Vreau sa slabesc 30 kg - macar atat!

206 comentarii 1 2 3456 7 Înainte ›
1
11-02-2010, ora 08:26
Felicia_Tm
Nu este medic/terapeut
Felicia_Tm
Hai sa mai citim o data:

With Mayo Clinic nutritionist
Katherine Zeratsky, R.D., L.D. :

"Manufacturers of protein shakes may claim that their products decrease body fat or promote weight loss. But there is no evidence that this is true. "

Hai sa vedem si expertiza Mayo Clinic: (loc ocupat in U.S.)

Specialty Rank
Diabetes and Endocrine Disorders 1
Digestive Disorders 1
Neurology and Neurosurgery 1
Orthopedics 1
Heart and Heart Surgery 2
Respiratory Disorders 2
Gynecology 3
Kidney Disorders 3
Urology 3
Cancer 4
Rheumatology 4
Rehabilitation 5
Geriatric Care 6
Ear, Nose, and Throat 7
Psychiatry 7
Ophthalmology 12
0
11-02-2010, ora 08:45
mirve
Nu este medic/terapeut
mirve
Daca nu sunt o dovada, atunci ce sunt ?Pentru mine, dovada sunt eu si multi altii.Am vazut la Barcelona doar 17000 de oameni din Europa cu rezultate din consumul produselor Herbalife acum doi ani, anul acesta ne intalnim la Stockholm.Prin aceste seminarii sustinute de medici de elita se vad adevaratele dimensiuni ale Companiei.Dr. David Heber si Dr. Louis Ignarro vor sustine unele teme.
Pana una alta cred ceea ce simt si ceea ce vad.
0
11-02-2010, ora 08:57
Felicia_Tm
Nu este medic/terapeut
Felicia_Tm
Cu riscul de a ma repeta a 10-a oara: ati slabit pentru ca ati consumat mai putine calorii. Putea fi, in loc de shake, un pahar de lapte, si efectul ar fi fost identic. Doar veniturile Herbalife ar fi fost mai mici.
Si mai repet inca o data altceva: eu nu sustin ca Herbalife nu e buna. Eu sustin ca exagereaza efectele si preturile, ca orice MLM.

In marketing nu conteaza (nu exista) calitatea intrinseca (in chip absolut) a unui produs, doar calitatile lui prin ochii cumparatorului.

Un iPhone nu e mai bun decat un Nokia, doar ca utilizatorii de iPhone sunt absorbiti de design si de feeling.

Un shake Herbalife nu e mai bun decat un shake de 12 lei de la DM, exista doar perceptia unor utilizatori MLMisti ca l-au descoperit pe dumnezeul controlului greutatii. E un feeling. O parere. O varianta. O teorie.

O pudra proteica de la Herbalife nu e mai buna decat orice alta pudra proteica de 5-12 ori mai ieftina, exista doar perceptia unor utilizatori MLMisti ca daca e scumpa si Made in USA trebuie sa fie mama tuturor pudrelor proteice din lume. Doar e produsul unui lider, nu? Discutabil.

