vreau sa raman insarcinata

02-09-2008
zlatea
Nu este medic/terapeut
zlatea
numele meu este tatiana dan si am 27 de ani.in urma cu 2 saptamani am fost la un control ginecologic in urma caruia am aflat ca am cateva chisturi mai mici pe ovarul drept.tratamentul recomandat a fost diane 35 timp de 6 luni.problema este ca as fi vrut tare mult ca anul acesta sa raman insarcinata si stiu ca datorita acestor medicamente e imposibil.de cand am auzit ca am aceste chisturi am inceput sa intru in contact cu mai multe femei care se afla in situatia mea si majoritatea mi-au zis ca aceste chisturi dispar in momentul in care raman insarcinata si ca nu necesita tratament.va rog sa-mi spuneti daca este adevarat sau daca exista un altfel de tratament pt aceste chisturi tratament naturist.as dori sa va mai intreb daca acestea afecteaza sarcina intr-un fel.multumesc anticipat
1 comentarii
0
20-10-2008, ora 08:12
Diana Sena
Nu este medic/terapeut
Diana Sena
am si eu o intrebare!va rog spuneti-mi si mie dupa operatia de endometrioza care sunt sansele de a ramane insarcinata?si daca tratamentele dau randament pt o posibila sarcina in urma acestei operatii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Pregătirea pentru sarcină
  •