Am avut o relație si mam indragstit de o femeie mărită și apoi a decis sa ne despărțim

08-10-2018
Sser
Nu este medic/terapeut
Sser
Toată treaba începe undeva prin februarie când am început să vorbim mai mult si sa petrecem mai mult timp împreună...Se simțea singură neapreciata și mia plăcut sa fiu acolo so ascult săi dau atenție fara sa fac nimic alceva am lasat lucrurile sa meargă îmi placea de ia mult dar nu am făcut nimic am lăsat pe ia de fiecare dată primul pas și a făcuto am început cu mici saruturi nevinovate pana am ajuns la saruturi lungi pasionale pline de pofta și dorința și așa am ajuns undeva prin aprilie și la sex acolo unde chiar era special de fiecare data și fiecare moment era unic mă inebunea îmi era continuu pofta de ia și știu ca și ei îi promovam aceleași stări...Treaba a început sa se schimbe prin august când am început să simt ca se transforma nu îmi mai vorbea lafel de pasional nu îmi mai povestea ce o apasa ce simte am început să ne vedem mai rar pana la începutul lui septembrie când ea a decis să încheiem relația pentru ca se simte vinovata și nu merită...ma gândesc ca poate am sufocato cu toată dragostea mea ca poate îi ceream prea multa atenție ca sunt sigur ca de stârnit sigur am stârnit în ia ceva de a făcut totul acum mă întreb oare ce a făcut sa se stingă pentru ca nu doar eu îi ofeream atenție și ea o făcea și asta ma schimbat mult ma făcut sa mă ridic pentru ca nici eu nu eram tocmai bine înainte sa apară ea, mă făcut sa zbor sa trec peste toate sa mă trezesc în fiecare dimineață cu zâmbetul pe față, am găsit în ia perfecțiunea totul îi puteam spune totul o simțeam lângă mine...acum nu mai e și îi simt mult lipsa știu ca sunt pana peste cap îndrăgostit de ia și mieri greu sa no mai simt lângă mine...neam întâlnit de curând nam stat mult de vorbă decât vro câteva minute nam vorbit despre noi doar treburi care ce a mai făcut părea gânditoare parcă mă analiza sau aștepta să fac ceva dar nam făcut nimic iar pe final la plecare mia zis sa nu mă mai gândesc atât știam ca se va termina odată. Acum stau și nu știu ce sa fac nu am răspunsuri la ce simt știu ca ea e lafel ca la început neapreciata și fără atenție al iei barbat știe doar drumul de la ușă la pat și atunci destul de rar, sa o las deși știu bine ca merita sa fie apreciata și are destule calități pentru asta sau sa încerc sa lupt dar nu știu cum as vrea asta pentru ca ia mia luat mințile la ia am găsit totul...Cam ăsta povestea mea și nu știu unde mă aflu și cale sa aleg, sunt nebun și vreau prea mult sau totul a fost doar o simplaca joaca și ar trebui so las asa
8 comentarii
0
08-10-2018, ora 18:08
Sser
Nu este medic/terapeut
Sser
Chiar am mare nevoie de sfaturi și ce soluții as putea avea pentru ca nu îmi e bine deloc și nu știu ce cale sa aleg, ce pot face
0
08-10-2018, ora 21:42
Jonny Mnemonic
Nu este medic/terapeut
Jonny Mnemonic
Deci ai intrebat, ai nevoie de sfaturi, si eu iti dau cel mai bun care e ptr tine. Poate ca nu iti place, dar daca ai insistat, raspuns mai bun nu gasesti.

Sser a scris:"când ea a decis să încheiem relația pentru ca se simte vinovata și nu merită".
Deci femeia se simte vinovata. Foarte bine, chiar daca mai tarziu. Mai bine mai tarziu decat niciodata!!!

