.com/watch?v=LB4z1rFb8cw
0
13-09-2010, ora 18:12
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
Pai acum ce sa zic.. daca ea a ridicat un zid intre voi...e mai greu un pic, dar nimic nu este imposibil.
Mai asteapta un pic, lasa-i timp, nu o mai suna o perioada, o saptamana sa spun...cred ca poti rezista macar atat :P.
De ce spune ca ai distrus tot ce avea bun in ea?Ai mai facut si alte tampenii de care nu pomenesti aici? :D
0
14-09-2010, ora 16:34
porcusoru
Nu este medic/terapeut
porcusoru
oameni buni, la inceputul relatiei noastre nu am ascus decat un tampit de id, nu aveam incredere, apoi am avut impresia ca ma inseala, in acest timp nu comunicam cum trebuia, in ianuarie am fost despartiti ca a zis ca o inselam cu alea dupa mess, dupa care ca ma uitam pe strada dupa unna si alta, cand plecam in delagatie la fel ca faceam ceva cu vreuna deacolo, toate acestea i sau intiparit in cap, si au zis ca mint ca o insel in continuuu, plus povestea cu trenu ca am relatato mai sus. altceva nu am facut !!!!!!!! dar nu ma crede, iam zis ca merg la testul poligraf poate asa acolo va vede adevaru, mia zis ca atata timp cat am fost cu ea de ce nu iam dovedit ca nu este adevarat cu fapte, ce dovezi sa aduc daca nu am facut oameni buni ????
0
14-09-2010, ora 19:31
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
Inseamna ca situatia sta exact invers, ea le face si arunca vina pe tine, ca altceva nu mai imi trece prin minte pe bune.Ori te iubeste, ori nu?Dupa mine nu prea are mari sentimente, pt ca la atatea insistente din partea ta, ar fi cedat si-o stanca!
Mai asteapta, ai putina rabdare si vezi ce-o iesi, daca nu mai vrea asta e, ca doar nu s-au terminat femeile la ea :).
0
14-09-2010, ora 19:50
porcusoru
Nu este medic/terapeut
porcusoru
oooofff sia schimbat numere de telefon, frasu ma amenitat, nu am mai sunat dar nu inteleg,
0
14-09-2010, ora 19:54
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
Cu rabdarea treci si marea!Oricum nu ai altceva de facut acum decat sa astepti.Si ocupa-ti timpul cu altceva, nu te mai gandi atat la ea, ca doar nu o avea miere...sa tragi ca ursul la ea :).Capul sus, ca sunt fete cu duiumul, 7 fete la un baiat, cica asa arata statisticile, tot sa alegi ce naiba.
0
17-09-2010, ora 21:45
porcusoru
Nu este medic/terapeut
porcusoru
la ea nu am cum sa nu ma mai gandesc, poate are mierea din inima de trag asa la ea, incerc sa rezist, nu ma intereseaza de nimeni, decat inima imi spune ca o iubesc si ca as vrea sai arat cat de mult o iubesc. Mai sus vam povestit o parte din relatia noastra, dar in aceasta seara am sa va spun tot, sper ca pagina sa-mi ajunga.
