Vreau sa slabesc 15 kg.

22-03-2010
Robert20
Nu este medic/terapeut
Robert20
Buna, sunt Robert si am 20 de ani, 1.77 m si 85 kg, si as dori sa slabesc in jur de 15 kg. Am incercat sa tin diete, am iesit la alergari (cam o jumatate de ora pe zi) dar dupa vreo 2 saptamani am renuntat pentru ca nu am vazut rezultate. As dori sa scap de kilogramele in plus ca deja mi jena sa ma duc sa fac innot sau sa stau in tricou din cauza formelor care se vad. Va rog mult dati-mi un sfat ce sa mai incerc. Multumesc anticipat!
1 comentarii
0
30-03-2010, ora 14:57
unefemme
Nu este medic/terapeut
unefemme
Buna Robert,

Sotul meu a slabit din decembrie 2009 pana in martie 2010, 17 kg, mancand sanatos si facand sala de 4 ori pe saptamana.La sala a fost ajutat de un antrenor personal, care l-a sfatuit si in conceperea meniurilor.Pentru faza de slabire, nu a facut deloc antrenamente de forta, ci a mers pe cardio (banda) si spinning.
In ziua cand s-a dus prima data la sala a renuntat si la tigara..asa ca se poate renunta la fumat si sa slabesti aproape 20 de kg.
Sportul este esential pt un barbat, incearca sa mananci 3 mese pe zi si 2 gustari, limiteaza consumul de hidrati de carbon, mananca proteine de calitate, multe legume, un fruct maxim 2 pe zi...si sigur vei vedea rezultate.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.