vreau sa mor decat sa raman fara auz

11-06-2012
popescu lorena
Nu este medic/terapeut
popescu lorena
decat sa raman fara auz. am muncit atat ca sa ajung o pianista de succes si de la o injectie sa ajung sa nu mai aud nimic. nu poate sa nu mai existe nimic. Nu!
Medicina a evoluat.
va rog un doctor...ajutati-ma!
7 comentarii
0
12-06-2012, ora 11:58
fcerc
Nu este medic/terapeut
fcerc
Nu stiu sa-ti dau un raspuns medical, dar cu siguranta exista ceva care te poate ajuta, chiar daca va lua ceva timp ca sa te refaci. Cauta te rog pe net si ai sa te minunezi de minunile Sf Nectarie si a SF Luca al Crimeii, minuni facute in zilele noastre cu semeni de-ai nostrii. Eu insumi am avut parte de o minune facuta de Sf Nectarie anul trecut cand eram suspect de colagenoza(boala autoimuna, sanse de vindecare similare cancerului...) si Slava Domnului nu mai am nimic acum! Copilul unei cunostinte a baut din greseala diluant iar in disperarea ei mama a strigat catre Sf Nectarie iar dupa cateva minute copilul si-a revenit ca si cum nu ar fi avut nimic. Pana venea ambulanta, ar fi fost deja mort.
Deci, minuni exista, se pot intampla si cu noi daca avem credinta si dorinta de a ne schimba viata dupa voia lui Dumnezeu. Asa ca fii tare, capul sus, privirea catre Dumnezeu si o sa vina si vindecarea.
Inca ceva: trebuie sa ai rabdare, descurajarea nu face bine. Stiu din experienta...
Multa sanatate iti doresc!
0
12-06-2012, ora 13:32
Vio 49
Nu este medic/terapeut
Vio 49
@Lorena...draga mea, moartea nu este o solutie, esti asa de tanara, gandeste-te la cei dragi, la parintii tai, la durerea pe care ai lasa-o in urma.
Exista solutii pentru orice obstacol si vei vedea ca vei avea puterea sa lupti si sa treci peste toate.
Priveste in jurul tau si vezi cata suferinta exista, sunt situatii cand nu se mai poate face chiar nimic, ceea ce nu este cazul la tine.
Sunt convinsa ca aceste putine randuri te vor ajuta sa treci peste impas si sa iei decizia ceea mai buna, ai rabdare, cu ajutorul Domnului vei invinge.
Imi doresc vesti bune de la tine, multa bafta si mai ales multa sanatate.
0
12-06-2012, ora 14:51
dorina vasiliu
Nu este medic/terapeut
dorina vasiliu
sunt proteze auditive f bune de la audio nova..scriu din experienta unei cunostinte
0
12-06-2012, ora 17:04
popescu lorena
Nu este medic/terapeut
popescu lorena
buna multumesc pentru raspunsuri. cand am spus ca vreau sa mar nu ma refeream la moarte ca imi e frica de dumnezeu. dar ma simt foarte trista din cauza ca am pierdut mult din auz din cauza unei inj in 3 luni nu mai aud app deloc. si eu auzeam perfect/ o sa fac saptamana asta o audiograma sa vad poate imi cumpar un aparat auditiv
0
12-06-2012, ora 18:27
Vio 49
Nu este medic/terapeut
Vio 49
Felicitari Lorena, esti un copil bun...cu siguranta drumul tau in viata va fi unul drept.
0
12-06-2012, ora 19:43
maria 123
Nu este medic/terapeut
maria 123
Lorena draga,
iti doresc ca,
TOATE RUGACIUNILE TALE SA TI SE INDEPLINEASCA!
DOAMNE AJUTA!
0
13-06-2012, ora 00:25
popescu lorena
Nu este medic/terapeut
popescu lorena
multumesc mult tuturora.o sa va tin la curent
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Implant cohlear: o nouă metodă de monitorizare ar putea ajuta la dezvoltarea unor implanturi mai performante
  • Copiii surzi cu întârzieri de învățare beneficiază de pe urma implanturilor cohleare mai mult decât de pe urma aparatelor auditive
  • Descoperirea unei gene ar putea duce la crearea unui medicament pentru surditate
  • Cu ajutorul terapiei genice, medicii au redat auzul copiilor cu surditate moștenită
  •