Dr. David Heber si Dr. Louis Ignarro vor declara orice e rentabil pentru ei, de vreme ce le intra atatea zeci de milioane de USD munciti de voi in buzunare/conturi. Produsele nu fac rau si unii slabesc, iar cei care nu slabesc nu au vointa...E simplu, convenabil. Snake oil.
0
13-02-2010, ora 12:27
Eu tristy
Nu este medic/terapeut
Eu tristy
Va roogg sa ma ajutati! Sunt o fetita de 11 ani. am vreo 59 de kilograme.vreau sa slabesc! va roog ajutati-ma! toti colegi rad de mine! puteti sa-mi dati vreo reteta sau niste pastile de slabit pentru copii???
Multumesc!
0
13-02-2010, ora 14:45
mirve
Nu este medic/terapeut
mirve
Tristy tu inca nu poti hotara singura acest lucru. Esti micuta si daca ai probleme e bine sa le discuti cu parintii tai.Nu ai spus ce inaltime ai ?Draga mea, nu esti numai tu in aceasta situatie...Sunt multi copilasi de varsta ta la fel., din ce in ce mai multi.Pentru ca piata este plina de tot felul de prostioare frumos ambalate, cu gust bun, pline de calorii si lipsite de elementele nutritive de care corpul are nevoie.Incearca sa nu mai bei sucuri carbogazoase, bea apa plata 1.5 2 l pe zi, sa nu mai mananci dulciuri, sa le inlocuiesti cu fructe, cu miere de albine.Pastilele de slabit nu sunt bune nici pentru adulti, daramite pentru copii.
Daca vorbesti cu mama ta si este de acord, eu te pot ajuta, doar daca imi dai adresa ta de mess...
0
23-02-2010, ora 14:28
RoxanaElena
Nu este medic/terapeut
RoxanaElena
Felicia_Tm esti grozava. Pentru tine mi-am facut cont pe site-ul asta. Bravo, in sfarsit cineva cu initiativa!!! Felicitari! Nu am consumat niciodata Herbalife (soacra mea a folosit), intr-adevar slabesti; ideea este ca slabesti datorita numarului de calorii consumate in ziua respectiva si in nici un caz datorita prafurilor respective. Spre exemplu soacra mea a slabit 15 kg cu ele in jumatate de an, inainte manca 3, 4 mese pe zi in special seara cand venea de la serviciu si bangggg deodata a renuntat la toate mesele "sanatoase" in favoarea prafurilor respective, cum naiba sa nu slabeasca! Oricine mananca "fara numar" ani in sir si va inlocui deoadata mesele respective cu "apa de ploaie" va slabi. Logic pentru oricine, nu???
Cei care sustineti ca sunteti nutritionisti aveti idee macar cati ani se invata intr-o facultate si prin cate examene trebuie sa treci ca sa ai o licenta in nutritie??? Ce face Herbalife-ul mi se pare o mare prostela pe bani multi pentru oameni care din pacate vor vedea efectele chimicalelor in minimum 10 ani.
Va pup!Aveti grija de sanatatea voastra!!!
0
24-02-2010, ora 14:25
for_that_u
Nu este medic/terapeut
for_that_u
Buna,
Mai, eu inca nu am auzit de siropuri sa te ajute sa slabesti fara nici un fel de dieta sau abtinere de la mancare care te ajuta sa iei proporti. Ca veni mai sus vorba de Herbalife, am slabit acum 6 ani cu Herbalife si m-am mentinut destul de bine, dar datorita felului de munca pe care il prestez in ultimul an jumate am reusit sa iau in greutate 20 de kg si sa nu mai spun de incercarile de a avea copii si medicamentele cu care m-au infundat doctori. Am fost la nutritionist si mi-a spus ca datorita fondului genetic si schimbarii bruste de alimentatie, am fost lacto-vegetariana pana acum 2 ani, si statului pe scaun si lipsa de mobilitate, au dus la surplus de greutate. Mi-a recomandat sport, cat se poate de mult, si sa incerc o alternativa naturista de slabit pentru ca incerc sa am bebe si doctora de la gine mi-a spus ca trebuie neaparat sa slabesc pentru a ramane insarcinata. Stiind de Herbalife, am inceput din nou sa le foloses si vreau sa spun ca am dat jos 3 kg intr-o luna, prin shake-urile de la ei si sport si sa nu mai spun de mancare mai sanatoasa, fara sucuri gazoase sau asa spun naturale, din magazine, prajeli, margarine. La capitolul sport, am decis sa-mi fur o ora din programul de seara, ca lucrez 12 ore si sa nu mai pun dus si intors. Pentru mine, care lucrez foarte mult si stau foarte mult pe scaun Herbalife este alternativa potrivita.
Trebuie sa ai vointa
0
03-03-2010, ora 23:08
marius18
Nu este medic/terapeut
marius18
.buna.sunt marius.si vreau neaparat sa slabesc vreo 20 de kg.intr-un timp cat mai scurt.as dori o dieta cat se poate de eficienta.care sa dea rezultate.daca vrea cineva sa ma ajute.-*.un email poate face extrem de mult pt mn.va multumesc si astept.





(*modificat de administrator)
0
04-03-2010, ora 12:06
Euridice
Nu este medic/terapeut
Euridice
Buna Marius. Daca esti hotarat..sa iti zic cum incepusem sa slabesc eu...pt ca intre timp am abandonat..de lene...
Cauta pe net..eu nu am timp sa iti dau un link, regimul de 90 zile. slabesti repede si nu iti e foame. Dar daca nu faci sport (asa ca mine), o sa se lase pielea.
Numai bine.
0
04-03-2010, ora 12:08
Euridice
Nu este medic/terapeut
Euridice
P.S. Slabesti mai repede de 90 zile, 20 de kg.Eu slabisem 6 kg in 14 zile. Spune-mi cum merge. Bye
0
05-03-2010, ora 15:56
Felicia_Tm
Nu este medic/terapeut
Felicia_Tm
Bravo Ionela, te-au prostit si pe tine. No fain. Acuma ca ai pus anunt pe forum, o sa sune telefonul in draci. :)
0
24-03-2010, ora 14:02
pitulice
Nu este medic/terapeut
pitulice
Pentru Felicia _tm :draguta acuma am intrat pe forumul asta.te anunt ca ai fost ca un virus.din cauza ta cred ca s-au si oprit discutiile.tu nici macar n-ai mentionat daca ai probleme cu greuta dar sigur ai alte probleme.si oricum esti un om tare frustrat si foarte egoist.lasa-i pe oamenii care au probleme de genul acesta cu greutatea sa-si spuna parerea.ajuta.nu te mai baga ca musca in lapte.invata si tu sa taci si sa respecti chiar si prostia altora.
sa stii ca erau INTERESANTE DISCUTIILE pana sa apari tu.
0
26-03-2010, ora 09:41
Felicia_Tm
Nu este medic/terapeut
Felicia_Tm
Draga Pitulice, am scris aici pentru ca nu avea nimeni curaj sa strige ca Herbalife si siropurile minune sunt o smecherie menita sa mute banii de la fraieri catre smecheri. Cu mancatul sanatos + sport sunt de acord, iar daca ai avea rabdare sa citesti o sa vezi ca multe cititoare mi-au dat dreptate.