Ai stricat armonia din lumea asta, cu o relatie cu o femeie casatorita. Tu o mai ai in cap inca,...vezi asta e problema principala dupa o chestie dinasta. Un canon destul de mare dat de un duhovnic, te-ar ajuta sa o iei pe partea buna. Acuma conteaza daca vrei sa o iei pe partea buna?
Adica canon, si in viitor sa te gandesti la o casatorie, nu la relatii dinastea pasagere si fara viitor.
0
08-10-2018, ora 23:10
Sser
Nu este medic/terapeut
Sser
Mulțumesc pentru sfat Johnny dar nu cred ca mă poate ajuta refigia aici pentru ca nu am pus problema dacă faptele mele sunt morale sau nu...adevata problema e ce se întâmplă în capul meu și faptul ca caut raspunsuri simt nevoia sa am răspuns la orice poate ca de aceea nu mă prea incred în religie
1
09-10-2018, ora 14:57
Dr. Mătușa Ion-Cătălin
Psihiatrie, Sibiu
Dr. Mătușa Ion-Cătălin
Mergi și discuta cu un psiholog ar ajuta
0
09-10-2018, ora 19:50
Steve.the.great
Nu este medic/terapeut
Steve.the.great
Io zic sa mergi sa discuti cu sotul ei, cred ca asta e cea mai buna psihoterapie ! :))
0
09-10-2018, ora 21:44
Jonny Mnemonic
Nu este medic/terapeut
Jonny Mnemonic
E tare asta Steve! Dar de ce nu ii spui totul? Sa treaca si pe la Decathlon sa ia una deasta:
----------*
sau astea:
----------*

Cauti raspunsuri Sser?...

VEI GASI RASPUNSURI in Proverbe si Isus sirah, citeste de cate ori poti si ai sa inveti ceva. Maai exact unde : ----------*
sau
----------*
Deci vei gasi raspunsuri ptr viitor. Vei vedea, ca ce te indeamna acolo, te ajuta sa duci o viata fericita. Nu faci ce zice acolo, ai sa ai probleme. Vezi ti-ai facut niste planuri si n-a iesit nimic. Esti ravasit psihic, emotional, sentimental, sa nu treci fara sa inveti ceva din asta!!! Incearca sa faci un feedback in viitor, ce vei citi acolo in Proverbe si Isus Sirah si daca nu vei face asa ce va iesi. Si atunci probabil ai sa crezi in Biblie si Dumnezeu.

Sau vei face ce zice acolo si vei vedea ca ai sa fii fericit.
----------*

(*modificat de admin)
0
10-10-2018, ora 11:38
Sser
Nu este medic/terapeut
Sser
Cred ca am sa fac o vizita la psiholog dacă simți ca se agraveze treburile cel mai probabil asta ar fi singura soluție de pana acum
1
10-10-2018, ora 15:46
Psiholog Niculina Ciuperca
Psihologie, București
Psiholog Niculina Ciuperca
O relație funcționează dacă ambii parteneri își doresc. Atâta timp cât ea a considerat că nu se mai poate implica în relația cu tine, e cazul să o lași în pace și să încerci să faci o analiză a ceea ce s-a întâmplat. Cel mai bun lucru e să te gândești că a fost un moment din viața ta, în care ai descoperit că poți acorda suport unei persoane care trece printr-o perioadă dificilă, dar în același timp ai învățat că nu e cazul să te mai implici emoțional în relații de la care nu poți avea așteptări sigure.
Dacă totuși nu reușești să ieși singur din această situație programează-ți niște ședințe la psiholog.
Adaugă un comentariu / răspuns

15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomanda un Psihoterapeut sau cauta unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care va prezinta peste 2500 de terapeuti din Romania. Avantajul acestui site este ca pune mare pret pe recomandarile pacientilor. Gasiti prezentari detaliate ale serviciilor psihologice, cititi recomandari, va puteti programa online. In plus, exista o sectiune cu o multime de articole interesante si teste psihologice.
Aplicația Activ (by ROmedic)
Vrei să fii sănătos? Vrei să slăbești? Vrei sa fii în formă și să arăți bine? Vrei să te simți bine în corpul tău? Atunci trebuie să faci eforturi. Aplicația web "Activ" te ajută să fii consecvent în lupta pentru sănătatea ta.

Accesează gratuit Aplicația
Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.