toate au fost bune o scurta perioada in relatia noastra si cand si cand mai erau si momente bune intre noi. va povesteam de acel id in prima faza, si va spune-am ca vrb cu multe persoane din acel id, nu ea id meu care sal stie si ea efectiv era ascuns, trebuia la inceput sa renunt la el, dar nu am renuntat la acest id in acea perioada( plecam deacasa de langa ea, si aveam impresia ca ea ma inseala cu cineva fizic, cand ma intorceam acasa ea era suparata si dezamagita, atunci nici eu nu mai vrb nimic taceam total, ea ma intreba ca ce am ? eu rasp ca nimic. persoanele care le eaveam in acel id erau de tot felu si vrb cu ele in ori ce chip. la una din persoane iam lasat nr de tel sa ne intalnim, dar nu ma sunat si nici nu neam intalnit) pe iubita mea a deranjato asta cum cu altii pot vrb multe si cu ea deloc? ) in aceasta perioada efectiv nu am avut in cap decat ca este cu alcineva si am zis daca nu vrea sa vrb cu mine atunci vreau sa aflu mai multe de la altii cum este o femeie si toti spuneau diverse... ca barbatu munceste si femeia poate face ori ce acasa etc... tot in aceasta perioada de inceput mai eram sunat de diverse persoane de sex feminin care ma cunosteau, erau momente cand sunau si eram acasa langa ea si raspundeam dar nu ma mai interesau, si momente cand eram plecat de langa ea, dar nu am dat apa la moara. un singur numar de telefon care eram, la serv si ma sunat si mia dat un sms nu am vrb niciodata cu aceea persoana si mam gandit ca iubita mea ma pune la incercare, am sters nr si sms din telefon am venit acasa si am inceput sa ma uit in telefoanele ei o intrebam subtil si nimic, intrun tarziu de seara a sunat acest numar eu aveam treaba si a raspuns iubita mea, aia de la telefon ca vrea sa vrb cu mine eu iam zis iubitei mele ca nu am nicio treaba si sa vrb ea, aia tot sustinea si ma cunoaste si o sa fiu langa ea, nu stiam pe nnimeni stiam clar ca nu am nicio alta relatie si inainte de iubita mea pana sa o cunosc totul a fost trecator pentru ca nu stia decat profit, la cateva zile am dat sms la nr ala si am zis sa ma sune cand zic eu sa aflu cine este mesajele au ajuns de la nr ala la iubita mea, inca un motiv de cearta intre noi doi dupa care spuneam de fiecare data cand dadea bip si primea si ea la fel. a ramas o nebuloasa nu am inteles cine estte ce vrea de la mine, toata treaba a tinut o perioada, dupa care a incetat definitiv. neam despartit prima oara cand a aflat de id acela a vazut ce scriam eu la acele persoane ; in acest timp cat am fost despartiti eu am stat la un motel, venea masina firmei ma lua si ma aduceau, in camera mea de la motel nu au intrat decat patru persoane si iubita mea, doua persoane erau doi colegi si doi superiori de ai mei de serv care treceau sa vada ce fac si mai imi aduceau de mancare pentru ca eu nu aveam nici un ban. acolo aveam televizor dar nu prindeam decat doua programe si chiar am zis la unu din colegi sami aduca niste filme simteam ca mor de plictiseala, cu ceva timp in urma am vrb cu iubita mea la telefon si iam zis ca vreau sa fac un dus si sa ma pun in pat ca miera frig, acolo nu era caldura. dupa ce am terminat de vrb cu ea la tel, am auzit batand in usa am raspuns si era colegul cu filme si mia zis repede sa cobor sa bea si el o cafea si sami dea filmele, eu am luat repede leptopu si am coborat am luat filme si mam intors in camera cand pe telefon aveam sms si multe apeluri de la iubita mea, ea crezand ca sunt la curve sau cu una care ma trag cu ea, din repezeala chiar am uitat tel sal iau cu mmine cai raspundeam daca il aveam la mine, atunci sa suparat si a venit la ora 2 noaptea sa merg acasa, iam explicat tot cum a fost ce am facut nu ma crezut nimic, initial vroiam sa mergem dar cand am vazuto ca nu ma crede iam zis ca nu merg nicaieri si plus de alta cui predau eu camera care o luasem asa cum o luasem prin relatii, a plecat forte suparata.
Am vrb apoi la telefon si in final neam impacat. Cat timp am stat la motel eu nu aveam cu cine vrb acolo, si a venit unu din colegi la mine si a zis ca doarme la o gagica si sai dau o pijama, de buna credinta iam dat eu stiu ce face el era treaba lui, camd mam dus acasa la iubita mea am luat si pijamaua si imi zice de unde ai tu fire par lung pe pijama, eu daca nu am facut nimic am zis ce fire de par ? apoi miam adus aminte ca iam dat pijamaua la coleg iam explicat ca eu nu am treaba, mia zis sal sun sa auda si ea, lam sunat si lam intrebat si cu filmele si cu pijamaua si ce nu sia mai adus aminte colegu ca a baut o cafea cat mia dat filme sa le memorez. Pentru iubita mea a ramas tot ca eu am fost cu cineva. Mia zis dovedeste-mi ca nu ai fost tu, eu am zis cum sati dovedesc decat daca mergi cu mine acolo sati spuna ca mau vazut cand eram cu el la masa si mi dadea filme. SI aici va rog pe voi sami ziceti cum trebuia sai dovedesc??? oooofff oameni buni domnilor doctori psihoterapeuti sunt lucruri care nu leam facut si nu stiu cum sa i le dovedesc decat prin testul poligrafic. raaspundeti-mi la atat momentan si urmeaza apoi sa va povestesc si restu!