Asa ca vino cu argumente concrete sau dispari in neantul micimii existentei tale.
0
26-03-2010, ora 21:55
pitulice
Nu este medic/terapeut
pitulice
Apai esti extraordinara cu neantul micimii existentei tale.vad ca-ti place sa atragi polemici.si stii care e problma :vrei neaparat sa ai dreptate.
0
26-03-2010, ora 22:22
Felicia_Tm
Nu este medic/terapeut
Felicia_Tm
Din pacate draga mea, in toate problemele discutate am avut dreptate; te rog oricum spune-mi unde am gresit si mnoa, poate ai o parere interesanta.

Vinzi si tu junk-ul ala de Herbalife si te deranjeaza parerile mele?

Sau vreun sirop minunat cu care slabesti 2 kg in 5 minute?
0
17-04-2010, ora 12:09
valentyna19
Nu este medic/terapeut
valentyna19
am 19 ani. 1.75 j am 85 de kg... sunt asa de cand ma stiu... am incercat fff multe diete, ceaiuri, pastile de slabit, ba chiar am fost si la fitness j degeaba...nu reusesc nimik.. nu inteleg ce organism am de nu se poate da jos kg. sincer nu stiu ce sa mai incerc. poate a mai fost cnv ca mn..poate stie ce ar trebui sa fac... ajutati-ma j p mn...
0
27-04-2010, ora 08:34
tze dun
Nu este medic/terapeut
tze dun
Buna ziua,

Am 30 ani 186 cm si 120 kg si m-am saturat sa fiu gras.Jobul mpe care il am in prezent nu prea imi permite sa fac miscare si in acelasi timp am probleme si cu coloana (n-am voie sa stau in picioare, sa merg prea mult pe jos, etc).
asadar, ajutati-ma sa salbesc

Multumesc
0
27-04-2010, ora 08:58
mirve
Nu este medic/terapeut
mirve
Buna ziua,
Am ajutat multi oameni sa slabeasca.Pe langa schimbarea obiceiurilor alimentare si a stilului de viata, majoritatea au nevoie de monitorizare si sustinere.Rezultatul obtinut de fiecare inseamna inca un om sanatos si fericit. -*


(*modificat de administrator)
0
27-04-2010, ora 13:18
Euridice
Nu este medic/terapeut
Euridice
Nici e nici un praf sau regim miraculos. O stiu pe pielea mea:(. Am abandonat ideea ca o sa fiu slaba brusc.Mi-am cumparat bicicleta mecanica, fac 30 min zilnic si cam atat. Evit sa mai manac fara masura (pe fond nervos rontai mereu cate ceva). Am inceput sa scad 1 kg pe sapt. De la 96 am ajuns la 93 in 3 sapt. Ce ne lipseste e vointa. Nu pot merge la sala. De e cineva amator sa discutam periodic cat si cum mai dam cate un kg jos..."succesurile" si esecurile..sa nu mai stam fiecare in carapacea lui imbufnat si deznadajduit...ca si eu m-am saturat sa fiu grasa!!!! :))
0
29-04-2010, ora 10:30
Felicia_Tm
Nu este medic/terapeut
Felicia_Tm
Mirve, s-au prins adminii de textele repetitive (niciodata nimic nou!) si te-au cenzurat! FTW!!!

Daca intrebi 3 distribuitori independenti Herbalife despre viata TOTI 3 iti vor spune ca pe banda aceleasi texte: cum e cotata Herbalife la NYSE, cum se hraneste celula, cum se detoxifiaza organismul, etc. Cam si cum ar avea un reportofon si ar apasa PLAY ;)

