xeroxat de 11ani

07-04-2015
bigud
Nu este medic/terapeut
bigud
Iau xeroxat de 11 ani si simtandu-ma cam rau in ultima perioada am zis sa merg la medic poate imi schimba tratamnetul.Si mi s-a spus ca ma simt rau de la xeroxat ca nu era normal sa-l iau atatia ani.Si mi-a dat sa iau prozac o perioada de 3luni.Intrebarea mea e poate xeroxatul sa-ti faca rau daca il iei atata timp?
3 comentarii
0
10-04-2015, ora 12:29
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Nu v-a facut rau tratamentul. Seroxatul e un medicament f bun. Datorita lui, eu am inregistrat remisie a anxietatii de 8 ani.
Receptorii s-au suprasaturat la substanta de baza si acesta nu mai are efectul de dinainte. Adica a devenit prea slab. Foarte bine ca ati schimbat. Puteti relua dupa cativa ani.
0
12-04-2015, ora 17:40
bigud
Nu este medic/terapeut
bigud
Multumesc frumos.
0
14-04-2015, ora 16:59
Dr. Rares Ignat
Psihologie, Bucuresti
Dr. Rares Ignat
pentru 3 luni nu e rau cu Prozac, insa daca e vorba de mai mult timp poate ca ar fi mai bine un antidepresiv cu mai putine efecte secundare.

Dr Rares Ignat
psihoterapie pentru depasirea obstacolelor din viata familiala & profesionala
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul