Zvagnituri in piept

19-04-2018
Mirelais
Nu este medic/terapeut
Mirelais
Buna seara. Ma numesc Mirela si am 33 de ani. De 13 ani am tot avut anumite stari cum ar fi palpitatii dureri in piept amorteli ale mainilor. Am facut multe controale ank la rand si de 4 ani iau pastile de tensiune si pentru puls. Acum 2 ani mi-au gasit si probleme de tiroida (hipertiroidism). Am facut acun 1 luna ecograf la inima si au zis ca am o tensiune pulmonara. Acum o saptamana am ajuns in urgenta unde mi sa facut un ekg proba de oxigen mi-au luat tensiunea si mi sa facut si glicemia. Totul ok. Ce ma preocupa pe mine cel mai mult este faptul ca de ceva vreme cateva luni simt ca mi se zbate inima nu stiu cum sa ma exprim o pataie mai puternica ca si un gol in inima. As dori daca ma puteti sfatui in aceasta privinta sau daca cineva imi poate spune dac a trecut prin asa ceva si daca se stie din ce cauza se intampla. Va multumesc!
2 comentarii
0
19-04-2018, ora 07:50
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Trebuie sa mergeti la cardiolog si sa faceti niste teste pentru inima. Daca sunt ok, pot fi somatizari de anxietate.
0
19-04-2018, ora 19:40
CatincaR
Nu este medic/terapeut
CatincaR
Poate extrasistole... mergeti la cardiologie.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Senzație de greutate și durere în picioare? Din anul 1997 suntem în România și tratăm varice fără operație și fără internare. La Varicoline, beneficiați de servicii medicale la cele mai înalte standarde, efectuate de profesioniști cu o rată de succes între 93-97%! Detalii aici