Vreau sa-mi fac injectii cu acid hialuronic

13-11-2012
paula willmann
Nu este medic/terapeut
paula willmann
As vrea sa stiu daca si-a facut cineva si cat costa... injectii cu acid hialuronic?
11 comentarii
0
13-11-2012, ora 16:07
paula willmann
Nu este medic/terapeut
paula willmann
E vorba de ridurile din jurul gurii care ma deranjaja in ultimul timp
0
14-03-2013, ora 19:53
paula willmann
Nu este medic/terapeut
paula willmann
Am facut injectiile in jurul gurii si marire de buze. Sincer nu sant asa de incantata. Mi s-au cam umflat pometii unde nu as fi vrut si buzele nu arata cum mi-am dorit. depinde si de forma lor, cred. Nu trebuie sa ne luam dupa niste poze afisate pe net ca nu e acelasi lucru.In consecinta nu cred ca voi repeta experienta. Nu am mentionat ca m-am umplut de herpesi care au tinut 2 saptamani si vanatai. Si dor aceste injectii. E o senzatie f neplacuta.
0
22-03-2013, ora 15:43
paula willmann
Nu este medic/terapeut
paula willmann
Azi am vazut ca mai exista persoane la care s-au umflat pometii si arata nefiresc dupa aceste injectii in jurul gurii. Mai ales cand zimbesc sau rad se vede foarte urat. Si mai dureaza si un an. Nu mai zic de bani si senzatia neplacuta cand se injecteaza, Sant f dezamagita.
0
06-06-2013, ora 15:21
ruxy.baby
Nu este medic/terapeut
ruxy.baby
eu am fafcut marire de buze cu anestezie ca la dentist in gingie:) nu m a durut deloc!!!! la dl dr turcu a fost foarte ok totul. inainte intr adevar am facut in alta parte unde mi a dat cu o crema anestezica...si m a cam durut si nici nu s a vazut mare diferenta...si am mai dat si dublu ca bani..
0
10-04-2014, ora 17:07
justdoit
Nu este medic/terapeut
justdoit
buna! eu mi-am facut injectii cu acdi hialuronic pentru ridurile de la buze si a iesit foarte bine, pt. ca s-a folosit un anumit produs special pentru zona aceea. la clinica unde am fost, in Buc, d-na dr. mi-a propus sa fac si terapia vampir pt a reintineri zona, am acceptat si rezultatul e super. o sa pun si poze, doar sa ma dumiresc cum sa o fac.
0
24-04-2014, ora 03:53
Dr. Klara Bancila
Chirurgie plastica - microchirurgie reconstructiva, Bucuresti
Dr. Klara Bancila
costul pentru injectiile cu acid hialuronic, depinde de tipul de acid hialuronic care se foloseste- exista multe firme la ora actuala pe piata romaneasca- si e cantitatea care se foloseste. pentru ridurile din jururl gurii se foloseste un produs special pentru acea zona, impreuna cu alte metode de rejuvenare, care in combinatie, dau un rezultat specaculos.
0
21-03-2017, ora 14:03
anemarie88
Nu este medic/terapeut
anemarie88
Eu mi-am injectat in buze, recunosc ca mi-era foarte teama de durere, dar a fost ok pana la urma. Mai ales ca am nimerit la o doamna doctor foarte rabdatoare, care a stat de vorba cu mine si mi-a explicat in detaliu intreaga procedura. Dna. Tereza Salajan se numeste dumneai, eu chiar am fost multumita de ea. In ceea ce priveste rezultatul, eu sunt multumita. Recunosc ca nu mi-am pus foarte mult, am doar sa dau putin volum buzelor, dar ceva asa, foarte natural. Cat despre acid, stiu sigur ca era ceva nemtesc, Zimmer parca, si am inteles ca e unul dintre cele mai ok de pe piata la momentul asta. Sincera sa fiu, cred ca e ok sa apelezi la astfelde proceduri, dar ca in orice alt aspect, e de preferat sa nu exagerezi - faptul ca acidul ese foarte vizibil la unele femei, este pentru ca isi pun si mult si evident ca se pierde naturaletea.
0
21-03-2017, ora 14:11
anemarie88
Nu este medic/terapeut
anemarie88
Am omis sa mentionez si pretul, pe mine m-a costat undeva la 200 de euro - nu am prins oferta cand mi-am facut eu, dar daca esti rabdatoare mai bine cauti oferte. Nu de alta iti poti pune la pret mult mai mic si de ce nu? poti sa te mai uiti la slimart din cand in cand - luna asta am vazut ceva la 125 euro, dar nu stiu daca e tot cel nemtesc sau altceva mai accesibil ca pret, chiar nu stiu...
0
10-10-2017, ora 10:54
Montz77
Nu este medic/terapeut
Montz77
Buna ziua,

are cineva vreo recomandare pentru clinica Medical Bliss?
vreau sa imi fac niste injectii in pungile de sub ochi, cu acid hialuronic si nu stiu ce sa cred despre ei.
As avea ocazia sa mi le fac gratuit intr un program promotional dar nu stiu daca sa ma incred sau nu..

Vreo opinie? pro sau contra?
Multumesc
0
27-01-2018, ora 06:49
Utilizator_194048
Nu este medic/terapeut
Utilizator_194048
Eu nu înțeleg de ce doriți atât de mult îmbunătățirea aspectului fizic. Îmbătrânirea este inevitabilă. Dacă până acum nu ați reușit să vă faceți plăcute decât prin aspectul fizic atunci aveți mari neajunsuri sufletești. Niște buze umflate nu vă vor crește stima de sine pe o perioadă lungă de timp. Oricum, succes!. Bănuiesc că moderatorul o să șteargă această postare "dură" dar adevărul stă în cuvintele scrise mai sus.
0
08-08-2023, ora 13:59
MariaPop94
Nu este medic/terapeut
MariaPop94
Daa, e super ok. Eu am luat de pe --------* si a fost totul ok si apoi mi l-am injectat la o clinică din Snagov.

(*modificat de admin)
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Ați trecut printr-o operație? Ajutați alți pacienți oferind o recomandare chirurgului care v-a operat.
Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Metode de prevenire a ridurilor
  • Pielea inteligentă care reduce ridurile și cearcănele
  • Tratamentul ridurilor cu metoda HIFU (ultrasunete focalizate de intensitate înaltă) - rezultatele studiilor
  • Măsuri de combatere a ridurilor
  • Relația dintre microbiomul pielii și îmbătrânirea pielii
  •