0
23-09-2010, ora 14:08
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
Acum sincera sa fiu, daca gaseam si eu fire de par pe pijamaua care stiam ca e la sotul meu, la fel aveam sa cred, ca a fost cu altcineva.Ea nu mai are incredere in tine si din cauza asta se comporta in felul asta.E cam greu ce sa zic...Nici nu mai stiu ce sfat sa iti dau.
0
23-09-2010, ora 18:13
porcusoru
Nu este medic/terapeut
porcusoru
in perioada aia nu stateam cu ea, eu stateam cu gazda cum ar veni la un motel in camp, si la mine nu trecea decat acel coleg ooooffff
0
24-09-2010, ora 18:18
porcusoru
Nu este medic/terapeut
porcusoru
copii nu au nicio vina, sunt fara vina, nevinovati, tin la ei asta nu inseamna ca sunt sclav, din contra am fost locul 1 si din cauza tampeniilor am pierdut ceea ce iubesc, nu este firea care sa se foloseasca daca va fii intelegere si iubire cum imi doresc nu o sa fie probleme, Important este sa ne impacam ca apoi am sai arat din inima cat o iubesc
0
19-07-2011, ora 02:21
AndreeaSaby
Nu este medic/terapeut
AndreeaSaby
Buna..dati-mi un sfat va rog mult..sunt casatorita de 5 ani si jumatate, avem un copilas impreuna, ne-am luat din dragoste insa cred ca ma inseala pentru ca l-am prins o data si-a pus tel pe 'mute', sta la servici mai mult ca de obicei(este taximetrist), imi vorbeste urat si ma trateaza ca si cum eu as fi intrusa in casa, i-am daruit tot ce a fost mai frumos si sincer, ne-am despartit acum m-am luat cateva hainute si copilasul si am plecat la parintii mei, ne-am mai despartit dar mereu ma cauta, ma suna, acum insa tot eu il caut, nu-mi raspunde la tlefon, nu suna macar o data pe saptamana sa intrebe de copilul lui nu-i aduce o bomboana macar, il iubesc enorm si nu stiu daca as avea puterea sa-l iert pentru ce face, mi-am pierdut increderea si incep sa cred ca toti barbatii sunt la fel, ma macin, plang si nu pot dormi noaptea, nu pot accepta ideea ca si-a parasit familia pentru o aventura, am inima franta si nu stiu cum si ce sa fac..m-am gandit chiar si sa ma sinucid dar m-au incurajat parintii mei ca am pentru ce lupta(pt baietelul meu)ma doare sufletul ca nu isi cauta copilul macar..va rog dati-mi un sfat nu stiu ce sa fac !!!!!!!!!
0
19-07-2011, ora 04:43
AndreeaSaby
Nu este medic/terapeut
AndreeaSaby
Revin, uitasem sa mentionez faptul ca sunt mai tanara cu 10 ani decat sotul meu...el avand 33, iar eu 23 ani, nu inteleg ce ar putea gasi la o femeie si nu am eu sau nu i-am oferit pt ca in relatia noastra mereu am incercat lucruri noi si niciodata nu am spus nu la orice dorinta ar fi avut, poate ca si-a gasit una de o varsta apropiata lui sau poate o copila mai mica decat mine..chiar nu stiu si nu cred ca am sa inteleg vreodata, desi ma doare sa spun asta il iubesc enorm si nu vreau sa-mi cresc copilul cu un alt 'tata'dar nici nu cred ca as putea ierta faptul ca m-a inlocuit atat de repede si usor..HELP!!!!!!!!!!
