Vreau si o un raspuns daca se poate, va rog frumos!

04-02-2011
maria 34
Nu este medic/terapeut
maria 34
Buna seara!
Am doi copii un baiat 13ani si fata 12ani.Le-am facut analizele si sunt cam nelamurita au iesit cam rele.Azi am luat rezultatele si nu am ajuns la medic de familie.Va rog daca puteti sa ma lamuriti!!!Scriu ce analize sunt rele.
Fata; LYM 32.10;
EOS 7.2;
HGB14.2;
HGT 43.08;
RDW 9.03;
BAS0.01
;Calciu seric total10.75; Sediment urinar ;rare leucocite, relativ frecvente celule epiteliale plate.
Baiatul ; HGT 39.89 ;
RDW 8.82
LYM 2.17
BAS 0.01
calciu seric total 10.65
sediment urinar;frecvente cristale de oxalat de calciu, rare celule epiteliale plate, rare leucocite.
Va rog din tot sufletul sa ma lamuriti.Este ceva grav?
2 comentarii
0
05-02-2011, ora 11:45
Dr. Ionescu-Marcu Anda-Doinita
Medicina interna, Galati
Dr. Ionescu-Marcu Anda-Doinita
Nu este foarte grav.Fetita, este posibil sa aiba o alergie, sau o parazitoza intestinala, avind in vedere ca eozinofilele sint crescute.Ar fi necesar sa le faceti, amindurora, examen coproparazitologic, mai ales daca aveti vreun animalut de companie!
0
05-02-2011, ora 17:33
maria 34
Nu este medic/terapeut
maria 34
Va multumesc din suflet d-na dr.Acum stau si eu linistita ca nu este ceva mai grav o sa fac si coproparazitologic.
Numai bine.O zi buna.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul