zona vaginala... scurgeri si miros neplacut

28-10-2010
lavydor
Nu este medic/terapeut
lavydor
Buna! sunt noua pe acest forum si as avea si eu o intrebare...putin cam stanjenitoare...
Am 14 ani si sunt virgina dar de ceva timp zona mea vaginala are un miros neplacut oricat mas spala mirosul revine si mai am zilnic o scurgere vaginala cu o culoare alburie
Ce ar trebui sa fac sa scap de aceste probleme?
Multumesc anticipat!
4 comentarii
0
28-10-2010, ora 19:57
lavydor
Nu este medic/terapeut
lavydor
chiar nu poate sa-mi raspunda nimeni?
eu chiar sunt speriata de aceasta problema...
0
28-10-2010, ora 22:47
mamiAle
Nu este medic/terapeut
mamiAle
Draga mea, nu trebuie sa te sperii ci trebuie sa lasi jena la o parte si sa consulti un medic pentru ca ar putea fi vorba de o infectie care cu tratament adecvat va disparea, dar numai in urma unui consult medical poti beneficia de tratamentul corect. De ce nu vorbesti cu mama ta ?
0
29-10-2010, ora 19:45
lavydor
Nu este medic/terapeut
lavydor
imi este rusine sa ii spun.mi se pare ceva jenant si ciudat.
0
30-10-2010, ora 23:57
mamiAle
Nu este medic/terapeut
mamiAle
Sa nu -ti fie rusine, gandestete ca este ceva normal sa discuti in primul rand cu parintii tai cand ai o problema ; in cazul acesta mama ar fi cea potrivita sa te ajute. Nu mai amana si vorbeste cu mama sa te duca la un doctor. Inca esti mica, ti se pare ciudat, dar cu timpul vei realiza ca femeile se intalnesc des cu astfel de probleme care trebuiesc rezolvate corect, adica la doctor.Te pup si astept sa-mi scrii ce ai facut !
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Creșterea nivelului de testosteron îi face pe adolescenți să fie nerăbdători
  • Scurgere vaginală - ce e normal și ce nu
  • Secreție vaginală infectată - gravitate în funcție de agentul patogen
  • Secreții / scurgeri genitale la femei - cauze, diagnostic, tratament
  • Trăirile pozitive din adolescență pot influența sănătatea și starea de bine la maturitate
  •