0
19-07-2011, ora 14:02
lory italia
Nu este medic/terapeut
lory italia
andeeagaby sa nu te mai gandesti niciodata sa te sinucizi
Ai un copil de crescut. Daca spui ca te insala si ca nu il mai intereseaza copilul ca pe tine te trateaza ca pe ultima femeie ce rost are sa mai suferi? Esti tanara nu ai decat 23 de ani ai toata viata inainte ai parintii care te ajuta cu copilul.Timpul vindeca toate ranile. Nu il mai cauta tu sa creada ca esti moarta dupa el fii indiferenta cu el lasa-l cam o sapt fara sa il cauti tu pe el si vezi daca te cauta,
Daca te cauta te iubeste daca nu inchei capitolul cu el si mergi inainte!11 Viata e scurta stai sa plangi dupa un barbat? Nu merita!!!!! Inseamna ca nu a fost sa fie al tau dar cum fiecare are jumatatea sa a ta inca nu a venit
Capul sus mergi inainte ca poti ai un copil el iti da puterea sa mergi mai departe
Cand iti este greu si simti ca numai poti ia copilul in brate si gandeste-te ca are nevoie de mama
0
19-07-2011, ora 14:16
CRIS_LIA
Nu este medic/terapeut
CRIS_LIA
Draga Andreea sa se ajunga aici au existat motive, probleme care trebuiau rezolvate impreuna, de ce plecai de la el?.de ce ai plecat si acum?...de ce n ai cerut explicatii sa dai cartile pe fata...copilul ala esste numai al tau?Pot continua cu multe intrebari...de ce, de ce..
0
19-07-2011, ora 17:00
AndreeaSaby
Nu este medic/terapeut
AndreeaSaby
Cris-lia am plecat mereu de langa el pentru ca incercam sa vorbesc sa-l cert ca nu facea bine ce facea, iar eu ramaneam ca proasta in casa, el pleca la servici, sau in timp ce eu plangeam, el se uita la tv si nu-i pasa.
Ma doare si ma durea comportamentul lui asa ca am considerat ca mi-e mai usor daca nu-l vad si nu vad comportamentul lui.
Are 'darul'de a minti pe toata lumea ca el este victima, iar eu vinovata, l-am iertat mereu pentru ca l-am iubit si il iubesc dar nu stiu cat mai pot continua asa.Aveam 1 an de la nasterea copilului nostru(cezariana), am venit acasa de la servici intr-o dimineata si el m-a lovit pt ca ii spusese ùn prieten'ca m-ar fi vazut sarutandu-ma cu altcineva.A fost destul de urat, dupa reprezentatia lui, am ramas plangand la marginea patului, m-a incuiat in casa, mi-a luat telefonul mobil si a rupt firele de la tel.fix sa nu pot suna pe nimeni.Am reusit intr-un sfarsit sa o sun pe mama, intamplarea a fost ca ajunsese amandoi odata cu liftul, nu-mi venea sa cred ce a putut face, am plecat la ai mei cu copil cu tot, cateva luni l-am ignorat eram hotarata ca nu mai pot, venea la servici se punea in genunchi sa-l iert, sa-i mai dau o sansa ca facuse 'prietenul'o gluma proasta si-i spusese mai tarziu despre gluma aceea.Nu voiam decat divortul..A reusit intr-un final tatal meu sa ma convinga sa-i mai dau o sansa fiind si el satul de vizitele sotului meu la tatal meu la servici asa ca m-am intors inapoi acasa cu el.Cam 2 luni era de nerecunoscut, imi arata ca ii pare rau si ma iubeste mult, apoi iar ne-am certat, ne-am despartit, ne-am impacat..etc.etc.etc si uite asa am ajuns si eu sa scriu pe site.Nu-l mai caut oricum ce o vrea Dumnezeu sper doar sa am puterea sa merg mai departe si sa-mi cresc copilul asa cum trebuie..Multumesc pentru raspuns si mai astept sfaturi:)
0
19-07-2011, ora 17:10
porcusoru
Nu este medic/terapeut
porcusoru
buna Andreea! Viata nu este asa cum pare, important sa te gandesti ca esti sanatoasa iar din punct de vedere psihologic este un barbat destul de egoist si care nu stie ce inseamna comunicarea, un barbat care isi bate sotia, prietena ala nu este barbat ; pentru ce o viata amara ? da, este tatal copilului dar mai bine acum decat mai tarziu cand va fii foarte greu pentru copil sa accepte situatia despartirii, gandestete si la fericirea ta
0
19-07-2011, ora 17:33
AndreeaSaby
Nu este medic/terapeut
AndreeaSaby
Buna porcusoru...asa este dar vezi tu ca mi se rupe sufletul cand me intreaba copilul de tati si ma roaga sa-l sun sa vina in parc, l-am sunat cateva zile in urma si mi-a trimis mesaj sa nu-l mai deranjez asa ca nu l-am mai deranjat, dar ar trebui sa se gandesca la copilasul asta care are nevoie de amandoi parinti macar prieteni sa fim, imi scria ca e santaj sentimental ce fac eu, ca bag copilul inainte, dar eu nu am nicic daca el considera ca nu mai vrea sa fim o familie, ok, dar nu vreau sa sufere asta micut pentru ca nimeni nu merita.Imi pare rau ce ti s-a intamplat si tie, unii oameni nu au suflet..Ce pot sa zic?Sa ne dea Dumnezeu putere si minte sa facem fata rautatilor
0
19-07-2011, ora 19:44
CRIS_LIA
Nu este medic/terapeut
CRIS_LIA
Andreea, imi pare sincer rau pt situatia prin care treci, nu cred ca aici se poate salva ceva, nu poti schimba un om dupa 30 de ani sa i faci o educatie ca unui copil, asa e el si gata, daca o fi fost iubire pt tine o fi fost dar din cele ce spui nu se vede ca te ar respecta in primul rand ca om..inchisa in casa...fara telefon..da tu ce esti?
Eu vreau sa cred ca esti o femeie puternica chiar daca acum suferi pt un dobitoc care nu te merita, sa gasesti forta de a trece prin toate astea si sa te impaci cu gandul ca e pacat sa ti irosest tineretea asa.Pui mereu inainte.copilul are nevoie de amandoi...si pt asta ce sa faci sa te lasi incarcerata in propria casa?Fiul tau are nevoie de dragoste, de afectiune de o mama linistita si echilibrata in primul rand, continuind asa ti vei pierde controlul si atunci ce vei rezolva?E lumea plina de familii refacute cu copii din casatorii anterioare si e totul ok,
0
19-07-2011, ora 19:56
AndreeaSaby
Nu este medic/terapeut
AndreeaSaby
Cris-Lia stiu ca ai dreptate la fel ca toata lumea care ma sfatuieste sa-mi vad de viata mea ca nu merita sa plang si sa ma consum, dar vezi tu..sunt o fire slaba si am o inima slaba, dupa o perioada incepe sa slabeasca, nebarbierit, neingrijit, nedormit, conduce beat si cand il vad in situatia in care este (adica va fi) mi se face mila si ma tot gandesc ca pot schimba ceva.M-am tot gandit sa facem sa fie bine sa ne intelegem, chiar acum cateva saptamani in urma vroiam sa mai avem un copil si eram hotarati sa avem pereche, dar uite ca nu a fost sa fie si din cauza slabiciunii mele vizavi de iertarile comportamentului lui am cedat mereu pentru ca am considerat ca este primul barbat din viata mea, m-a invatat practic cum sa fiu si cum sa iubesc, mi-a daruit un copil minunat pe care il iubesc mai mult ca propriia-mi fiinta si il respect pentru cum este (un dobitoc)dar niciodata nu l-am neglizat nu l-am inselat, i-am fost fidela si iubitoare si uite cu ce m-am ales.As vrea sa plec undeva, departe, doar eu si ingerasul meu sa-l uit tot ce a fost dar fiecare straduta si parc si colturile casei parintilor mei imi amintesc de el, pana si patul in care dorm imi trezeste amintiri cu noi doi imbratisati si iubindu-ne, ma gandesc ca in tot timul asta are nu ne cauta se ocupa el cu ceva ca sfant cu siguranta nu este si uite asa eu tac, iert si merg mai departe ca apoi sa ma intorc de unde am plecat...multumesc pentru vorbele frumoase si mai astept poate va reusi cineva sa ma trezeasca la realitate, ca sa nu mai zic ca am angajat avocati de nu stiu cate ori am depus actele de divort, le-am inchis si tot asa...trist.
