vreau sa il recuperez dar nu stiu cum.va rog ajutati.ma

01-02-2012
Mirela93
Nu este medic/terapeut
Mirela93
azi iubitul meu mi-a spus k nu mai vrea sa fim impreuna...sincer m-a daramat situatia suntem impreuna de 1an si 6luni...m.am obisnuit cu el PS il iubesc.desii mi-a spus ca am incheiat relatia m-a cautat imi zice ca ma iubeste dar ca s-au intamplat prea multe in ultimul timp...a aflat in ultimul timp ca are niste probleme de sanatate iar yo am incercat sa ii fiu alaturi...dar in tot acest timp ne.am si certat este o situatie cam urata.mi-a spus ca vrea o pauza si ca dupa c isi pune gandurile la locul lor o sa se reintoarca la mine.mie imi este teama ca poate in tot acest timp poate sa apara altcineva intre noi.n prea am incredere in el desii stiu foarte bine ca ar trebui.c ma sfatuiti sa fac??va rog sa ma ajutati..va multumesc anticipat.
5 comentarii
0
01-02-2012, ora 22:29
maria 123
Nu este medic/terapeut
maria 123
zici tu:
"desii mi-a spus ca am incheiat relatia m-a cautat imi zice ca ma iubeste,
dar ca s-au intamplat prea multe in ultimul timp"

parere:
ESTE altcineva (o fi fost dintotdeauna) in viata lui...?!?
poate are SI copil, poate-i respectiva insarcinata...
ASTA sa afli..

Iti doresc sa-ti fie BINE.
O seara buna!
0
01-02-2012, ora 22:30
diana alessia
Nu este medic/terapeut
diana alessia
poate ar trebui sa'i oferi acea "pauza" de care spune el. daca si'ar fi dorit sa fie alaturi de tine"la bine si la rau", ar fi acceptat ca tu sa il ajuti si impreuna sa treceti peste acele probleme de sanatate ale lui. dupa un timp, fie chiar si 1n si 6 luni poate interveni obisnuinta, monotonia, iar el ar avea alte asteptari.

ce varste aveti?

va doresc amandurora numai bine, sanatate, si sa aveti parte de iubire!
0
02-02-2012, ora 00:33
otilia107
Nu este medic/terapeut
otilia107
Miristef, daca te iubeste se va intoarce el singur la tine dupa o zi, o luna ori un an, depinde cand realizeaza. Daca nu, atunci nu are rost. Nu prea ai cum sa il recuperezi daca el nu se mai considera disponibil pentru tine. Fii puternica!
0
02-02-2012, ora 09:36
Mirela93
Nu este medic/terapeut
Mirela93
asta si incerc sa fiu puternica...exact asta i-am spus si eu ca puteam sa il ajut sa isi revina si daca eram impreuna:(...dar din cate se vede el a ales asta...sper sa isi dea singur seama ce este bine si ce nu.m.am gandit si la posibilitatea interventiei unei alte fete intre noi dar nu stiu ce sa zic despre asta.
0
06-02-2012, ora 10:12
Mirela93
Nu este medic/terapeut
Mirela93
va multumesc fetele pt ca m.ati ajutat cu cate un sfat..tocmai aseara am aflat fara sa vreau ca fostul este indragostit d o alta fata...niki nu stiu daca sunt impreuna adica niki nu vreau sa stiu...m.am hotarat in privinta lui nu am sa ma mai zbat pt relatie pt ca pur si simplu am obosit...un sfat pt fetele care patesc la fel ca mine..., , TREBUIE SA EXISTE ALTCINEVA DACA VA INLATURA DE LANGA EI, ,...numai bine
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.