Vreau sa slabesc

03-02-2013
camelutza30
Nu este medic/terapeut
camelutza30
Buna seara

Am 30 ani si 160 inaltime si 90 kg si as dori sa-mi recomandati o dieta multumesc mult, o seara buna!
4 comentarii
0
03-02-2013, ora 18:37
lory80
Nu este medic/terapeut
lory80
buna si eu am aceasi problema.astept raspunsuri
0
03-02-2013, ora 18:52
camelutza30
Nu este medic/terapeut
camelutza30
eu am gasit un regim si o sa-l incep de saptamana viitoare

dar e cam de durata -il tine cumnata mea:


o luna-pasare pui sau curcan inclusiv organe fiarta, gratar, cuptor
iaurt(sana, lapte batut-orice fel de iaurt)-min 500 ml /zi
ceapa, ardei verde, pepene verde
1-luna faci combinatii de mancare si la fructe daca nu se gasesc in momentul dietei mere verzi

A doua luna
porc(muski, cotlet)slab
castraveti, varza alba,
piersici
-daca nu se gasesc -mere verzi la greu

A treia luna
pasare
branza dulce
ceapa ciuperci
mere

Deci la lactate puteti bea iaurt, sana, lapte batut sau branza proaspata
RESTRICTII:
STRUGURI, PRUNE, ROSII, MORCOV, CARTOF, KAPIA, TELEMEA
FARA GRASIMI ADAUGATE :ULEI, UNT, SMANTANA,
CONDIMENTE
ALCOOL
GUMA
SUCURI DE ORICE FEL

Daca doriti se poate manca paine hipoglucidica
Ultima masa inainte cu 4/ore inainte de culcare
Atentie se foloseste sare NU delikat
Se bea min 2 l apa plata
0
03-02-2013, ora 19:10
camelutza30
Nu este medic/terapeut
camelutza30
cum vi se pare acesta dieta ?
0
04-02-2013, ora 00:10
ionela83
Nu este medic/terapeut
ionela83
sincer fetelor eu am incercat multe regimuri si cele care sunt exacte ma refer la cantitate si la mancaruri speciale, nu le pot tine din lipsa timpului sa gatesc si ptr mine si ptr prieten deoparte plus ca ma satur si repede de ele.asa ca eu tin un regim care ma ajutata sa slabesc usor, incet si fara sa mai pun inapoi.regimul meu consta in mic dejun pe care eu il servesc pe la 10 si s consta lapte cu cereale, paine cu cascaval, ou fiert sau orice credeti voi ca va da energie asa de dimineata fara sa fie greu de digerat si dupaia sincer pana la 3 nu imi mai este foame cand mananc ce vreau dar in limita bunului simpt si fara sa fie gras, prajit etc iar seara daca imi mai este foame manac fructe fara restrictie, chiar si banane, pe care eu nu le consider ca ma ingrasa din contra le mananc cu placere ptr ca imi da o stare de satietate indelungata.apa si ceai cel putin 2l.o zi pe sapt mananc numai fructe sau legume si ceva dulce mananc de 2ori pe sapt dar imi fac pofta numai dupa micul dejun, cand cred ca dimineata consum multe calorii si datorita programului.dulcele consta intr-o patratik de ciocolata sau o napoliana, biscuite ceva mic.deci mananc tot ce imi place in cantitati rezonabile, nu mie foame deloc si slabesc 1kg la sapt poate 2 am slabit in primele sapt.sport nu fac deloc.succes si va sfatuiesc sa va formati voi un regim pe gustul vostru si dupa buget binenteles, de care sa nu va plictisiti si sa nu aveti pofta de nimik.eu inainte rabdam la unele regimuri si cand scapam, scapata eram, greu imi mai reveneam si rezultatul final era zero.succes si sanatate.eu sunt la regim acum.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.