vreau un bebe

27-08-2010
deea2306
Nu este medic/terapeut
deea2306
sunt casatorita si imi doresc fff mult un bebe dar sotul meu nu isi doreste
a fost o perioada cand luam anticonceptionale si era cat pe ce sa raman insarcinata
si de atunci sotul meu se protejeaza mult mai mult mai bn zis folosim prezervativul
si faza e k nu se rupe si asta mi-as dori cel mai mult sa se rupa si raman insarcinata
poate nu gandesc bn dar imi doresc enorm de mult un bebe.
ce ar trebui sa fac ???
2 comentarii
0
27-08-2010, ora 20:10
deea2306
Nu este medic/terapeut
deea2306
va rog frumos imi raspunde si mie cineva???
0
28-08-2010, ora 10:04
dydaya
Nu este medic/terapeut
dydaya
eu zic ca ar trebui sa discuti serios cu sotul tau, si sa ii spui ca un bebe te-ar face foarte fericita. eu cred ca daca intr-adevar te iubeste o sa accepte. sau, provoaca-l intr-o discutie in care sa il intrebi de ce nu vrea un bebe? sa stii ca sunt foarte multi barbati care nu isi doresc un copil, si in momentul in care il au in brate si isi dau seama ca este o particica din ei, si-ar mai dori vreo 2, 3 ;)). asa ca parerea mea ar fi sa comunici cu sotul tau, si nu sa te apuci tu de una singura sa ii rupi prezervativele, pentru ca atunci s-ar putea sa se enerveze si sa nu isi mai doreasca chiar deloc. eu te astept cu vesti, iti doresc multa sanatate si un bebe cat mai sanatos si frumos
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Pregătirea pentru sarcină
  •