0
20-07-2011, ora 00:54
maryus81
Nu este medic/terapeut
maryus81
andreea iti scriu in calitate de vinovat asa cum a fost sotul tau, citeste "cum pot recastiga increderea sotiei in ultimul moment". sanse a avut dupa cum spui la fel si eu problema este urmatoarea: poti sa-i mai dai 100 de astfel de sanse caci tot asa vor degenera lucrurile, daca nu isi da seama singur de ceea ce a facut este greu sa-l aduci pe calea cea buna, fiecare sufera si gandeste intr-un mod aparte nu suntem toti egali, cat despre copil este un nenorocit cu toate ca este tatal copilului, eu nu mi-as abandona niciodata ingerul.incurajarile din parte tuturor iti dau putere sa streci peste aceste momente si mie de altfel dar nu inceta sa lupti o perioada daca iti doresti o familie, ia in calcul toate posibilitatile trebuie sa exite o cale prin care poti sa-l faci sa regrete si sa-si de seama de greseli dar nu cred ca vei trece peste faptul ca te-a inselat in adevaratul sens al cuvantului.nu vreau sa iti dau eperante este ceea ce incerc sa fac eu acum.incearca sa mergeti impreuna la un pshiholog sa vedeti unde s-a gresit si de ce? daca nu reusesti asta este viata nu trebuie sa disperam caci ai un copil pe care-l iubesti si-i vrei tot binele din lume.toti gresim inclusiv tu scuza-ma ca-ti zic dar cum imi zice o prietena si citez "va veni si soarele pe strada ta".Ai facut bine sa ceri sfaturi pe acest forum pt ca cele ale parintilor rudelor si prietenilor sunt fara de experienta nu ajuta cu nimik DISTRUG mai mult. sper din tot sufletul sa-ti fie bine iti urez multa bafta
la sfarsit oricum tu vei decide.CAPUL SUS lupta dar mananca dormi nu mai plange nu te mai consuma ca nu te ajuta cu nimik te distrugi decat si el nu vede asta. pa pa
0
20-07-2011, ora 01:13
lory italia
Nu este medic/terapeut
lory italia
ma bucur pt tine marius ca incet incet vezi partea buna a lucrurilor.Iti multumesc ca ma cosideri o prietena!!!!
Asa trebuie sa faci mergi inainte!
Si pt tine andeea cum ti-am mai spusai un copil lupta si traieste pt el nu te lasa umilita de cel pe care tu il iubesti
nu merita!
intr-o buna zi o sa vezi ca destinul iti v-a face o surpriza!!!
daca vrei lasa-ne adresa ta de mail pe mesaj privat mie si lui cris_lia si vb mai multe cu tine!
poate intr-un fel saiu altul te putem ajuta macar cu o vorba
0
20-07-2011, ora 01:56
AndreeaSaby
Nu este medic/terapeut
AndreeaSaby
Buna dragii mei noi prieteni, va multumesc pentru incutajari si sfaturi incerc sa ascult si analizez.
