Vreau silicoane, dati-mi sfaturi/recomandari

18-02-2014
elenutza28
Nu este medic/terapeut
elenutza28
Buna. Ma numesc Elena si am 21 de ani. Am o întrebare: e cineva care s-a oprerat la doctorul Ion Zegrea? Sau care a fost măcar la o Consultaţie ceva?? Momentan sunt in Anglia si am programare pe luna viitoare la domnul doctor pentru un implant mamar. Va rog ajutati-ma!!!! (Cu sfaturi)dacă sunt dureroase. Si multe alte detalii


Va mulţumesc
3 comentarii
0
21-02-2014, ora 21:03
elenutza28
Nu este medic/terapeut
elenutza28
S-a operat cineva la doctorul Ion zegrea??
0
30-03-2014, ora 20:34
camy2522
Nu este medic/terapeut
camy2522
Eu m-am operat la doctorul ion zegrea.am o luna si 4zile de la operatie si ma simt excelent, chiar dupa 7-10zile.sper sa fie totul la fel de bine in continuare.ti-l recomand..eu m-am gandit un an daca sa-mi fac operatia sau nu si mai ales unde.am avut de ales intre belgia, spania si romania si am ales...romania.nu-mi pare rau.am implanturi anatomice 420cc, operatia a decurs bine dar durerea de a doua zi a fost crunta.e ff dificil cam o saptamana-2 de la operatie (in functie de cat de repede se reface fiecare organism) pt k eu nu ma puteam spala singura nu puteam merge la toaleta sa-mi dau pantalonii jos sau sa ma sterg sau alte nevoi de zi cu zi.e de preferat sa ai pe cineva in permanenta sa te ajute pt k vei avea nevoie macar cateva zile.pretul operatiei este destul de mic in comparatie cu 5000cat lua "doctorul vedetelor" pe asa zisele silicoane personalizate care te opereaza cu laser.e o prostie!!!!
Inainte de orice operatie sau daca aveti vreun dubiu va sfatuiesc da va informati ffffff bn, sa intrebati doctori, cunostinte, sunt forumuri si multe altele.oricum parerile sunt impartite in fct de fiecare doctor...
Sper sa fi fost de ajutor!
0
13-03-2019, ora 22:56
Mari1992
Nu este medic/terapeut
Mari1992
Buna, fetelor! După cat timp de la operație a dispărut tot disconfortul? Eu am abia 3 saptamani de la operație și încă ma mai jenează un pic sânii.. ii simt foarte grei, as vrea sa stiu cand începi să te simți ca și cum ar fi ai tai. Sa nu mai simti nici un disconfort. Oh iar durerile de spate apar daca stau foarte mult in picioare. Sunt conștientă că este nevoie de timp pt ca organismul sa se învețe cu o greutate in plus
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Un website dedicat pacienților ce necesită o intervenție chirurgicală. Găsiți aici liste cu chirurgi și clinici de chirurgie, prezentări de servicii și recomandări ale pacienților, dar și informații detaliate despre fiecare operație.
Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Nouă decese legate de o formă de cancer asociată cu implanturile mamare
  • Cum afectează suprafețele implanturilor mamare din silicon sistemul imunitar?
  • Riscurile implanturilor mamare
  •