Apropos, chestia cu DETOXIFIEREA este o aberatie inventata de vanzatorii de suplimente nutritive, nu exista nici un termen sau notiune medicala legata de asa ceva.
0
29-04-2010, ora 11:05
dairaa
Nu este medic/terapeut
dairaa
felicia, u rule!!! Nici k as putea da commenturi mai bune!!! Andi, nu stiu dc esti fata sau baiat k nu am citit foate atenta insa nu o sa poti triumfa in discutia asta oricat te-ai stradui. Cred k problema ta este k toate comentariile facute de felicia sunt mult prea funny si whitty k sa te prinzi:)) Keep up the good work. Si in mod clar toti 3 sunteti una si aceeasi persoana pentru ca numai voi va ambitionati in ultmu hal sa o combateti pe felicia.
0
04-05-2010, ora 15:47
nalina
Nu este medic/terapeut
nalina
Euridice nici eu nu pot merge la sala - as vrea sa slabesc 20kg. Am luat Lindaxa vreo trei luni, nu pot spune ca nu au avut efect - am reusit sa slabesc 7kg, dar dupa ce nu am mai luat pastile am pus 10kg. Te rog sa-mi spui ce fel de bicicleta ai. Am bantuit forumurile si am citit mult despre exercitiile cardio. Am ajuns la concluzia ca bicicletele eliptice sunt mai bune, insa daca te uiti ce preturi au ti se cam taie elanul.
0
05-05-2010, ora 10:30
glodeanuvaly
Nu este medic/terapeut
glodeanuvaly
am 1, 65cm si 111kg, am tinut pana acum tot felu de diete pt slabit dar dupa puneam la loc mai mult.acum mam hotarat si am luat de la herbal produse de baza pt slabit, azi e a 5 zi.ma simt f bine sunt curioasa la sf saptamani cat mio arata cantarul pt ca cei care miau trimis produsele miau promis ca este imposibil sa nu ajung la kg dorite .o sa va tin la curent le testez pe propria piele succes si voua
0
05-05-2010, ora 13:52
Euridice
Nu este medic/terapeut
Euridice
Buna, Nalina. Am gasit o bicicleta la 350 lei cu taxe de transport ajunge la 410 lei. Este magnetica. Sunt multumita de ea. Ce imi place, si a fost motivul pt care ma aleso...e f silentioasa...pedalez seara chiar langa patutul lui bebe si nu deranjez.:). O sa iti zic site-ul dar nu stiu daca nu se considera reclama...-*
Ca si 99% din cei grasuti am luat si eu herbalife...si slabisem ceva dar numai pt ca nu mai mancam mancare ci aer si prafuri. Avand atunci si scoala si servici, lesinam de oboseala, de foame...nu mi-a priit.


(*modificat de administrator)
0
06-05-2010, ora 09:21
nalina
Nu este medic/terapeut
nalina
mersi mult Euridice. M sa ma uit sa vad despre ce e vorba - e un pret bun. Cat despre herba... - ma bucur ca pe mine nu m-au prins de fraiera. Momentan incerc sa beau min.2, 5 l apa pe zi si iaucate o capsula de ceai verde. Nu cred ca are vreun efect ceaiul verde- cine stie ce firma de garaj o mai fi si asta, ca in cpsule e en prafulet cafeniu care nu miroase si arata cam dubios. Daca tot le-am cumparat le iau. Faza cea mai de efect mi se pare a fi ce faci tu. Cauta discutiile despre cardio -chiar daca sunt mai vechi, ai ce invata de acolo.
Mersi inca o data.
0
06-05-2010, ora 11:08
RoxanaElena
Nu este medic/terapeut
RoxanaElena
Bună fetelor! Şi eu ma chinui cu kg în plus care nu vor sa plece... Ar fi bine daca ne-am imobiliza mai multe fete sa învatam unele de la celelalte difetie trucuri ce dau rezultate. Stiu ca netul e plin de informatii folositoare, dar parca cele noi sunt mai incurajatore pentru noi!
Pupici si spor la slabit, ca vine vara fuga fuga.
0
11-05-2010, ora 20:53
lorenaaa
Nu este medic/terapeut
lorenaaa
yo am doar 13 ani si am 63 kg si 1.62m cum sa slabesc ajutorrrrrrrrr va rao ajutati-ma by, by
0
11-05-2010, ora 20:56
lorenaaa
Nu este medic/terapeut
lorenaaa
va rog
0
11-05-2010, ora 21:17
mirve
Nu este medic/terapeut
mirve
Felicia este cea mai in masura sa va ajute !
Sau fetelor, vedeti mai jos este o reclama pentru produsele Fitomagra.Or fii bune de ceva.!!!
Eu am slabit cu Herbalife si ma mentin de 3 ani.Mult succes !
0
12-05-2010, ora 09:11
nalina
Nu este medic/terapeut
nalina
Mai scutiti-ne cu basmele herbalife! Eu nu cred o iota din ce spuneti. Sunt persoane care au incercat aceste, , produse" si s-au declarat complet nemultumiti de ele. Comentariile Feliciei sunt mai mult decat relevante in acest sens. Insistentele voastre sunt de-a dreptul ridicole.
Adaugă un comentariu / răspuns
206 comentarii 1 2 3456 7 Înainte ›

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.