vreau sa nasc normal

10-01-2011
nicoleta84mihaila
Nu este medic/terapeut
nicoleta84mihaila
buna ziua, am si eu o mica problema, sunt insarcinata in 33 de saptamani si as vrea sa nasc normal, doar ca la noi la spital sunt frecvente nasterile prin cezariana.Ce ar trebui sa fac?Sa merg in alta parte, sau sa-mi caut alt doctor?
4 comentarii
0
10-01-2011, ora 14:17
gheorghiucristina
Nu este medic/terapeut
gheorghiucristina
Daca nu exista o indicatie medicala pentru cezariana, vei naste natural.
0
10-01-2011, ora 17:34
nicoleta84mihaila
Nu este medic/terapeut
nicoleta84mihaila
nu as fi asa sigura de treaba asta pt ca sunt sigura ca pe la 38 de saptamani o sa ma cheme sa ma internez(se plateste mai bine cezariana)
0
11-01-2011, ora 07:46
gheorghiucristina
Nu este medic/terapeut
gheorghiucristina
Iti cauti un medic cu care sa stabilesti clar ca nu vrei cezariana decat daca sunt probleme si daca este cazul, nasti in alta parte. Eu sunt moasa, si iti garantez ca nu te pot opera fara consimtamantul tau. Partea proasta este ca se vor simti atat de ofensati ca nu faci ca ei, incat este posibil sa nu iti ofere o nastere naturala prea usoara. Asa este Romania. In concluzie, cauta alt medic sau alt spital.
0
11-01-2011, ora 12:20
nicoleta84mihaila
Nu este medic/terapeut
nicoleta84mihaila
va multumesc pentru sfaturi
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Probleme si complicatii ale nasterii
  • Nasterea postmatura
  • Mecanismul de nastere in prezentatia craniana
  • Epiziotomia
  • Amintirile despre durerile nașterii sunt influențate de intensitatea lor (nu de durata) și de epidurală
  • Gravidele cu sindromul ovarelor polichistice au risc de complicații cardiovasculare în timpul nașterii
  • O doză unică de azitromicină scădea riscul de sepsis și de deces în timpul nașterii
  •