vreau un sfat... sunt insarcinata?

18-02-2008
dollly
Nu este medic/terapeut
dollly
am 19 ani si un iubit de 2 ani jumate, e primul baiat si singurul cu care am avut si am si acum o viata sexuala dar...de cand am inceput nu l-am lasat sa-si dea drumul im mine...mi-e frik sa nu raman insarcinata, chiar dak nu-s in perioada aceea dar tot mi-e frik...ma gandesc de fiecare data la el ptk isi doreste mult asta si eu imi doresc la fel de mult dar ma gandesc sa nu se intample ceva...am noroc ca este foarte intelegator cu mine din acest pdv!va rog ce ash putea face sa nu mai am teama asta ????imi doresc ffff mult sa=l fac sa se simta bine.
8 comentarii
0
18-02-2008, ora 00:00
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
din ce povestesti...am inteles ca prietenul se controleaza foarte bine.in asa caz ii sugerezi sa imbrace prezervativul numai inainte de ejaculare. o sa aveti incontinure placerea jocului far prezervativ si o sa eliminati riscul sarcinii imbracand prezervativul la momentul potrivit!
0
18-02-2008, ora 00:00
dollly
Nu este medic/terapeut
dollly
da asa si facem dar ma gandesc...ca nu vreau sa fie asa la nesfarsit..as vrea sa-l simt si eu mai ales el...isi doreste mult asta dar dak nu am ce sa fac.va multumesc !
0
18-02-2008, ora 00:00
dollly
Nu este medic/terapeut
dollly
a si ink ceva.deci nu am cum sa raman insarcinata de la lichidul acela incolor de la el de obicei apare inainte de ejaculare si mi-e teama putin...nu vreauu sa risc!!!dak as sti ca acel lichid nu reprezinta o amenintare m-ash simti mai usurata, el asa mia zis ca nu are cum sa fie nik ca trebuie sa ejaculeze in mine ca sa se intamplee ceva!deci lichidu acela e o amenintzare????????????
0
18-02-2008, ora 00:00
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
lichidul acela nu este o amenintare, nu contine spermatozoizi !
Banuesc ca dupa ejaculare direct..nu mai continuati decat dupa ce se spala bine.
Ar fi o solutie de ejaculare fara prezervativ, in cazul cand ai un ciclu menstrual regulat si stii in ce zi iti vine ciclul...cu 2 zile inainte de ciclu si 1 zi dupa ciclu este perioada infertila! si nu este risc de sarcina!
0
18-02-2008, ora 00:00
bitzy
Nu este medic/terapeut
bitzy
cred ca cel mai bine ar fi sa consulti un medic si sa iei anticonceptionale...daca se poate.citeste despre avorturi citeste si vezi imagini..te va convinge sa te duci la un doctor ca sa eviti o situatie de asta...eu am ramas marcata.stii vorba:placerea e catreva minute..durerea poate sa fie pe viata..aveti grija...sa stii ca te inteleg la faza cu simtitul..asa e..dar vezi ca le poti imbina..:)
0
18-02-2008, ora 00:00
bitzy
Nu este medic/terapeut
bitzy
facand legatura cu restul intrebarilor tale...cum sa ai mai mama orgasc daca tu stai in timpul actului in timp ce faceti dragoste..cu atatea intrebari in cap...:daca ramai insarcinata.si la faza cu pozitiiile.acum chiar cred ca trebuie sa comunicati...ca pana la urma actul ala trebuie sa va lege..si nu sa stai tu de la o luna la alta cu gandul ca daca nu mi vine ciclu..am vazut ca esti stresata si din alte motive.VORBITI...daca nu te duci la medic..folositi prezervativ, invata-l sa te invete pozitii..intai sa le discutati si dupa aia sa le aplicati...astept vesti:d
0
20-02-2008, ora 00:00
alleexa
Nu este medic/terapeut
alleexa
vreau si eu un sfat :|.. am 17 ani :|... si am facut-o cu prietenul meu neprotejat :| terminasem deja cu menstruatia de 7 zile...:| am mai facut-o de n ori si nu s-a intamplat nimik :(... dar acuma nush ma gandesc fara sa vreau la chestia asta :| tocmai m-am despartit d el si nu vreau cumva sa am surpriza asta :|.. inainte ca sa ejaculeze a scoso afara si a mai trecut vre-o 2 secune poate chiar si mai mult pana sa ejaculeze :| se poate sa fi lasat in mine ??? :(( pls help me sunt intr-o mare dilema
0
20-02-2008, ora 00:00
alleexa
Nu este medic/terapeut
alleexa
vreau si eu un sfat :|.. am 17 ani :|... si am facut-o cu prietenul meu neprotejat :| terminasem deja cu menstruatia de 7 zile...:| am mai facut-o de n ori si nu s-a intamplat nimik :(... dar acuma nush ma gandesc fara sa vreau la chestia asta :| tocmai m-am despartit d el si nu vreau cumva sa am surpriza asta :|.. inainte ca sa ejaculeze a scoso afara si a mai trecut vre-o 2 secune poate chiar si mai mult pana sa ejaculeze :| se poate sa fi lasat in mine ??? :(( pls help me sunt intr-o mare dilema
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Menstruația peste sarcină
  • Sexul la vârsta menopauzei
  • Cum poate fi îmbunătățit libidoul sexual feminin
  • Vaccinarea în timpul sarcinii
  • Sarcina după 35 de ani
  • Poziții de somn în sarcină
  • Sarcina și toxoplasmoza
  • Sarcina și răceala
  • Constipația în timpul sarcinii
  •