E adevarat ca voi lupta pentru ca desi nu eu sunt vinovata, il iubesc pe acest om fara suflet, ma gandesc ca e barbat si poate a cedat fara sa vrea nici nu mai stiu ce scuze sa-i gasesc si stiu ca am si eu vina, inca multe dar faptul ca noi femeile sau sotiile facem cearta sau tipam la barbatii nostri nu o facem din rautate ci din iubire, din dorinta de ai avea aproape de noi, din speranta ca putem avea o familie fericita si ne putem creste copii asa cum poate noi nu am fost.As fi fost in stare sa sar in foc pentru el si inca sunt ce- drept, nu e frumusetea de pe lumea nici vreun bogat sa ma milogesc de dragostea lui pentru bani, e un om simplu, un om bun in general, nu bea, nu iese cu prietenii in oras, e muncitor dar incapatanat si uneori ma trateaza ca pe un nimeni si nimic in timp ce eu nu stiu ce sa fac sa vada ca-l iubesc.Adormea noaptea in bratele mele, il sarutam, il alintam, il mangaiam cu dragoste pana il sufocam si tipa sa-l las sa doarma, poate sunt prea posesiva, nu stiu ce sa cred, poate ca din ambitia lui prosteasca nu ma cauta si nu suna macar sa vada ce face baietelul pentru ca de fiecare data la fiecare cearta mi-a zis ca, atata timp cat copilul este la mine, e datoria mea sa-i ofer tot ce ii trebuie.Ok nu zic nu, dar el ca tata cum poate manca fara sa stie, poate copilasul lui nu are o paine sau poate nu-i pot cumpara, poate nu am eu, o bomboana macar si 1 ora pe zi in parc cu fiul nostru ar fi mai mult decat ce imi doresc pentru ca si fiul meu observa ca ceva nu este in regula(are 4 anisori) si ma intreaba mereu de tati, sa-l sun sa vina sa-l ia in parc.M-am saturat sa-mi mint copilul ca tati e la servici.Ar trebui sa duc divortul pana la capat si sa uit tot ce a fost sau sa incerc sa uit, dar vezi tu..am o inima slaba si nu pot.Sunt omul care nu pot tine ura si nu stiu cat am sa mai pot duce crucea aceasta.Desi am 23 ani, am invatat sa ma descurc singura, sa ma intretin atat eu cat si copilul meu.Despre tine Marius ce pot sa zic?nu te cunosc, dar sfatul meu este ca trebuia sa-i spui sotiei in cazul in care vroiam ceva nou sau te plafonasei nu trebuia sa o faci sa sufere pentru ca o inteleg, sunt in situatia ei si imi pare sincer rau sa zic asta dar sa fii inselata este GROAZNIC.Mult succes Marius, pe viitor demonstreaza-i ca o iubesti cu adevarat si regreti greseala care ai facut-o
0
20-07-2011, ora 08:28
maryus81
Nu este medic/terapeut
maryus81
vezi tu andreea in relatiile de cuplu cearta si tipetele nu au ce cauta aceste lucruri duc numai la disperare nu apropie persoana de langa tine ci o indeparteaza.Da ai mare dreptate nu te cauta pe tine din orgoliu iti spun ca asa am facut eu dar in schimb imi cautam copilul zilnic, rupturile in relatie apar atunci cand va certati, tipati va reprosati anumite lucruri va tratati cu aceeasi moneda unul pe celalalt.trebuie sa inveti sa stapanesti aceste lucruri pt ca uite unde duc.in acest moment totul este posibil si imposibil.Fii mai impunatoare mai posesiva mai orgolioasa pt ca il vei face sa schimbe gandirea sa reflecte asupra lucrurilor, spun asta pt ca asta mi se intampla asta imi face mie sotia.iti doresc numai bine
0
20-07-2011, ora 10:19
CRIS_LIA
Nu este medic/terapeut
CRIS_LIA
Buna dimi Andreea, intr adevar noii tai prieteni sunt persoane de bine care au trecut prin multe in viata si stiu ce inseamna sa ai probleme.E greu sa te simti parasita de persoana iubita si sa te simti singura, noi iti oferim amicitia noastra neconditionata poti spune ce te doare, te vom asculta si sa speram ca te putem, ajuta sa reusesti sa fii bn.Tu nu esti o persoana slaba. e doar o parere gresita pe care o ai despre tina pt ca asa ai lasat sa se creada pana acum iar sotul tau chiar crede acelasi lucru.In situatii dificile d zeu iti da o forta, o putere ca nu te recunosti nici tu iar toate cele negative te fac sa devii puternica si sa gasesti curaj si intelepciune sa iei decizia corecta.Fa ti tu singura o autocaracterizare a tot ce ai fost si vezi unde ai gresit. Chiar daca e sot nu treb sa arati slabiciune.tu cam de asta ai dat dovada.Hai sa ncercam sa fii mai afurisita, mai cu picioarele pe pamant, sa judeci la rece.Femeia pt mn treb sa fie un inger dar si drac...depinde de situatia.
Adaugă un comentariu / răspuns
38 comentarii 12 Înainte ›

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul