vreau sa slabesc cat mai repede si sa nu ma mai ingras la loc

04-05-2007
rody
Nu este medic/terapeut
rody
Va rog sa imi spuneti daca dieta disociata are si efecte negative (dieta tinuta de Monica Anghel). As dori de asemenea o dieta personalizata sau alte dieta care sa dea rezultate optime. Mentionaz ca lucrez ca director la o institutie si am un program de lucru destul de aglamerat: ajung acasa in jurul orei 17, 30
6 comentarii
0
05-05-2007, ora 00:00
viory@
Nu este medic/terapeut
viory@
Buna si eu am tinut un regim de slabit si am slabit 4 Kg intr-o saptamana dar acum trebuie sa ma mentin daca vrei sa il ti si crezi ca poti e ok eu til dau
Esti gata sa slabesti?Bafta! Regimul e pentru 7 zile in fiecare zi mananci aceeasi mancare iar cantitatea nu conteaza daca e de acelasi fel.Obligatoriu 2 l de apa plata, ceai, paine deloc, cafea fara zahar, dulciuri deloc
1 zi cartofi fierti
1zi lapte batut
1zi oua fierte
1zi parizer
1zi fructe
1zi piept de pui fier sau fript
1zi legume fierte sau crude

Slabesti 4 Kg intr-o saptamana dar apoi daca incepi sa mananci tot ce nu ai mancat e posibil sa le pui inapoi si chiar mai multe
E nevoie de mult curaj si vointa iti doresc bafta daca te apuci de regimul acesta te pup si astept sa imi spui ce parere ai poti sa il ti sau nu pa!!!!
0
07-05-2007, ora 00:00
di
Nu este medic/terapeut
di
Trebuie sa fii constienta ca dupa orice program de slabire daca intri in frigider si mananci fara restrictii vei lua din nou in greutate, ti-o spun eu ca nutritionist.Mentionez ca si eu am avu surplus mare de greutate si am slabit 27kg in urma cu un an si m-am mentinut dar inca sunt atenta la ce si cat mananc.Rezultatele programelor personalizate sunt foarte bune, ti le recomand, dar daca nu faci si mentinere nu este bine.
0
13-05-2007, ora 00:00
rody
Nu este medic/terapeut
rody
draga "di" am sa iau legatura cu tine, dar cred ca mai complicat este sa vin la cabinetul tau, deoarece eu sunt din provincie. Presupun ca esti din Bucurescti. Poti, te rog sa imi spui din ce localitate esti? Multumesc mult si astept raspuns. Vreau sa-ti mai spun ca dupa programul de slabire nu am dat navala la frigider, dar simteam stari de slabiciune, ma lua cu calduri, tremuram si transpiram. Atunci mancam ceva si imi reveneam. Nu stiu ce sunt aceste simtome si nu stiu nici ce le-a declansat. Pot sa-ti mai spun ca dupa ce am tinut dieta disociata nu am avut treaba timp de 3 ani, cu aceste simtome ma confrunt cam din iarna. Te rog ajuta-ma !!!!
0
15-05-2007, ora 00:00
anthi
Nu este medic/terapeut
anthi
buna!nu pot spune ca regimul de mai sus nu este bun insa parerea mea este ca ar trebui sa consulti un medic nutritionist personal.intr-o dieta sunt foarte multe riscuri.cu totii suntem atrasi cand auzim "slabim 5 kg intr-o sapt " dar treb sa ne punem si intrebarea "dar apoi?" odata incheiata dieta putem a ne ingrasa chiar dublu, si de aici se continua cu depresii, pierderea increderii in tine si tot asa.spun toate astea pt ca si eu am fost o victima cu ceva timp in urma.
acum vreau sa consult un medic nutritionist din orasul meu (pitesti), sunt cativa foarte buni insa problema este ca au un program foarte incarcat si au ajuns chiar sa ma programeze peste 2 luni :| lucru care nu cred ca este placut pt nimeni !
oricum eu iti doresc mult succes in ceea ce ti-ai propus :)
o zi buna!
0
24-08-2007, ora 00:00
somogyi
Nu este medic/terapeut
somogyi
eu am slabit cu regimul disociat acum 2 ani vreo 11 kilograme, dar dupa un an am inceput sa le pun la loc, acum fac iarasi regimul disociat si merg de 2 ori la aerobic plus in fiecare zi urc de vreo 2 ori scarile pana la etajul 6, astept sa vad daca pot sa dau cele 6 kilograme care ma tulbura.
0
16-05-2008, ora 00:00
elenamaria
Nu este medic/terapeut
elenamaria
si eu as vrea sa incerc regimul acesta disociat..insa am unele retineri..ideea e k ma abtin greu de la dulciuri..:(
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.