vreau un bebe

11-11-2009
carmen gh
Nu este medic/terapeut
carmen gh
bn ziua ma numesc g.carmen am 34 de ani si as dorii sa stiu daca mai am vreo sansa sa raman insarcinata in urma cu 12 ani am facut un avort iar de atunci nu am mai ramas insarcinata si nu folosim nici o metoda de contraceptie acum am dorii totusi un copil ce sanse mai sunt de a ramane insarcinata si ce teste trebuie sa fac pt a afla acest lucru? va multumesc
7 comentarii
0
12-11-2009, ora 11:46
Dr. Boia Iulia Cristiana
Pediatrie, Bucureşti
Dr. Boia Iulia Cristiana
puteţi începe prin consult ginecologic, cu ecografie la ovare. apoi puteţi trece pe la endocrinolog şi vă vor spune acolo ce teste trebuie făcute pentru fertilitate. sunt mai mulţi hormoni care se testează.
0
12-11-2009, ora 14:26
carmen gh
Nu este medic/terapeut
carmen gh
multumesc dar totusi dupa parerea dv tinand cont k nu am ramas atatia ani. macar teoretic exista sau nu sanse, ?..
0
27-11-2009, ora 21:58
NicoMpiscotel
Nu este medic/terapeut
NicoMpiscotel
Buna seara!.As dori sa stiu si eu daca iei o perioada de 5 ani contraceptii.mai poti ramane insarcinata?...pentru ca stiu 2 cazuri.care au laut 5 ani consecutiv contraceptii.si raman la un momendat insarcinate dar dupa aceea pierd sarcina.iar analizele sunt foarte bune.
0
27-11-2009, ora 22:12
catalinachirita
Nu este medic/terapeut
catalinachirita
Am 37 de ani si am ramas insarcinata la 36. Ne mai dorim inca un bebe pana la 40. Nadia Comaneci a nascut la 44 de ani. Daca vrea Dumnezeu, si la 50 de ani poti sa ramai
0
04-01-2010, ora 11:30
mihaela-laura
Nu este medic/terapeut
mihaela-laura
Si eu am 32 de ani si abia acum am ramas insarcinata cu toate ca nu mai speram sa raman. Am facut mii de controale ginecologige, hormonale etc...au iesit perfect...dar nu a fost sa fie pana acum cand am ramas.exista in farmacii teste de ovulatie...intereseaza-te...eu cu ele am ramas
Bafta multa
0
24-01-2010, ora 17:25
dydaya
Nu este medic/terapeut
dydaya
pt nicopsiho: o buna prietena de-a mea a folosit anticonceptionale aproximativ 7 ani, dupa care a renuntat la ele pentru ca vroia un bebe.si intr-adevar, cum ati zis si dvs, prima sarcina a esuat ( a fost sarcina prin absorptie, si a necesitat avortul ) iar la a 2 a incercare au iesit.gemeni ;)) adevarul este ca pe perioada sarcinii au fost cateva complicatii, dar le-a nascut si sunt sanatoase si frumoase. doresc sa mai precizez ca inainte si dupa luarea anticonceptionalelor a avut nenumarate avorturi, iar nasterea a avut-o la 33 de ani! asa ca dragele mele orice este posibil! va pup :*
0
25-01-2010, ora 08:23
mihaela8324
Nu este medic/terapeut
mihaela8324
Buna Dimineata
Am si eu o mica intrebare am fost diagnosticata cu sindrom ovare polichistice si as vrea sa stiu si eu daca pot ramane gravida dupa ce urmez un tratament si ce tratament sa urmez ca deocamdata medicul nu mi-a prescris nici un fel de tratament a zis sa tin cura de slabire
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Unele antibiotice ar putea fi asociate cu creșterea riscului de avort
  • Dureri de burtă după avort - ce e normal și ce nu
  • Recomandările OMS cu privire la perioada de așteptare pentru a obține o sarcină după un avort, contrazise de un grup de cercetători norvegieni
  •