yasmin, menstruatie intarziata, test de sarcina negativ

26-06-2007
elainne2006
Nu este medic/terapeut
elainne2006
buna
am luat yasmin pana in luna mai; menstruatia in luna mai a venit normal dar in iunie a intarziat; poate fi un efect secundar al faptului ca am renuntat la anticonceptionale?nu am avut relatii intime in luna iunie; am facut doua teste de sarcina dar au iesit negative.
5 comentarii
0
26-06-2007, ora 00:00
Dr. Mihnea Dragomir
Medicina de familie, Bucuresti
Dr. Mihnea Dragomir
Da, e un efect secundar probabil ciclul se va regla fără nici un tratament.
0
25-01-2010, ora 22:13
ankalyanca
Nu este medic/terapeut
ankalyanca
in luna lu decembrie nu am avut mestruatie miam facut un test de sarcina nu eram insarcinata la inceput lu ianuare am luat yasmin am terminat sa iau yasmin si mestruatia tot nu mia venit ce pot face e posibil sa intarzie mestruatia de la pastile inaite sa iau yasmin am luat 6 ani regividonce sfaturi ami dati?
0
25-01-2010, ora 22:20
ankalyanca
Nu este medic/terapeut
ankalyanca
in luna lu decembrie nu am avut mestruatie miam facut un test de sarcina nu eram insarcinata la inceput lu ianuare am luat yasmin am terminat sa iau yasmin si mestruatia tot nu mia venit ce pot face e posibil sa intarzie mestruatia de la pastile inaite sa iau yasmin am luat 6 ani regividonce sfaturi ami dati?
0
25-01-2010, ora 22:49
ankalyanca
Nu este medic/terapeut
ankalyanca
in luna lu decembrie nu am avut mestruatie miam facut un test de sarcina nu eram insarcinata la inceput lu ianuare am luat yasmin am terminat sa iau yasmin si mestruatia tot nu mia venit ce pot face e posibil sa intarzie mestruatia de la pastile inaite sa iau yasmin am luat 6 ani regividonce sfaturi ami dati?
0
28-05-2010, ora 14:10
angelinna
Nu este medic/terapeut
angelinna
am avut o problema si dupa pauza de 7 zile am uitat sa iau doua pastile si in timpul acesta am avut contact sexual neprotejat.am luat pastila de a doua zi si mi sa spus ca nu am voie sa iau nici o pastila in afara de yasmin.cit timp trebiue sa astept ca am nevoie de pastile pt stress??va multzumesc si astept raspuns urgent.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce întârzie menstruația?
  • Câte zile poate să întârzie ciclul (fără a fi o problemă)
  •