zona fara par!

09-08-2010
hamm3411
Nu este medic/terapeut
hamm3411
Buna ziua in urma cu ceva timp am avut o altercatie cu cineva si m am ales cu parul smuls intro zona a capului de marimea unei nuci, folosesc un sampon pentru regenerare FOLTENE, dar nu vad nici un rezultat!!Ce pot sa fac avand in vedere ca parul meu este moale, rar si fara volum!!Vopsea nu am mai folosit de 6 luni.astept un raspuns eficient !!!
4 comentarii
0
04-09-2010, ora 15:37
auracarmen
Nu este medic/terapeut
auracarmen
te rog sa mi spui dc ai gasit vreun remediu, desi stiu ca e de curand. poate cineva tia dat un sfat...
Am o problema asemanatoare dar cauza a fost mixerul. SUCCES
0
06-09-2010, ora 23:08
damely
Nu este medic/terapeut
damely
foloseste hair grow din farmacie de concentratie 2% si 5% dimineata si seara cate 4-5 pufuri si ia legatura cu un medic dermatolog.sotului meu i-a facut infiltratii cu ceva substanta si se vad efectele. nu-i cade si ii creste si unde nu a avut. succes
0
14-10-2010, ora 17:33
hamm3411
Nu este medic/terapeut
hamm3411
deocamdata folosesc lotiune regeneranta cu petrol de la gerovital.in zona cu probleme am mancarimi(fapt ce denota ca incepe sa dea parul), dar nu pot sa ma uit singura ca sa vad un rezultat(este deasupra la ceafa)
0
14-11-2010, ora 19:45
hamm3411
Nu este medic/terapeut
hamm3411
:))am folosit timp de 1 luna.de 2 ori pe saptamana :lotiunea cu petrol de lagerogital si tinctura de ardei iute aplicata local si a dat rezultate.!!!!!!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Căderea părului
  • MIT: Unghiile și părul continuă să crească după moarte
  • Modificările părului în sarcină, post-partum și menopauză
  • Vitamine pentru un păr sănătos
  • Oamenii de știință au identificat gena implicată în albirea părului
  • Substanțele care pot face ca parfumul șamponului să reziste mai mult timp pe păr
  • Tratamente pentru păr făcute acasă
  • Sfaturi pentru cei ce doresc să se radă în cap
  • Felul în care oamenii și-au pierdut părul corporal
  •