yasmin-duphaston-ovamit

14-11-2012
oanny18
Nu este medic/terapeut
oanny18
Am luat yasmin timp de aproape 2 ani de zile (tin sa mentionez ca am ciclul neregulat)...dupa aceasta perioada medicul m-a sfatuit sa fac o pauza 3 luni sa vedem cum reactionez fara el si nici un rezultat bun...menstruatia a incetat sa imi mai vina...am fost iar la medic si mi-a recomandat duphaston, cu aceste pastile iar am avut menstruatie si am mers vreo 3 luni cuel...in ultima luna mi-a recomandat sa iau din ziua 5 a ciclului menstrual ovamit pt ca in ziua 21 sa-mi fac o analiza a progesteronului sa vada daca am ovulatie..analiza a iesit bine dar treaba este ca imediat dupa ce am terminat acele pastile au inceput sa ma doara mameloanele ingrozitor, ciclul nu mi-a mai venit (trebuia sa imi vina cam pe sambata trecuta).oare mai rau mi s-a dereglat ciclul din cauza ca am combinat ovamit cu duphaston? (totul am facut la cererea medicului).Astept un raspuns ca ma cam ingrijoreaza situatia.Va multumesc!
3 comentarii
0
26-04-2013, ora 12:16
soreta ella bruneta
Nu este medic/terapeut
soreta ella bruneta
buna ziua sunt noua p aici. eu iau yasmin de o saptamana dar nu am avut nici un efect de ele asta inseamna ca sunt eficiente pentru mine? adica nu am avut dureri de cap sau greturi sau etc asa cum am auzit de la alte fete
0
26-04-2013, ora 12:49
soreta ella bruneta
Nu este medic/terapeut
soreta ella bruneta
vroiam sa va mai intreb ceva este rau daca fumez si iau anticonceptionale? nu am probleme de sanatate
0
28-04-2013, ora 14:28
anca1992
Nu este medic/terapeut
anca1992
buna ziua. am facut un avort in decembrie si vreau sa iau niste anticonceptionale. nu am probleme ciclu mi-a venit la 4 saptamani.. si as vrea sa-mi recomandati cele mai bune. tin sa spun ca sunt fumatoare... :(
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul